Частину технопарку “Кристал” у Вінниці планують відкрити до використання вже навесні 2025 року. Наразі будівельники активно працюють над завершенням роботи над корпусом “Б”.
Про це стало відомо під час екскурсії технопарком в межах проєкту “Є розмова”. Учасникам, зокрема, показали, як наразі виглядають колишні приміщення заводу “Кристал”, у яких невдовзі розмістяться резиденти технопарку.
Корпус “Б”
Загалом ззовні корпус, який планують відкривати, виглядає майже як готовий. Видають незавершеність робіт хіба незавершений низ, будматеріали поряд з приміщенням та роботи над комунікаціями.
Всередині приміщення робіт, здається, трохи більше. Щонайменше, неозброєним оком помітно, що подекуди тут мають доробити стелю, стіни чи підлогу, а також прибрати.
Разом з тим, в учасників екскурсії вже могло з’явитись розуміння того як це все працюватиме та виглядатиме. Зокрема, тут вже є відділені офіси на 10-20 квадратних метрів, розраховані на невеликі команди, а також двоповерхові офіси.
Також в технопарку планують розмістити, серед іншого, лабораторію Fab Lab для стартапів, ІТ-школу, публічні простори та дитячий техноцентр. Планують тут організовувати і культурні заходи – зі слів Катерини Бабіної, очільниці МКП “Вінницький фонд муніципальних інвестицій”, яка вела екскурсію, частина локації буде виділена для креативної індустрії. При цьому корпус має бути інклюзивним – тут, зокрема, мають облаштувати ліфти та спеціальні вбиральні.
Нагадаємо, у лабораторії Fab Lab планувалося розташувати, зокрема, 3D-принтери та інше обладнання, за допомогою якого стартапери зможуть розробити необхідні їм моделі продуктів.
Учасники екскурсії, з якими ми спілкувались, мали позитивні враження від локації та планів на її використання. Зокрема, як зазначила Тетяна Зубрик, керівниця Центр розвитку креативних індустрій “АБО АБО”(Луцьк), ревіталізація “Кристалу” викликає дуже круті враження.
– Розвиток підприємництва – це частина відновлення України. У нас в Луцьку є схожа історія – ми ревіталізуємо стару будівлю “Укртелекому” під центр розвитку креативних індустрій. …І ми намагаємось адаптувати всі досвіди, які ми бачили, аби створити щось унікальне та релевантне для нашого міста. …Сподіваємось приїхати ще раз – аби побачити, як реалізували зміни “Кристалу”, – зазначила Тетяна.
Тетяна Зубрик, в центрі кадру
Люся Зоря, в центрі кадру
– Такі проєкти необхідні як для культури, так і економічних можливостей. І це чудово, що Вінниця над цим працює і є зацікавлення як в суспільства, так і в держави підтримувати цей напрямок, – зазначила Люся Зоря, представниця Британської Ради «Підтримка креативної економіки».
Зі слів Катерини Бабіної, ідея створити технопарк виникла у 2019 році й тоді планувалось реконструювати одразу два корпуси. Однак наразі від цієї концепції відійшли – спершу планують завершити корпус “Б”, а згодом мають почати роботи над корпусом “А”, де з’явиться, зокрема, заклад харчування та конференц-зала.
Загальна площа “екосистеми” технопарку складає понад 8500 м2. Наразі вартість робіт щодо реконструкції корпусу “Б” та ремонту комунікацій для обох корпусів складає близько 170 мільйонів гривень. Джерела фінансування – держбюджет, бюджет міста та грантові кошти.
В найближчих планах – добудувати об’єкт (заплановано до кінця року) та ввести його в експлуатацію (що триватиме щонайменше місяць).
– Тож заїзд ми плануємо на весну (2025 року – авт.), – додає Бабіна.
Про те, як виглядали приміщення технопарку восени 2021 року та як мали виглядати приміщення після ревіталізації – за посиланням.
Фото Євгена Симоненка
Дякуємо!
Тепер редактори знають.