-
17 Січня/ 16:18
Vinnytsia
Публікація17.01.1916:18
У Вінниці покажуть «народний» фільм «Чорний козак»
Фільм знято народною кіностудією «Мальва» та громадською ініціативою «Толока. Легедзине» за власний рахунок. До Вінниці на показ стрічки приїдуть директор проекту, режисер та головна героїня «Чорного козака».
19 січня о 18.00 в кінотеатрі «Родина» відбудеться показ української художньої історичної фентезі-стрічки «Чорний козак». Фільм називають «народним», адже він знімався без фінансової підтримки держави, спонсорів та фондів. Саме через брак коштів, процес зйомок та монтажу зайняв 10 років.
Режисером стрічки є Владислав Чабанюк, а сценарій базований на казці Сашка Лірника «Про вдову Ганну Шулячку, Чорного Козака і страшне закляття».
Всі ролі у фільмі виконують непрофесійні актори, а також самі жителі села Легедзино. Єдина професійна акторка – виконавиця головної ролі Марина Юрчак. Одну із ролей зіграв відомий скульптор з Вінниччини – Олексій Альошкін. У фільмі також знімалися Ігор Пелих, брати Капранови, Андрій Середа, засновник гуртів “Гуляйгород” та “Чорноморці” Сергій Постольников, американська кінорежисер-документаліст Наомі Умань та інші відомі діячі культури та мистецтва.
“Чорний козак” – це містична історія про кохання. Як розповів місцевий історик і режисер фільму Владислав Чабанюк ТСН, він раніше бавився зніманнями різних короткометражок на історичну тематику, і «Чорний козак» теж мав стати черговою такою спробою:
– Долучалися хто чим міг – хто гроші давав, хто каву варив, хто підвозив, хто грав – купа людей, кілька сотень приймали участь у цьому проекті.
Головному козаку Василю Середенку грати не довелось. Він часто бере участь у реконструкціях історичних подій, а про себе навіть жартома каже, у ХХІ столітті опинився випадково, бо серцем живе у ХVII.
Вперше фільм продемонстрували на закритому допрем’єрному показі в київському кінотеатрі «Жовтень» 1 серпня 2018 року. Фільм випустили в український обмежений прокат 25 жовтня 2018 року.
За синопсисом події відбуваються у ХVII столітті. Козацька вдова Ганна помічає, що вночі хтось почав допомагати по господарству. Підстерегла козака, вбраного в чорне. Закохується в нього, але дізнається, що він проклятий сотником, бо заснув на чатах. Козацьку сотню вирізали татари, лише він урятувався. Згодом татари нападають на село. Захоплюють у полон українських бранців. Уночі, зарізавши козу, татарський мурза в припадку лютої радості розчісує масними руками голову найкрасивішої бранки — козачки Ганни.
Кошторис фільму — 2 мільйона 35 тисяч гривень.
– Це не історичне кіно, бо у ньому є багато неточностей. Це казка, у якій ми намагалися передати атмосферу того часу: вірування, забобони, традиції. За десять років з’явилося багато нових героїв, багато сюжетних ліній. Сам хід фільму змінювався дуже багато разів. Під кінець зйомок ми мали понад 280 варіантів фільму різних жанрів. Та і десять років тому цей фільм сприйняли б інакше, як сьогодні”, – зазначив режисер Владислав Чабанюк.
Фото зі сторінки “Чорний козак” у Фейсбуці
Дякуємо!
Тепер редактори знають.