У Вінниці на набережній з’явився напис “Кому дзвонити, коли вбиває поліція?”. ФОТО

15:43
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці на набережній біля Храму Покрови Пресвятої Богородиці з’явився напис “Куди дзвонити, коли вбиває поліція?”.

Загалом цю фразу використовували під час акцій із засудження злочинів за участю поліцейських, тиску з боку правоохоронців на активістів та бездіяльності поліції в розслідуванні злочинів, що були вчинені проти громадських активістів (зокрема – Катерини Гандзюк). Напис у Вінниці помітили сьогодні, 4 квітня.

 

 

 

Також про його появу сьогодні в Твітері написав користувач “пан Голуб ACAB”. У дописі він зазначив, що це “нова робота відомого митця, який працює під псевдонімом «Випадковий Перехожий» у Вінниці!”.

Зазначимо, що такі ж написи з’являлися і в інших містах України. За повідомленням волонтера та громадського діяча Романа Сініцина, фразу “Кому дзвонити, коли вбиває поліція?” вперше намалювали на київській набережній у 2019-му році. Відтоді її замальовували шість разів (станом на січень 2021-го), але щоразу відновлювали.

Фото – The Village

“І відновлюватимуть скільки треба буде. І ці написи з’являться і в інших місцях. Чому? Дивіться яка ситуація. Сім років тому в Києві мус*ра в прямому ефірі розстріляли більше сотні людей. За цей злочин по суті ніхто не покараний, більшість співробітників Беркуту і інших підрозділів, які стріляли-били-калічили людей на Майдані – продовжують служити в уже «новій поліції». Деяким просто дали втекти в росію, Крим, Білорусь.

П’ятирічного Кирила Тлявова п’яні мус*ра розстріляли на власному подвір’ї і жоден не визнає провини. Частина підозрюваних не ув’язнені, а просто під домашнім арештом. В Кагарлику цілий відділок поліції мовчав поки гвалтували дівчину. Жоден херсонській мус*р досі не покараний за участь у покриванні вбивць Каті Гандзюк. Один зі співучасників підвищений в званні до генерала і зараз працює радником Авакова в Києві. Мус*ра, саме мус*ра, а не поліцейські – мразі, мус*рська система не реформована. «Нова поліція» за деякими виключеннями – це всі ті ж старі мус*ра з аваковим і чеботарем на чолі.” – написав у січні 2021 року Сініцин. 

У лютому 2021 року графіті з написом “Куди дзвонити, коли вбиває поліція?” з’явилося у Харкові.

Нагадаємо, влітку 2020 року у Вінниці відбулася акція на підтримку відставки Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Серед написів на плакатах також була фраза “Куди дзвонити, коли вбиває поліція?”.

Тоді учасники акції пояснили, що обурені нападами на активістів, злочинами за участю правоохоронців, а також тим, що досі не покарані замовники вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк, на яку скоїли замовний напад через її антикорупційну діяльність.

***

Також нагадаємо, що у березні 2021 року після акції у Києві було затриманого за підозрою в хуліганстві вінницького письменника Влада Сорда (справжнє ім’я Владислав Гранецький-Стафійчук).

Активісти назвали це викраденням, адже, зі слів очевидців, четверо поліцейських без жодних пояснень, ордерів і пред’явлення посвідчень на вимогу свідків, висмикнули чоловіка з групи людей, заломили руки, посадили в автівку і швидко поїхали. При цьому повідомлялося, що свідки теж постраждали, адже намагалися блокувати машину, вимагаючи пояснень.

Зрештою, один із чоловіків витягнув з кишені нашивку “поліція” і сказав, що всі питання – до слідчих з відділення на Московській, 20. Активісти, які приїхали до Печерського райвідділку поліції також постраждали, коли правоохоронці намагалися їх відтіснити. Детальніше про це – ТУТ. Додамо, що Влада Сорда відправили під домашній арешт.

Також, як пише “Українська правда”, після зазначеної акції Печерський суд відправив під цілодобовий домашній арешт на 2 місяці іншого активіста – Романа Ратушного.

24 березня заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко звинуватив Ратушного і ще кількох учасників акції 20 березня під Офісом президента в «хуліганських діях». У відео, яке поширив чиновник, особистість Ратушного приписується невідомому протестувальнику в балаклаві, яка закриває майже все обличчя.

Відомо, що однією з підстав для арешту Романа Ратушного стали докази у вигляді темних фотографій, на яких не видно нічого, окрім плям світла.

Фото Олесі Яненко