Публікації за датами

  • 12 Жовтня/ 12:02

    Vinnytsia

    Публікація12.10.1712:02

    Автор:Марина Однорог

    У Вінниці можуть декомунізувати погруддя сина Коцюбинського

Музей Михайла Коцюбинського вже навесні може закритися на ремонт, який триватиме близько двох років. А от чи демонтують погруддя сина письменника — Юрія, яке «підпадає» під декомунізацію, — поки під питанням.

Наразі музейники готують проектно-кошторисну документацію та надіються, що з весни 2018 року зможуть оновити експозицію та укріпити хатку, де жив письменник. У листопаді музею виповниться 90 років і за цей період експозицію змінювали один раз — 42 роки тому. За словами виконуючої обовязки директора літературно-меморіального комплексу Лариси Кравченко, деякі експонати потребують реставрації, а деякі взагалі потрібно замінити на нові.

  • Ми зараз придивляємося до різних нових експонатів. Плануємо, що потрібно докупити, що оновити. Кардинально вигляд будівлі змінювати ми не можемо, бо це памятка архітектури. Ще багато різних паперів потрібно оформити та пройти узгодження від Міністерства культури, – розповідає пані Лариса.

Окрім хатки, реставрують сторожку і комору. У планах також «лікування» ще одних унікальних експонатів — дерев, адже сад займає досить велику територію музею.

У музеї також надіються, що архітектори зможуть осучаснити заклад, щоб він був цікавим для дорослих та дітей. Одна із ідей — встановлення мультимедійного екрану, де гості музею змогли б побачити як цвіте улюблена рослина Коцюбинського – агава.


Та є на території музею один «проблемний» експонат, а саме погруддя сина Михайла Коцюбинського — Юрія, який у свій час був головнокомандувачем радянських сил у війні з УНР. Пам
ятник знаходиться на території музею поблизу лип.

  • Він підлягає декомунізації, але ми ще детально вивчатимемо це питання. Хочемо порадитися з Центром історії Вінниці, з громадою міста, щоб дізнатися їх думку, – говорить виконуюча обовязки директора музею.

Пані Лариса розповідає, що з відвідувачів ніхто не вимагав забрати це погруддя, але наскільки їй розповідали гості із Чернігова, що там на Алеї слави його демонтували.

  • На нашу думку, це історія, а історію потрібно зберігати. У його молодий вік стати головнокомандувачем це вже знаково. Але це питання насправді ще потрібно вивчити, тому поспішати із демонтацією ми точно не будемо- говорять у музеї.

Юрій Коцюбинський – український радянський діяч. Народився у Вінниці. З грудня 1917 був членом першого радянського уряду України. Боровся за встановлення влади більшовиків в Україні. Кандидат у члени ЦК КП. У в березні 1919 — квітні 1920 р. і червні 1930 — січні 1934 р. Член ЦК КП. У в січні — листопаді 1934 р. Член Організаційного бюро ЦК КП(б)У в червні — серпні 1919 р. і січні — листопаді 1934 р. Син українського письменника Михайла Коцюбинського. Репресований.

Фото Андрія Завертаного та vinnitsa.info

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Марина Однорог

Дякуємо!

Тепер редактори знають.