У парках і скверах “червоних” зон можна ходити без масок: МОЗ внесло зміни до постанови

11:02
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У МОЗ внесли зміни до постанови уряду від 22 березня, яка зобов’язувала носити маски у місцях загального користування “червоних” зон епіднебезпеки.

Зокрема, як повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я, масковий режим не передбачений у парках і скверах.

“У МОЗ внесли зміни до постанови від 22 березня 2021 р. № 230 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236», якими визначили конкретний перелік місць обов’язкового носіння масок у регіонах «червоної зони» епіднебезпеки” – пише МОЗ.

Зазначено, що носіння масок “є обов’язковим у закладах охорони здоров’я та освіти, підземних переходах, зупинках громадського транспорту та інших територіях загального користування за неможливості дотримання фізичної дистанції не менше як 1 метра“.

Щоправда, відповідний документ поки не оприлюднений на урядовому порталі чи сайті МОЗ.

Нагадаємо, згідно зі згаданою постановою Уряду від 22 березня, у “червоній зоні” заборонялося перебування на територіях загального користування без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Зазначимо, що згідно з Законом України “Про благоустрій населених пунктів“, до територій загального користування належать: а) парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки – пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; б) пам’ятки культурної та історичної спадщини; в) майдани, площі, бульвари, проспекти; г) вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; ґ) пляжі; д) кладовища; е) інші території загального користування.

В МОЗ нагадають, що тією ж постановою від 22 березня уряд змінив правила перетину кордону – відтепер іноземці та особи без громадянства при в’їзді в Україну повинні мати при собі негативний ПЛР-тест, зроблений не більш як за 72 години до перетину кордону. Для громадян України, які перетинають державний кордон, умовою, яка звільняє їх від самоізоляції та обсервації, є також наявність негативного ПЛР-тесту, проведеного не більш як за 48 годин до перетину кордону.

Підбірку актуальних новин стосовно перебігу карантину та ситуації з коронавірусом на Вінниччині можна знайти ТУТ.

Ілюстративне фото – 30seconds.com

Читайте також: КОРОНАВІРУС COVID-19 НА ВІННИЧЧИНІ. СТАТИСТИКА, КАРТА ПОШИРЕННЯ

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.