Вінницькі поліцейські закрили кальян-бар через порушення карантинних обмежень. Власники закладу неодноразово порушували правила карантину й тепер їм загрожує кримінальна відповідальність.
Поліція Вінницької області повідомляє, що минулими вихідними під час рейду з перевірки дотримання карантинних обмежень нічними розважальними закладами, виявили протиправну діяльність кальян-бару. Заклад працював у закритому режимі. Власники бару подбали про спеціальні штори на вікнах, які не пропускали світло та не користувалися вентиляційним обладнанням, аби приховати роботу закладу.
На момент прибуття поліції всередині приміщення перебувало понад 40 відвідувачів. Серед них було семеро неповнолітніх. З ними та їхніми батьками проводять профілактичну роботу ювенальні поліцейські.
Крім того, 20 відвідувачів розважального закладу, які порушили масковий режим та перебували без документів, було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП.
За словами заступника начальника ГУНП у Вінницькій області Ігоря Волокітенка, власників цього закладу вже неодноразово притягували до адміністративної відповідальності за порушення карантинних обмежень. Цього разу їм загрожує кримінальна відповідальність.
Розпочато досудове розслідування за ст. 325 КК України (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням). За це передбачено до трьох років позбавлення волі.
Загалом з початку введення з 8 січня рішенням Кабінету Міністрів України жорсткого карантину на порушників діючих вимог законодавства поліцейські склали 963 протоколи за ст. 44-3 КУпАП.
Стаття 44-3. Порушення правил щодо карантину людей
ч. 1 — Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, — тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ч. 2 — Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, — тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Фото: ГУ НП у Вінницькій області
Дякуємо!
Тепер редактори знають.