У Вінниці фахівці Вінницького міського управління здійснили відбір проб води в місцях купання людей.
Як повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, у регіональній держлабораторії Держпродспоживслужби зразки перевірили на відповідність вимогам Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів.
За результатами експертних висновків встановлено:
На Вишенському озері якість води не відповідає нормативним значенням по мікробіологічних показниках, а саме – вміст лактозопозитивних кишкових паличок становить 29300КУО в дм3 при нормі не більше 5000КУО в дм3. По фізико-хімічних показниках встановлена невідповідність по запаху, який становить 2 бали при нормі не більше 1; по забарвленню, яке виявлено в стовпчику води 8,5 см (не повинно виявлятися у стовпчику 10 см).
На пляжі “Гонти” якість води річки Південний Буг не відповідає нормативним значенням по мікробіологічних показниках, а саме – вміст лактозопозитивних кишкових паличок становить 21000КУО в дм3 при нормі не більше 5000КУО в дм3. По фізико-хімічних показниках встановлена невідповідність по запаху, який складає 2 бали, при нормі не більше 1; по забарвленню, яке виявлено в стовпчику води 7,5 см (не повинно виявлятися у стовпчику 10 см).
На пляжі “Хімік” якість води річки Південний Буг не відповідає нормативним значенням по мікробіологічних показниках, а саме – вміст лактозопозитивних кишкових паличок становить 1100000КУО в дм3 при нормі не більше 5000КУО в дм3. По фізико-хімічних показниках встановлена невідповідність по забарвленню, яке виявлено в стовпчику води 7,5 см (не повинно виявлятися у стовпчику 10 см).
На пляжі “Центральний” якість води річки Південний Буг не відповідає нормативним значенням по мікробіологічних показниках, а саме – вміст лактозопозитивних кишкових паличок становить 46000КУО в дм3 при нормі не більше 5000КУО в дм3. По фізико-хімічних показниках встановлена невідповідність по забарвленню, яке виявлено в стовпчику води 7,5 см (не повинно виявлятися у стовпчику 10 см).
Додатково
В управлінні зазначають:
– Слід зазначити, що засіданням міської комісії ТЕБ та НС від 12.04.2024 р. протокол №10 прийнято рішення про відтермінування початку функціонування пляжів та місць масового відпочинку комунальної власності на водних об’єктах, розташованих на території Вінницької МТГ до закінчення терміну дії воєнного стану в Україні.
Також вказано, що на адреси начальника КП ВМР “Комбінат комунальних підприємств” та директора Департаменту комунального господарства та благоустрою ВМР направлені листи з попередженням, що на вказаних зонах відпочинку повинні бути наявні таблички із надписом “Купатись заборонено”.
– Рекомендуємо мешканцям м. Вінниця утриматись від купання у відкритих водоймах зазначених зон відпочинку! Бережіть своє здоров’я! – додали в управлінні.
Фото з фейсбук-сторінки ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області
Дякуємо!
Тепер редактори знають.