-
23 Травня/ 13:15
Vinnytsia
Публікація23.05.2513:15
У Вінниці 6-річний хлопчик ледь не помер від масивної кровотечі через падіння з велосипеда
У Вінниці 6-річний хлопчик ледь не помер від масивної кровотечі через падіння з велосипеда.
Як повідомляють у КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради”, хлопчик впав з велосипеда, проте скаржився на незначний біль у животі та не мав зовнішніх травм. Він добрався додому самостійно і спочатку не розповідав матері про падіння. Через деякий час він все ж таки вирішив зізнатись.
Мама одразу звернулась у приймальне віддалення лікарні. У хлопчика виявили розрив брижі ободової кишки в ділянці печінкового кута і спричинену цим масивну кровотечу, а також заочеревинну гематому.
Лікарі провели широку лапаротомію, знайшли та ліквідували внутрішню кровотечу, здійснили санацію та дренування черевної порожнини.
Протягом перших післяопераційних діб дитина перебувала під наглядом реаніматологів, після стабілізації стану – переведена до хірургічного відділення №2 ВОДКЛ для подальшого лікування та реабілітації.
Такі ситуації мають сезонність, саме з настанням тепла їх кількість почастішала. Цей випадок був досить важким і рахунок йшов на години, оскільки дитина мала масивну крововтрату. Але завдяки злагодженій роботі анестезіологів-реаніматологів та хірургів хлопчик виписується зі стаціонару з посмішкою, – зазначив завідувач хірургічним відділенням №2 Віктор Гончарук, який разом із командою хірургів рятував життя маленького пацієнта.
Зокрема, абдомінальні травми (які стосуються черевної порожнини), спричинені падіннями та ударами у дітей, можна розділити на кілька категорій.
У хірургічній практиці при травмах живота, асоційованих із падінням, найчастіше зустрічаються:
– травми селезінки та печінки – від невеликих субкапсулярних гематом до повного розриву з масивною внутрішньою кровотечею.
– пошкодження підшлункової залози – небезпечні через ризик розвитку ферментативного перитоніту.
– розриви порожнистих органів (кишечника чи шлунку) – особливо небезпечні у ділянках, де кишечник фіксований до брижі.
– пошкодження магістральних судин – рідкісні, але смертельно небезпечні у разі несвоєчасної діагностики.
– озриви брижі (подвійної складки очеревини, яка кріпить кишку до стінки черевної порожнини) – можуть супроводжуватися внутрішньою кровотечею та заочеревинними гематомами, потребують оперативного втручання.
Батькам радять уважно спостерігати за дитиною після падіння, навіть якщо зовні все гаразд. Також звертати увагу та звертатись у лікарню, коли на передній черевній стінці є сліди від руля чи інших предметів. При перших підозрах на травму звертайтесь у приймальне відділення ВОДКЛ — тут дитину обстежать, стабілізують та, за необхідності, одразу нададуть висококваліфіковану хірургічну допомогу.
Фото – зі сторінки КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради”
Дякуємо!
Тепер редактори знають.