У Варшаві презентували серію короткометражних фільмів про “Вінницьку трагедію”. ФОТО, ВІДЕО

22:06
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

Оновлено: 19 Червня 2019, в 11:27

10 червня у Варшаві презентували фільм “Вінниця: топографія терору” – серію коротких документальних стрічок, що розповідають про сталінські репресії у Вінниці 30-х років минулого століття.

“Топографію терору” презентували в приміщенні польського Інституту національної пам’яті у Варшаві. Подія мала розпочатись о 18:00 за місцевим часом, проте вже заздалегідь в залі зібрались кілька десятків людей.

 

Нагадаємо, що “Топографія терору” – це 11 коротких відеороликів, у яких вінницькі дослідники та історики розповідають про головні місця масових репресій здійснених радянською владою у Вінниці 1937-1938-го років.

Проект реалізований за ініціативи Центру історії Вінниці та ГО “Вінницьке історичне товариство” за підтримки Вінницької міської ради. У фільмі відзнято 11 ключових місць, пов’язаних з подіями, відомими як Вінницька трагедія. Історію цих місць розповідають вінницькі науковці, історики, дослідники та громадські активісти.

Виробництво – VежА та Inside Production.

 

 

Після вітального слова, розпочалась власне демонстрація фільму українською мовою з польськими субтитрами. Протягом понад 16 хвилин глядачі уважно стежили за подіями на екрані та вчитувались в текст на екрані. Окремі моменти викликали в декого помітний шок. По завершенню стрічки оплесків не було – всі перебували під надто сильним враженням. Але оплески були пізніше, під час виступів директора Державного архіву Вінницької області Юрія Легуна та директора Центру історії Вінниці Олександра Федоришена.

– На превеликий жаль, у Вінниці пересічні громадяни не завжди пам’ятають про Великий терор, про сталінські репресії страшних 1937-38 років. Цей проект, реалізований в 2017 році, був одним з перших для Центру історії Вінниці. Для нас дуже важливо нагадувати, вінничанам і не тільки їм про такі події. Дуже тішимось, що цей короткий фільм презентується сьогодні тут, в такому поважному товаристві. Хтось би, можливо, сказав, що подібні фільми це просто певне повчання, певна інформація про минуле, яку треба знати і пам’ятати. Не актуальне минуле. Але тих п’ять років неоголошеної війни, яка ведеться з боку Росії і тих злочинів проти людяності, проти людства, які відбуваються і в анексованому Криму, і в окупованих східних областях, вони чітко показують актуальність пам’яті про такі злочини, – зазначив Олександр Федоришен.

Презентація документальної стрічки відбувалась в рамках навчального візиту музеями Польщі вінницької делегації, до якої входять співробітники Центру історії Вінниці, директор Державного архіву Вінницької області та журналіст Vежі. Візит має на меті навчання та обмін досвідом напередодні появи у Вінниці свого Музею міста. Організаторами візиту є Генеральне Консульство Республіки Польща у Вінниці та Міністерство закордонних справ Польщі. Більше про досвід польських музеїв та як його використовуватимуть у Вінниці читайте в подальших публікаціях на Vежі.

Фото автора

Читайте також: Зробити все, аби подібне не повторилося”: у Вінниці відкрили виставку про “польську операцію” НКВС. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.