Оновлено: 12 Серпня 2019, в 12:24
До “найджазовішої” події міста – Vinnytsia JazzFest – ще більше місяця, а організатори вже розповіли про основні “родзинки”, ключових виконавців та заходи, які відбуватимуться протягом трьох днів, а саме з 20 до 22 вересня.
Цього року у Вінниці вже 23-й раз відбудеться традиційний джазовий фестиваль. Vinnytsia JazzFest -2019 отримав гасло “блискучий” і організатори привезуть до міста відомих зірок світового джазу з восьми країн світу. Зокрема, з Ямайки, Ізраїлю, ПАР, Польщі, Бельгії, Австрії, Люксембургу та, звісно, України.
Обіцяють вінничанам всесвітні прем’єри та зустріч із виконавцями, які вперше приїдуть до України і на джазовому фестивалі покажуть спеціальну програму. Окрім концертів, також вдруге приготують “Джазові сніданки”, на яких можна буде особисто, за кавою та круасанами, поспілкуватися з відомими музикантами. Для молодого покоління джазових виконавців влаштують конкурс, для якого цьогоріч збільшили призовий фонд.
Головні імена Vinnytsia JazzFest -2019
Відкриття фестивалю відбудеться у п’ятницю, 20 вересня, о 19:00 у театрі Садовського. Зважаючи на минулорічний вінницький успіх мюзиклу “Sugar або В джазі тільки дівчата”, цьогоріч організатори знову привезуть Київський національний театр оперети, які покажуть комедійний мюзикл “Бал у Савойї”. Директор фестивалю Павло Третьяков назвав цю постановку “джазовим феєрверком”, у якому поєднані видовищні танці, як вальс, танго, фокстрот та румба, а також унікальні костюми, спеціальне світлодіодне покриття для підлоги та захопливий сюжет, завдяки якому протягом трьох годин артисти будуть викликати посмішки глядачів. Обіцяє, що після “Балу у Савойї” вінничани просто не зможуть не наспівувати почуті мелодії.
– Минулого року ми спробували поєднати різні жанри і пам’ятаєм минулорічний приголомшливий успіх, коли ми запустили справжній повноцінний мюзикл, який тривав більше трьох годин і жодна людина не пішла з залу. Більше десяти хвилин овацій наприкінці показали, що наша публіка це сприймає та відкриває для себе джазовий жанр в театрі. Тому ми вирішили це продовжувати, – розповідає Павло Третьяков. – Сюжет (“Балу у Савойї” – ред.) в тому, що є молода дівчина, яка написала чудову мелодію і намагається її проштовхнути на велику сцену. Що з цього вийде, – повірте, – насмієтесь.
Вже наступного дня, 22 вересня, о 19:00 у концертній залі у приміщенні ВІНТЕРА (Театральна, 15) можна буде почути тріо Dock in Absolute, це проект з Бельгії та Люксембургу. Поєднуючи джаз із прогресивним роком, класикою та електро-мотивами, гурт одразу захоплює глядачів своїм драйвом, який пронизує кожну композицію. Щомісяця виконавці виступають у різних країнах – від Японії до Мексики, від США до Сінгапуру.
Після них, о 21:00, розпочнеться проект Polish Jazz Night. Джазова ніч складатиметься з двох відділень і почнеться з виступу Квартету Міхала Кобоєка з міжнародним хором Voxcellence, які, за словами віце-консула Генерального консульства республіки Польща у Вінниці, “обіграють батька польської оперети по-джазовому”. Виконавці інакше аранжували пісні Станіслава Монюшка і на конкерті поєднають класичні твори з джазовою імпровізацією.
У другому відділенні виступить Кшесімір Дембскі (до речі, автор музики до фільму “Вогнем і мечем”) з Oles Brothers – братами-джазменами, які створюють повноцінний джаз лише з барабанів та басу. У Вінниці вони покажуть програму “Best of Jazz”.
Завершальний день фестивалю відбудеться у неділю, 22 вересня. О 19 годині на сцені концертного залу у ВІНТЕРІ зазвучить австрійський джаз від Mario Rom’s Interzone. Тут ви матимете нагоду почути, як звучить energetic neo-bop. Музиканти на сцені вільно “жонглюють” різними жанрами та заряджають глядачів своєю енергією.
Останнім концертом, о 21 годині, стане всесвітня прем’єра “Jazzy Latin Groove B & W” – ексклюзивного проекту зірок з ПАР, Ямайки та Ізраїлю. Свою програму вони підготували спеціально для фестивалю у Вінниці. Гурт буде вперше в Україні і організатори обіцяють, що вінничани почують шалену суміш майстерності виконавців, колориту трьох країн та одного із найбільш запальних жанрів джазу з латиноамериканськими ритмами, що базується на кубинській популярній танцювальній музиці, включаючи босса-нову та самбу.
