Сьогодні, 14 червня, в рамках фестивалю “Острів Європа”, що зараз триває у Вінниці, ініціатори та учасники фестивалю організували символічну акцію на підтримку українських моряків, захоплених в полон російським режимом.
Після поетичних читань Катерини Калитко та Катріни Хаддад на сходах Артинова, що на набережній Південного Бугу, усіх присутніх запросили випустити в річку 24 паперових кораблики, що символізують 24 захоплених у полон українських моряків.
Відтак кілька десятків людей спустились до води та поклали на воду кораблики, підписані іменами полонених українців. Кораблики довго не відходили від берега через повільну течію Бугу, однак зрештою, не без допомоги людей, поплили у “велику воду” в напрямку Київського мосту.
Нагадаємо, що 25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму таранили, обстріляли та захопили артилерійські катери «Бердянськ» та «Нікополь» і буксир «Яни Капу». Плавзасоби ВМС України прямували з Одеси до Маріуполя. На борту перебували 24 українські військовослужбовці, мінімум троє отримали поранення. Всі вони тепер під вартою в Росії. Москва звинувачує українських моряків у «незаконному перетині кордону». Україна наполягає, що зіткнення відбулося в нейтральних водах, і вважає захоплених моряків військовополоненими.
25 травня у німецькому Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права оголосив про застосування тимчасових заходів до Російської Федерації стосовно порушення нею імунітетів трьох українських військових кораблів та 24 членів їхніх екіпажів. Рішення суду підтримали 19 суддів Трибуналу. Проти проголосував один.
Попри рішення трибуналу, Росія досі незаконно утримує українських моряків у полоні.
Російська сторона раніше відмовилася від участі в слуханнях. Москва вважає, що трибунал не має юрисдикції для розгляду інциденту в Керченській протоці.
Окрім того на фестивалі «Острів Європа» закликали приєднатися до написання листів політичним в’язням, які наразі перебувають у тюрмах та СІЗО у Російській Федерації та Криму. Лист можна написати та залишити в інформаційному центрі фестивалю (бібліотека № 1, проспект Коцюбинського, 49) та на Майдані Незалежності.
Фото Ольги Мірошниченко, відео автора
Дякуємо!
Тепер редактори знають.