У Бершадському, Гайсинському та Ямпільському районах до 4 тисяч гектарів кукурудзи не вродили через посуху. Також подекуди постраждав урожай сої.
Про це повідомляють у сюжеті Суспільного.
Так, посуха найбільше вплинула на врожай у Бершадському, Гайсинському та Ямпільському районах. Там вигоріло до 4 000 гектарів різних сортів кукурудзи, які дають високу врожайність, проте за достатньої кількості вологи. Йдеться про заактовані втрати на момент зйомки сюжету.
– Сьогодні керівники господарств навіть якщо залишається 20-30 центнерів з гектара кукурудзи, вони її будуть прибирати, тому що затрати дуже великі. Або переводити її на силос, якщо є тваринництво.
Наприклад, Жмеринський район минулого року давав по 90-95 центнерів з гектара, а на сьогодні в районі середня врожайність – 25-30 центнерів з гектара, – розповідає директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації Василь Темченко.
Агроном Василь Ткаченко каже, що їхньому господарству (в Липовецькому районі) пощастило – було хоч трохи дощів. Агроном показує качани кукурудзи та зазначає, що врожай був закладений на рівні 10 тонн з гектара, однак цьогоріч “ясно, що відсотків двадцять” не доберуть.
Також погода вплинула й на врожай сої. Так, агроном Сергій Багатий розповідає, що на полі біля Стадниці планують зібрати по 2-3 тони з гектара, хоча минулого року було до 4 гектарів. Зазначається, що це культура, якій потрібно багато вологи. Цьогоріч, при місячній нормі опадів у 100 мл, у серпні випало близько 40, а подекуди дощу взагалі не було.
Агроном Василь Ткаченко розповідає, що зміна клімату змушує аграріїв по-іншому обирати сорти зерна і способи обробітку землі.
– Ми вже це на наступний рік плануємо: посухостійкі сорти взяти, менше оранки. Напевно, трішки менше добрив будемо давати, бо воно теж забирає вологу, – каже Василь Ткаченко.
Підкреслюється, що збір кукурудзи лише стартував у цьому році – наразі обмолочено лише 9000 гектарів з 450 000.
Нагадаємо, раніше ми вже писали, що урожай культур пізньої групи в південних та частково центральних районах Вінниччини може постраждати через відсутність достатньої кількості опадів. Йдеться, зокрема, про врожай кукурудзи, цукрового буряка, сої та соняшника.
Фото – Суспільне
Головне фото – Латифундист
Дякуємо!
Тепер редактори знають.