Що крім концертів?
Джазовий фестиваль – це не лише концерти, а ще й декілька ексклюзивних проектів, аби вінничани якнайкраще змогли зануритись в атмосферу музики.
Відкривати нові таланти допоможе Всеукраїнський конкурс молодих джазових виконавців, який відбудеться вже восьмий рік. Головна ідея полягає у формуванні професійного кола виконавців джазової музики в Україні. Переможці кожної категорії отримають премії-винагороди від міського голови Сергія Моргунова та виконавчого комітету Вінницької міської ради – кожному по 16 тисяч гривень, а володар Гран-Прі одержить 20 тисяч гривень.
Учасниками конкурсу можуть стати як інструментальні ансамблі у складі до 4 осіб, так і вокальні ансамблі у складі до 6 осіб, а також окремі виконавці. Вікові категорії поділяють на молодшу (діти до 15 років) та середню (від 16 до 21 року). Обиратимуть переможців у номінаціях вокал (сольний спів, вокальна група) та інструментальна музика (соліст в інструментальному супроводі, інструментальна група).
Для участі у конкурсі потрібно у період з 15 серпня до 11 вересня надіслати на електронну пошту оргкомітету ([email protected])заповнену заявку учасника, резюме колективу чи виконавця, відеозаписи двох композицій (джазовий стандарт, вільна композиція). Під час другого туру на живих прослуховуваннях учасники будуть виконувати джазовий стандарт з відбіркового туру, одну композицію на власний вибір та народну або національну мелодію у джазовій інтерпретації.
Виступи учасників буде оцінювати професійне журі, що складається з провідних джазових фахівців України та з-за кордону. Фінальний гала-концерт конкурсу відбудеться 20 вересня у концерт-холі ресторану “Моnt Blanc” (вул. Соборна, 34).
Минулого року у Вінниці у рамках фестивалю вперше провели “Джазові сніданки” і цьогоріч вирішили продовжити такий захід.
У неділю, 22 вересня, з 9 до 12 години у концерт-холі “Mont Blanc” за філіжанкою кави під час невимушеного спілкування та ексклюзивних майстер-класів усі бажаючі не лише дізнаються практичні рецепти успіху всесвітньовідомих джазменів, а й матимуть унікальну нагоду зіграти з ними.
Учасниками “Джазових сніданків” стануть Кшесімір Дембскі, Марцін Олесь, Бартломей Олесь, Міхал Кобоєк, Маріо Ром, Алекс Горен, Доріт Горен, Рой Янг, Гладвін Машоко, Олександр Слуцький та Валерій Ліпец.
А де квитки?
Організатори сподіваються, що вже 20 серпня квитки на усі заходи JazzFest надійдуть у продаж.
Як і минулого року, джазомани зможуть придбати мультиквиток, що стане перепусткою на всі концерти фестивалю 21-22 вересня, а також участь у проекті “Джазові сніданки”. Також окремо можна придбати квиток на будь-який із бажаних концертів.
Щоправда, вартість квитків постійно зростатиме і найбільше пощастить тим, хто придбає квитки з 20 по 23 серпня, адже тоді ціна на мюзикл “Бал у Савойї” (до речі, будь-яке бажане місце у залі) та фестивальний мультиквиток буде єдиною – 230 гривень. Після 23 серпня відбудеться перше подорожчання квитків і становитиме від 240 до 400 гривень. З 13 вересня на ті квитки, які залишаться у продажу, ціна знову підвищиться на 23%.
Придбати квитки онлайн можна буде на сайтах www.jazz.vn.ua, bilet.vn.ua та afisha.vn.ua. Також продаватимуться у касах “Афіша Вінниці”: у “Магігранді”, “Універмазі”, театрі ім. Садовського, Вінницькій обласній філармонії, тур-клубі “Бідняжка”, “Вінницькій Вежі”.
Як і раніше, діятиме інформаційний центр фестивалю, де можна буде отримати вичерпну інформацію про всі концерти та події. Він з’явиться з 20 серпня за адресою вул. Театральна, 15 (1 поверх).
Телефон Vinnytsia JazzFest: (0432) 690-025. Стежити за інформацією також можна на офіційному сайті фестивалю та офіційній сторінці у Facebook .
Фото Марини Сербінович
Дякуємо!
Тепер редактори знають.