-
21 Листопада/ 16:26
Vinnytsia
Публікація21.11.1816:26
У міськраді Вінниці готуються приймати пропозиції щодо заборони продажу алкоголю вночі
У Вінниці можуть заборонити продаж алкоголю з 23:00 до 07:00. В першу чергу для того, щоб пропагувати здоровий спосіб життя серед молоді. Мешканці міста зможуть висловитися з цього приводу, звернувшись із пропозиціями до влади.
Повідомлення про майбутнє оприлюднення проекту регуляторного акта – рішення Вінницької міської ради – розміщене на сайті Вінницької міської ради. Проектом відповідного рішення пропонується заборонити продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) в межах міста Вінниці у вказаний проміжок часу.
Як пояснила журналісту Vежі під час телефонної розмови Тетяна Шелоумова, заступниця начальника відділу торгівельного, побутового обслуговування та ресторанного господарства Департаменту адміністративних послуг ВМР, очікується, що сам проект буде опубліковано на сайті міськради протягом наступного тижня – з 26 до 30 листопада.
– Після того, як цей проект буде опублікований, вінничани протягом 30 днів зможуть надсилати свої зауваження та пропозиції щодо проекту, у письмовому чи електронному вигляді. Ці пропозиції будуть винесені на раду підприємців, потім на службу регуляторної політики та в антимонопольний комітет. Потім протягом 30 днів ми вносимо у проект зміни, якщо вони будуть, та відправляємо даний проект на розгляд виконкому і потім, якщо буде добро – тоді виноситься на розгляд сесії міської ради, що вже буде найімовірніше з нового року, – повідомила Тетяна Шелоумова.
Також чиновниця зазначила, що кафе, бари та ресторани так само, як і зараз, матимуть право торгувати алкоголем, а ось роздрібна торгівля може бути заборонена у зазначений проміжок часу – з 23:00 до 07:00. Головною причиною такої ініціативи є невтішні дані від поліції та з наркодиспансерів зокрема.
– У нас у місті є багато цілодобових магазинів, зокрема й маленьких, на зупинках громадського транспорту, тож ми опублікуємо результати здійсненого аналізу ситуації. Тобто всі цифри та дані, зокрема з наркодиспансеру і від правоохоронних органів про те, яка біда в нас із вживанням алкоголю. Бо часто – це молодь, яка не контролюється і може придбати алкоголь вночі, а потім дебоширити. Тож таким чином ми хочемо боротися за здоровий спосіб життя, – розповіла Тетяна Шелоумова.
Читайте також: Вандалізм не вщухає: двоє п’яних чоловіків виламали ліхтарі біля пам’ятника Шевченку. ВІДЕО
Проект регуляторного акту, аналіз його регуляторного впливу буде розміщено на офіційному веб-сайті Вінницької міської ради в розділі «Регуляторна політика» («Громадянам» – «Галузі міста» – «Економіка, бізнес та інвестиції») та у віснику міської ради міста Вінниці «Вінницька газета».
Зауваження та пропозиції до проекту регуляторного акта прийматимуться від юридичних та фізичних осіб, їхніх об’єднань протягом одного місяця з дня оприлюднення, у письмовому вигляді за адресою: м. Вінниця, вулиця Соборна, 59, департамент адміністративних послуг міської ради (телефон 67-07-80), або на електронні адреси: [email protected], [email protected].
Нагадаємо, наприкінці липня в Єдиній системі місцевих петицій з’явилась пропозиція заборонити продаж алкогольних та слабоалкогольних напоїв у нічний час, а саме з 22:00 до 08:00. Подібна петиція з’являлась ще березні цього року, але на той момент органи місцевого самоврядування ще не могли самостійно визначати час продажу алкоголю. Проте, після ухвалення Верховною Радою законопроекту № 3149, такі повноваження у органів місцевого самоврядування з’явились.
– Приписами норм Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових”, органам місцевого самоврядування з 25.04.2018 р. надані повноваження щодо обмеження реалізації вищезазначеної продукції суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у визначений час доби в межах території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, шляхом прийняття відповідних рішень, – йдеться у відповіді на петицію.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.