Цьогоріч у фінал конкурсу імені Натана Альтмана потрапили 14 митців та мисткинь із Вінниці, Києва, Львова і Харкова. Крім цього, додалася ще одна спеціальна номінація від Харківської галереї.
У листопаді та початку грудня у Вінниці відбувся перший тур Всеукраїнського конкурсу у сфері сучасного візуального мистецтва імені Натана Альтмана. Конкурс проводиться вп`яте і представляє кращих, за версією проекту, молодих митців та мисткинь України. Цього року в шорт-лист увійшли представники та представниці з Києва, Харкова, Львова та Вінниці.
Всього організатори отримали більше ніж 58 заявок від молодих авторів і з них відібрали чотирнадцять проектів-фіналістів, які будуть представлені в експозиції в КЦ «Галерея ХХІ» 13 грудня о 17.00. Присутні зможуть познайомитися із такими жанрами мистецтва, як живопис, графіка, інсталяція, колаж, асамбляж, відео-арт, мультимедійне мистецтво та сучасна скульптура.
Митці використовують різні сучасні технології та медіа для донесення свого творчого бачення до суспільства.
– Цього року вражає якість наданих конкурсантами проектів та високий рівень їх обізнаності в прогресивних тенденціях розвитку сучасного мистецтва, знання та доцільне використання його мови через візуальний образ. Вражає і тематична різноманітність проектів. Митці не бояться торкатись складної, але актуальної проблематики, сміливо визначають її аспекти та апелюють до глядача складними, але зрозумілими меседжами, – розповів Vежі куратор конкурсу Олександр Никитюк.
У шорт-лист конкурсу увійшли: Анастасія Кулик «Джунглі», Анастасія Худякова «Незрима Присутність», Богдан Кухарський «Фактор тривоги», Богдан Локатир та Маргарита Журунова «Артбук «Український бестіарій», Денис Дитинюк «Пізнання», Євгенія Антонова «Живопис. Без назви», Ірина Ворона «Self individuality research project», Катерина Кубицька-Солдатова «Реверсивність», Марго Саркісова «Місто. Ніч», Олена Шибунова «Ініціація», Катерина Калініченко, Еміль Мамедов «Афільтрація», Анна Мананкіна «Мультимодальний режим», Петро Грицюк «Прагнення до іншого»: «Тунелі», Андрій Достлєв, Лія Достлєва «Голодомор».
Багато фіналістів вже не вперше беруть участь у даному конкурсі, а також у фестивалі ленд-арту “Міфогенез”.
В другому турі конкурсу будуть визначені за критеріями інноваційність, актуальність, художня доцільність три кращі проекти. Головний переможець конкурсу отримає спеціальну премію «Асоціації арт-галерей України» – право на проведення персональної виставки в галереї “Совіарт” у Києві впродовж 2019 року. Також Харківська муніципальна галерея заснувала власну спеціальну премію – Лауреат конкурсу сучасного візуального мистецтва ім. Н. Альтмана. Вінниця. Вибір МГ.
Читайте також:
Дякуємо!
Тепер редактори знають.