Спочатку потрібно проплисти майже чотири кілометри, потім -велогонка на 180,25 км, а на завершення – марафонський біг на 42,195 км. Такими є нормативи триатлону “Ironman”, який планують розвивати у Вінниці.
Підготовка “залізних людей” відбуватиметься на базі обласної федерації силових видів спорту, яка стане осередком однойменної всеукраїнської та світових організацій.
Як розповів голова оргкомітету обласної федерації силових видів спорту Ігор Туз, навіть у триатлоні на Олімпійських іграх вимоги істотно менші. Стандартна олімпійська дистанція – плавання на 1,5 км, велоперегони на 40 км і біг на 10 км.
– Можливо, будемо для початку проводити чемпіонати на менші дистанції, ніж у класичному «айронмені», щоб залучити більше спортсменів. Як це було, приміром, на нещодавніх всеукраїнських змаганнях «Ironman» у Карпатах, – каже Ігор Туз.
За його словами, головна задача цих змагань – дістатися фінішу:
– У майже всіх інших видах спорту метою є перемога. А для «айронменів» головне – це участь.
Також Ігор Туз розповів, що Федерація розвиватиме ще кілька напрямків: культуризм (бодібілдинг), пауерліфтинг, армреслінг, гирьовий спорт.
– У першу чергу приділятимемо увагу роботі з молоддю, збільшенню масовості у силових видах. Нове об’єднання прагне допомагати поліпшити роботу і матеріально-технічну базу вінницьких спортклубів, – каже Ігор Туз.
Так, учасники Федерації матимуть знижки (до 50 %) у міських басейнах, ігрових майданчиках (у першу чергу це стосується популярного футзалу), фітнес-клубах і тренажерних залах, які входять до неї. Окрім того, вони зможуть тренуватися у будь-якому спортивному закладі Вінниці, у будь-який час. Адже поки що до деяких з них не потрапити без клубної карти, а одноразові тренування є неможливим.
Більше про «Ironman» у Вінниці – за телефонами: 067-787- 23-05, 066-803- 16-02, 063-184-30- 20 (голова оргкомітету обласної федерації Ігор Туз).
Як стати «залізною людиною»
Перегони «Ironman» проходять протягом всього року в різних точках земної кулі. У кожному розігрується певна кількість місць, які дають право брати участь у чемпіонаті світу. Він щорічно відбувається на Гавайських островах в жовтні.
Більшість гонок «Ironman» починаються о сьомій годині ранку. Учасникам дається 17 годин для завершення всієї дистанції (фініш закривається опівночі). Існують також ліміти на проходження плавального етапу (зазвичай 2 години 20 хвилин) і велоетапу (8 годин 10 хвилин). Спортсмену, який увійшов у рамки і закінчив дистанцію до закриття фінішу, назавжди присвоюється неофіційне звання “Залізна людина”. Представники світової еліти проходять трасу приблизно за вісім годин, в залежності від складності дистанції і погоди.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.