У Вінниці активісти пропонують підсилити блокаду «Народним кордоном»

22:05
Автор: admin
Become a Patron!

Близько семи десятків вінницьких громадських активістів сьогодні, 2 березня зібралися у будівлі студії “Вінтера” на круглий стіл “Блокада ОРДЛО: “за” і “проти”. Щоправда, дискусії щодо необхідності чи помилковості блокади так і не вийшло.

100% виступаючих, що брали слово під модеруванням журналіста Володимир Грицик погоджувалися з необхідністю блокувати окуповані території, тож спочатку присутні послухали тих, хто нещодавно повернувся з редутів на Донбасі.

Світлана Бевз, батальйон “Айдар”, демобілізована, волонтер.

“3 дні тому ми приїхали з АТО, обїздили увесь передній край, відвідали два редути на блокаді та були в штабі в Лисичанську.

Ситуація вкрай складна, хлопців мало, вони виснажені, потрібна допомога та ротація. Сьогодні потрібно піднімати всю країну, сформувати якусь координаційну раду щодо блокади, можливо, зробити національний форум. І звісно, об’єднати наші зусилля по області, аби більш ефективно підтримувати блокаду.

Є гарна ініціатива зробити проект “Народний кордон”, аби цю ділянку кордону з ОРДЛО та Кримом повністю взяти під контроль народу. Бо ці точки блокадні які є зараз – їх дуже мало, вони не перекривають все”.

В якості резюме пані Світлана запропонувала почати організовувати чітко сплановані акції всередині країни щодо російських підприємств, які працюють на території України. “Ми повинні провести кілька точкових акцій по кільком підприємствам, вимагаючи закриття кордону та обміну заручників. Якщо це не діє – необхідно започатковувати загальнонаціональний страйк і блокувати роботу абсолютно всіх підприємств з російським капіталом”.

Сотник 5-ої козацької сотні Самооборону Майдану Василь.

“На блокаді зараз – як на Майдані: ніхто нікому нічого не платить, люди стоять виключно на волонтерських засадах. Я особисто там стояв з Володею Парасюком. Хлопцям дуже тяжко: потрібна ротація, блокадників потрібно змінити, позаяк у них є багато справ удома. Зараз серед вінничан потрібно шукати людей, які змінять блокадників хоча би на 7-10 днів.

Вадим, учасник блокади на третьому редуті.

“Я не згоден, що блокада за форматом як Майдан. Як на мене це більше схоже на військову операцію зі своєю розвідкою, зі своїми засланими агентами і т.д. Люди, які їдуть на блокаду апріорі мають бути згодні з позицією, яку має штаб. Маємо зрозуміти:  якби хтось мав сумніви у правильності цієї акції, вони б не ризикували своєю свободою та життям.

Усі повинні чітко знати свою роль на блокаді, хто ваш командир, що робити раптом що. “Хлопчики-колокольчики” нам не потрібні, в ідеалі краще мати із собою зареєстровану зброю. Треба бути готовим до силового протистояння: саме небезпека розгону найбільше мотивує людей там стояти. Хлопці, які мають зареєстровану зброю до останнього не хочуть її застосовувати, бо це буде спусковим гачком для силового розгону, ми це розуміємо”.

Підтримка депутатів і недовіра активістів

Після “інформаційних” виступів, розпочався “політичний” блок: слово взяв депутат обласної ради Владислав Рой, який повідомив, що обласна рада вже прийняла резолюцію, яка нібито підтримує блокаду, однак зараз на позачергову сесію виноситься інший документ, котрий засуджує дії блокадників, водночас пропонується запровадити на непідконтрольних територіях військовий стан. Зі слів Роя, “за” блокаду в обласній раді проголосувала уся фракція “Батьківщини”

На цих словах депутат руку підняв активіст зі “Спілки учасників АТО” Липовецького району. Він звинуватив депутата у неправдивій інформації, зазначивши, що не всі депутати “Батьківщини” підтримали блокаду. Ішлося зокрема про Тетяну Редько, котра не дала власного голосу “за”

  • Тетяни Редько на той момент не було у залі, – парирував Владислав Рой.
  • Перепрошую, але в мене є відеозапис, як пані Редько перебуває у залі, коли зачитувався проект відповідного рішення. Чому вона не голосувала?

