У Вінниці на реконструкцію будівлі по вулиці Пирогова під потреби Рахункової палати виділили понад 21 мільйон. Нещодавно там розміщувався приватний медичний заклад.
Рахункова палата планує реконструювати будівлю з прибудовою сходової клітини по вул. Пирогова, 45. На роботи готові надати щонайбільше 21 242 900 гривень. Джерело фінансування закупівлі – кошти загального фонду Державного бюджету України (2021 рік).
Про існуючу будівлю
Фахівці Вінницької філії «НДІпроектреконструкція» ще у лютому обстежили будівлю колишнього корпусу проектного інституту «Дорпроект» по вул. Пирогова, 45. Ця будівля була зведена у 1954 році.
Метою обстеження було визначення технічного стану конструкцій та можливості реконструкції під адміністративну будівлю з прибудовою необхідних для нового призначення комунікаційних вузлів – другої сходової клітки та ліфту.
Існуюча будівля триповерхова, без підвалу. Упродовж років її функціональне призначення декілька разів
змінювали. У різний період це був житловий будинок з пічним опаленням, проектний інститут, а пізніше й медичний заклад, який припинив свою роботу за цією адресою 29 жовтня 2020 року.
– Враховуючи наявність горизонтальної карнизної тяги в рівні низу вікон другого поверху і фігурне ліпне обрамлення над вікнами першого поверху, можемо зробити висновок, що будівля первинно була одноповерховою. В ході експлуатації, другий та третій поверхи були надбудовані на існуючих фундаментах, – вказано у документації. – Використовувалась до 2012 року, як корпус проектного інституту, з 2012 року
– поліклінічне відділення медичного центру «Альтамедика». У 2012 році було виконане часткове перепланування приміщень під потреби медичного центру.
Що планують зробити
Обстеження виявило, що конструкції будівлі переважно у задовільному технічному стані, за винятком окремих конструкцій: стін, перекриттів, покрівлі, ганків, які потребують ремонту або заміни. Водночас зазначено, що реконструкція будівлі колишнього медичного центру під адміністративну для потреб Рахункової палати технічно можлива.
Для подальшої нормальної експлуатації будівлі рекомендується виконати:
– Підсилення існуючих фундаментів та влаштування нових;
– Заміну цегляних колон та ригелів на металеві конструкції;
– Заміну дерев’яних міжповерхових та горищного перекриттів, які морально та фізично застаріли та експлуатуються понад 65 років, на монолітні залізобетонні по металевих балках з можливістю регулювання висот першого і другого поверхів та збільшення висоти третього поверху;
– Прибудову сходової клітки в монолітних залізобетонних конструкціях;
– Реконструкцію існуючої сходової клітки з дотриманням протипожежних вимог;
– Заміну існуючого кроквяного даху на двосхилий з влаштуванням схованої зовнішньої системи водовідведення;
– Утеплення зовнішніх стін будівлі відповідно до сучасних вимог енергозбереження;
– Перепланування приміщень із врахуванням нового функціонального призначення та завдання на проектування;
– Заміну віконних та дверних заповнень відповідно до сучасних вимог з енергозбереження;
– Реконструкцію зовнішнього опорядження будівлі;
– Реконструкцію вентиляційної системи приміщень із застосуванням сучасного обладнання та централізованого кондиціювання;
– Винесення ввіднорозподільчого пристрою електропостачання у відокремлене приміщення.
Архітектурно-планувальними рішеннями, згідно з завданням на проектування, передбачається:
– перепланування приміщень з демонтажем існуючих перегородок та цегляних димовентиляційних стояків;
– влаштування презентабельної вхідної групи з виносним козирком, що спирається на колону;
– прибудова заскленої другої сходової клітки зі сторони вул. Марії Литвиненко – Вольгемут;
– влаштування вбудованого пасажирського ліфта без машинного приміщення вантажопід’ємністю 450 кг;
– на першому поверсі: зал засідань на 40 місць, хол для відвідувачів з місцем та кімнатою для охорони, серверна, санвузол для відвідувачів з інвалідністю на кріслах колісних, архів справ тривалого зберігання, кабінет на два робочих місця, який одночасно, при необхідності, буде слугувати для обслуговування маломобільних груп населення, та інженерні приміщення;
– на другому та третьому поверхах: адміністративні приміщення (керівника та заступника керівника з приймальнею, робочі кабінети), кімната приймання їжі, санвузли з приміщенням для прибирального інвентаря.
Головний вхід до будівлі буде зі сторони вулиці Марії Литвиненко-Вольгемут. Забезпечать доступність для маломобільних громадян.
Також мають подбати про благоустрій території поблизу будівлі та встановлять урни, квітники та лавки.
– У зв’язку з обмеженою площею земельної ділянки, генеральний план не має можливості передбачити повний комплект елементів благоустрою, озеленення та автостоянок, – вказано у документації. – Генеральним планом передбачається влаштування стоянки для велосипедів. Для стоянки автомобілів пропонується використовувати існуючу парковку на вул. Матроса Кошки, що розташована на відстані 130 метрів від адмінбудинку.
Вказано, що роботи триватимуть протягом наступного року, а саме з 25 січня до 24 грудня.
Наразі ще приймають тендерні пропозиції. Початок аукціону з визначення виконавця робіт заплановано на 12 січня 2021 року.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.