Шкідливу речовину, що здатна викликати кислотні дощі, а в людей – уражати легені та змінювати рівень гемоглобіну в крові, знайшли у вінницькому повітрі з перевищенням норми в 3,3 рази.
Наскільки чистим і безпечним є повітря в українських містах досліджували аналітики «Слова і Діла».
До трійки антилідерів рейтингу ввійшли Дніпро, Кам’янське (колишній Дніпродзержинськ), Одеса. У цих містах допустимий рівень багатьох хімічних сполук перевищував гранично допустиму норму.
Якщо на півдні і сході країни найбільше зашкалює рівень формальдегіду, то в Центральній і Західній Україні – діоксиду азоту.
Однак, якщо порівнювати Дніпро і Вінницю, то остання «програє» з результатом показників діоксиду азоту 2,8:3,3.
Зазначимо, що для дослідження взяті дані про концентрацію речовин в атмосфері за 2016 рік.
За даними Центральної геофізичної лаборторії, результати протягом першого півріччя 2017 року, Вінниця за загальним рівнем забрудненості повітря посідає 26 позицію із 39-ти. І протягом 6 місяців поточного року був зафіксований лише один випадок високого забруднення повітря діоксидом азоту – у п’ять разів вище норми. У порівнянні з анологічним періодом минулого року таких випадків було зафіксовано 39.
Нагадаємо також, що навесні минулого року на фасаді Вінницької міськради встановили інформаційне електронне табло, де рухомим рядком онлайн відображаються дані про забруднення повітря та радіаційний фон міста.
Фото southbay350.files.wordpress.com
Дякуємо!
Тепер редактори знають.