Однопартієць Тетяни Редько не знайшов, що відповісти на дані аргументи, а із зали почулися звинувачувальні вигуки на адресу депутата. Зрештою, слово хотіли надати депутатці вже міської ради Вінниці Ганні Давиденко, однак як пояснила Юлія Піскунова, пані Ганна так перехвилювалася на останній сесії ВМР, що втратила голос.

  • Тож звернення зачитаю я від її імені, – пояснила жінка. У зачитаному тексті депутатка нібито підтримала блокаду і висловила жаль з приводу того, що міський голова Вінниці не виніс на голосування сесії питання підтримки блокади.

Комплексне рішення + люстрація Генштабу

Одним з найтриваліших був виступ Петра Івановича Каноніка: кремезний чоловік у формі та величезною кількістю медалей представився співробітником Генерального штабу та активістом ГО “Військові України”. Окрім того п. Петро заявив, що виконував функції звільнення укарїнських заручників, перебуваючи в спільному українсько-російському “координаційному центрі”, що базувався в окупованому Донецьку.

“Мене багато хто знає, це я створював “коридори” для наших військових, витягував бійців з ДАПу і тому подібне. Не склалося з Моторолою: його ми теж планували доставити в Україну для суду, але вже сталося, як сталося”.

“Я сам був свідком, як на фурах “Благодійного фонду Ріната Ахметова” везли озброєння, товари військового призначення. В Дебальцево йщли лісовози, бетоновози, – це стратегічний матеріал.

Але починати потрібно з люстрації Генштабу: від цього залежить значно більше, ніж від редутів. Я розповім одну показову історію”

Наступні слова досвідченого військового у декого в залі викликали шок:

“Коли я був у Донецьку, ми почули вибух ніби біля нас. Як з’ясувалося згодом, насправді він стався за десять кілометрів – дуже потужний. Це злетів у повітря місячний боєзапас, який потрібен був терористам для утримання Донецьку. Саме в цей момент до мене прибув Денис Пушилін на перемовини.

Перед тим, як вирішития щодо Пушиліна, я телефоную в Генштаб і повідомляю, що по Донецьку можна приймати рішення: у терористів банально немає снарядів. Після чого від українського генерала (!) Назарова російська сторона отримує телеграму з проханням “видалити” мене з окупованої території і відправку на підконтрольну Україні територію. Щось ще потрібно додавати?”

“Я готовий йти з вами на блокаду, ставати на редути хоч рядовим, але за умови, що робота буде комплексна: по люстрації Генштабу, по українським блокпостам, частина з яких співпрацює з ворогом і так далі”, – підсумував Канонік.

План “Б”

Наприкінці круглого столу його учасники дійшли висновку, що без чіткої координації дій всіх організацій Вінничина не зможе ефективно допомогти блокадникам.
“Нам потрібно створити базу даних всіх, хто може виїхати на ротацію, всіх, хто може бути “надзвичайною групою”, яка здатна терміново висунутися в АТО в разі штурму блокандників загонами МВС”.

Окрім того, деякі активісти запропонували створити спеціальний рахунок, куди мешканці, котрі не можуть приєднатися до блокади, можуть робити грошові пожертви на підтримку редутів. “Нам потрібен “план Б” на випадок загострення ситуації навколо блокади”, – заявила одна з активісток.

Обіцяна напередодні резолюція круглого столу так і не була зачитана: вочевидь, організатори просто не побачили такої необхідності, позаяк усі учасники круглого столу з назвою “Блокада: “за” і “проти” виявилися однозначними прихильниками повної ізоляції ОРДЛО від решти країни.

Фото Андрія Завертаного