Публікації за датами

  • 15 Листопада/ 16:30

    Vinnytsia

    Публікація15.11.1616:30

    Автор:Марина Однорог

    У Вінниці покажуть альманах кіноесеїв топових українських письменників

16 короткометражок, в яких головними героями є топові українські письменники та поети, відзняті чеськими, словацькими та польськими режисерами,  вже 16 листопада о 18.00, завдяки Чеському центру у Києві, зможуть побачити вінничани у книгарні «Є».

Альманах кіноесеїв «Українська читанка – Україно, давай, Україно!» – це своєрідна презентація українських письменників та письменниць, які в липні 2015 року були учасниками центральноєвропейського літературного фестивалю «Місяць авторських читань».

Місяць авторських читань було започатковано у 1999 році чеським видавництвом «Větrné mlýny». Щороку цей фестиваль запрошує представників однієї країни у статусі «почесного гостя». Протягом 17 років у проекті взяли участь письменники з Франції, Канади, Білорусі, Словенії, Польщі, Німеччини. Україна отримала статус «країни-почесного гостя» фестивалю у 2015 році, а відтепер є постійною учасницею МАЧ

16 авторів, 8 хвилин на кожного, 16 режисерів із Польщі, Чехії та Словаччини, своєрідне бачення автора, його роздумів та відчуттів, його життя та творчості.

  • Мені завжди цікаво, як бачать українських письменників ззовні. І от робота польських, чеських і словацьких режисерів – це дуже незвичний і дуже оригінальний погляд на героїв сучукрліту. Здається, самі письменники «відірвалися» на повну, розкрившись з дуже несподіваного боку. І все-таки вони говорять важливі речі, хай навіть іноді у дуже іронічній і навіть кумедній формі. Словом – такими українських письменників ви ще точно не бачили! – ділиться враженнями від перегляду арт-менеджер книгарні «Є» Олександр Вешелені.

Саме форма докуменатального ессею, а також різноманіття режисерських голосів не обмежують проект сухою розповіддю про літературу, а пропонують живу та захопливу зустріч із нею. Одні із авторів розповідають про ситуацію в Україні, інші про сприйняття людей навколо, хтось говорить про запозичення слова “басейн”, хтось про містичність міст та про самі рідні місця.

  • Українські письменники та поети постають в короткометражках як дуже цікаві, різнобічні, непересічні і надзвичайно креативні особистості. Мабуть, це віддзеркалює і саму Україну та її літературу – різнобарвну, цікаву, яка в пошуку, яка ставить питання і знаходить – чи не знаходить – відповіді. – говорить про проект виконавчий продюсер Чеського телебачення, який відповідав за кіноцикл, Павел Плешак.

Зміст Антології (автор / режисер):

Юрій Андрухович / Я.А. Пітінський (CZ)
Оксана Забужко / Луціє Кралова (CZ)
Олександр Ірванець / Мартіна Малінова (SK)
Наталка Сняданко / Владімір Моравек (CZ)
Тараса Прохасько / Богдан Благовец (CZ)
Павло Коробчук / Ян Ґоґола мол. (CZ)
Софія Андрухович / Павел Ржегоржік (CZ)
Петро Мідянка / Філіп Ремунда (CZ)
Любко Дереш / Петер Керекеш (SK)
Григорій Семенчук / Зузана Ліова (SK)
Лариса Денисенко / Павол Пекарчік (SK)
Артем Чапай / Марек Шулік (SK)
Сергій Жадан / Астрід Ґабріель (PL)
Юрій Винничук / Аґнєшка Вощиньська (PL)
Андрій Бондар / Анжей Юзвік (PL)
Галина Крук / Марцін Брадке (PL)

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Марина Однорог

Дякуємо!

Тепер редактори знають.