У Вінниці до Дня міста з’явиться ще п’ять муралів. АДРЕСИ

12:50
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Вінницька міська рада цього року вирішила продовжити  проект “VIN ART CITY”. А відтак, до Дня міста, на кількох будинках Вінниці з’явиться ще п’ять новеньких муралів.

Таке рішення ухвалили на черговому засіданні виконавчого комітету 18 липня. Відповідно до нього, резиденція мурал-арту триватиме у Вінниці протягом липня-вересня 2019 року, і на неї з місцевого бюджету виділили 267 тисяч гривень.

Резиденція мурал-арту “VIN ART CITY” – проект міської ради, що  відбувається у Вінниці з 2015 року. Його організовують “з метою формування креативного міського середовища, туристично привабливого іміджу міста і популяризації кращих зразків художнього мистецтва”. І відтоді у різних районах міста було створено 26 муралів.

Наразі Виконком затвердив лише кошторис і список з п’яти художніх проектів стінопису: їхні назви та адреси будинків. А те, який вони матимуть вигляд, залежить від художників, які саме зараз працюють над ескізами. Крім того їх узгоджуватимуть з мешканцями будинків, де з’являться мурали.

 

Куратор проекту Олександр Никитюк розповів, що були заявки від художників з різних міст України, але цього року мурали створюватимуть саме вінницькі художники, бо саме вони як ніхто відчувають це місто.

До того ж вони працюють не тільки в Україні, а й за кордоном. Наприклад, молода художниця Наталія Вусик проходила практику в Луврі, Олександр Марченко цього року створить мурал у Литві, а сам Олександр Никитюк нещодавно намалював найбільший мурал у Кейптауні: кримський маяк із петриківським розписом.

Фото – за сторінки Олександра Никитюка у Фейсбук

 

Відомо, що у Вінниці малюнки з’являться на будинках за такими адресами:

  1. “Спорт-ремейк” (вулиця О. Соловйова, 2), ескіз розробляє група художників;
  2. “Родинні цінності” (вулиця Соборна, 53), ескіз розробляє художниця Марія Дитинюк;
  3. “Культурний код” (вулиця Стельмаха, 47) ескіз розробляє художник Олександр Марченко;
  4. “Місто змістів” (вулиця Пушкіна, 21), ескіз розробляє художниця Тетяна Волошина;
  5. “Космічні мрії” (вулиця Космонавтів, 6) ескіз розробляє художниця Наталія Вусик.

Перші ескізи можна буде побачити вже за тиждень, адже поки що відбувається підготовча робота. Художники розпочнуть малювати у серпні, а до Дня Міста, вже традиційно, вони мають завершити свої роботи.

Олександр Никитюк зазначив, що мурал Олександра Марченка, як і його минулорічний “Фантастичний гербарій, буде найбільшим серед усіх робіт. 

Ще одним цікавим проектом буде й мурал “Спорт-ремейк”, який з’явиться на стіні фізико-математичної гімназії №17. І це справді буде ремейк – того зображення, яке “зникло” після утеплення. Олександр Никитюк зазначив, що відновлять його за фотографією: без радянської символіки.

Фото – sovietmosaicsinukraine.org, Кайл Логан

 

Нагадаємо, що у 2018 році за три тижні резиденції “VIN-ART-CITY” художники створили п’ять муралів: “Вінницький модерн” (вулиця Соборна, 53), “Маленький принц”  (вулиця Стельмаха, 35), “Садиба Стаховського” (провулок Верещагіна, 6) та диптих “Фантастичний гербарій” (вулиця Замостянська, 59).

Читайте також: Три тижні й понад 100 літрів фарби: у Вінниці домалювали мурал «Фантастичний гербарій». ФОТО

Читайте також: “Людські вчинки від нас не залежать”: вінницький художник про пошкоджені мурали. ФОТО

Читайте також: Як вінничанин малював найбільший мурал у Кейптауні: кримський маяк з петриківським розписом. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.