У Вінниці можуть з’явитися 50 одиниць екологічного громадського транспорту. ГРАФІКА

18:29
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Вінниця потрапила до списку учасників спільного з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проєкту “Міський громадський транспорт України ІІ”. Він передбачає оновлення парків екологічного громадського транспорту: тролейбусів, електробусів тощо.

Про це повідомили на сайті Міністерства інфраструктури. Зокрема там зазначили, що попередньо визначено 18 міст-учасників проєкту: Вінниця, Сєвєродонецьк, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса та Чернівці.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій зазначив, що остаточний перелік міст буде сформовано після ратифікації відповідної фінансової угоди між Україною та ЄІБ. А підписати її (на суму 200 мільйонів євро) планують вже наприкінці цього року. Загалом орієнтовна вартість проєкту складає понад 400 мільйонів євро.

У повідомленні йдеться, що на ці кошти планують придбати більше 280 одиниць тролейбусів, 65 електробусів із зарядними станціями й без, 24 трамваї та близько 10 трамвайних вагонів. Також у рамках проєкту передбачається будівництво та модернізація трамвайних і тролейбусних ліній, капремонт трамвайних вагонів та інші роботи.

Як видно з графіки, для Вінниці в рамках цього проекту можуть закупити п’ять зарядних станцій, 10 електробусів і 40 тролейбусів.

Завдяки нашому першому спільному проєкту з ЄІБ “Міський громадський транспорт України І” у різних містах по всій країні зараз оновлюються тролейбусні, трамвайні та автобусні парки, замінюється застарілий громадський транспорт на новий – більш зручний, екологічний та сучасний. Ми, у свою чергу, ініціювали продовження цього важливого для наших міст проєкту. І я вдячний, що європейська сторона підтримала нас у цьому, зазначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Очільник Міністерства  також зауважив, що цього разу проєкт “Міський громадський транспорт ІІ” включатиме лише підпроєкти з розвитку екологічного громадського транспорту: закупівлі трамваїв, тролейбусів, рухомого складу метрополітену та електробусів.

Для Міністерства інфраструктури дуже важливим є перехід на екологічний транспорт. Це передбачено чинною Національною транспортною стратегією України до 2030 року і стратегією розвитку автомобільної промисловості, над якою ми зараз також активно працюємо. Використання електричного громадського транспорту не лише дозволить суттєво знизити рівень викидів у містах, а і максимально наблизить нас до європейських стандартів, – розповів Владислав Криклій.

Європейський інвестиційний банк є партнером України у фінансуванні інфраструктури громадського транспорту з 2007 року. Проєкт технічної допомоги “Міський громадський транспорт України”, фінансований ЄІБ, сприяє успішній реалізації Міністерством інфраструктури та містами-учасниками підпроєктів з оновлення міського громадського транспорту.
_
Проєкт також впливає на безпеку дорожнього руху в сільській місцевості, розвантажуючи транспортні шляхи та стимулюючи перехід з приватного на громадський транспорт. Крім цього, поступово наближає Україну до відповідних технічних нормативів, які відповідають чинним стандартам ЄС.

Графіка – mtu.gov.ua
Фото – railinsider.com.ua

Читайте також: У Вінниці стане більше тролейбусів з автономним ходом

Читайте також: На вінницький електроавтобус встановили автоматичну систему підрахунку пасажирів. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.