Сьогодні, 19 вересня, вінничани зможуть більше дізнатися про те, як оберігати навколишнє середовище. На Майдані Незалежності, поблизу фонтану “Мушля”, розпочався захід, приурочений до Європейських днів сталої енергії. Тут на вінничан очікують виставки еко-транспорту, лекторій про роздільний спосіб життя, ігри на екологічну тематику та навіть подарунки.
На майданчику поблизу “Мушлі” можна дізнатися про екологічний транспорт (наприклад, подивитись на електромобілі та велосипеди), а також дізнатись більше про сонячні панелі та LED-освітлення, а представники відділу розвитку ОСББ надавали консультації вінничанам.
Цей захід влаштований заради промоції енергоощадного способу життя, а тому формат проведення обрали такий, щоб заохотити вінничан приєднуватись та поширювати еко-свідомість серед громадян.
Запросили до участі й учнів однієї із шкіл міста. За словами учениці дев’ятого класу Лізи Якубовської, хоча вдома у неї вже давно запроваджено роздільний збір сміття, але серед її однолітків такий спосіб життя лише зараз “входить в моду”.
– У мене вдома вже давно сортують сміття. Це була мамина ідея і вся сім’я легко погодилась. Почали сортувати, щойно почали з’являтись спеціальні сміттєві баки. У школі також стоять три баки: для пластику, паперу та скла. Мені здається, що ще не всі звикли і не всі дотримуються правильного сортування.
Як розповіла представниця Фонду “Подільська громада” Надія Лінчук, за результатами опитування, яке відбулось взимку, у Вінниці 69,7% вінничан вже сортують сміття. Водночас деякі містяни відмовляються це робити з різних причин.
– Причини відмов були дуже різні. Стандартні: “у мене не влазить додаткове відро”, “немає як захаращувати балкони”, “воно все звозиться однією машиною”, але найцікавіше, коли говорять що взагалі не продукують сміття, – розповідає Надія Лінчук. – Взагалі, у людей зараз починає виникати більше еко-свідомих питань. За останній рік піднімали дуже багато питань щодо сортування сміття, енергоефективності, переходу на відновлювальні джерела енергії. Багато людей почали цікавитись сонячними батареями. Щодо сортування сміття, то люди вже зацікавлені не у двофракційному сортуванні, а хочуть більше. Багато хто ходить зі своїми горнятками, є багато невеликих еко-ініціатив…
На заході дівчина розповість учням більше про те, як варто сортувати сміття, а також пограє з ними у спеціально розроблену гру Eco battle, щоб поширювати серед дітей свідомий спосіб життя. Для привернення уваги вінничан також облаштували яскраву фотолокацію.
Зацікавлення містян також викликали електромобілі. Хоча на початку заходу на Майдані Незалежності їх було лише два, але обіцяють, що незабаром до місця приїдуть ще декілька серед яких буде й Tesla Model S.
За словами представника першого салону електромобілів у Вінниці Анатолія Гусєва, сьогодні у Вінницькій області близько 600 електрокарів, третина з яких безпосередньо у Вінниці. Також в області вже існує понад 20 зарядних станцій, частина з яких безкоштовна. Анатолій Гусєв розповідає, що переходити на електромобілі варто не лише заради того, щоб не шкодити навколишньому середовищу, але це ще й економічно вигідно.
– Ми займаємось пропагандою чистого екологічного транспорту у Вінниці та області. Середній запас ходу електромобіля – це 150-160 кілометрів на одному заряді. Тобто, це в першу чергу міська машина, але завдяки великої кількості зарядних станцій по Україні та в світі, можна на цих машинах подорожувати будь-куди. Заряджати електромобіль можна й вдома, від звичайної розетки за 6-7 годин. Також встановлюють двозонний електричний лічильник і повний заряд на 160 кілометрів їм коштує 16 гривень. Тому, обираючи електромобіль, люди обирають екологію, економію та зручність.
Сьогодні вони також встановлять станцію для зарядки електромобілів на будівлі Вінницької міської ради.
Організатори планують, що захід триватиме до 16 години. Окрім виставок ще готують вікторину на екологічну тему, а за кожну правильну відповідь обіцяють подарунки.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.