-
28 Вересня/ 18:00
Vinnytsia
Публікація28.09.1618:00
У Миколаєві будують бойовий корабель «Вінниця»
У Миколаєві на Чорноморському суднобудівному заводі триває будівництво нового корабля, на якому красуватиметься назва «Вінниця». А відтак наше місто пообіцяло взяти над ним шефство.
Будівництво судна було розпочато у 2011 році й тоді корвету планували дати назву «Володимир Великий». Однак, тепер, аби уникнути асоціації із президентом країни-агресора, командування погодилося назву змінити, повідомляє «Вінницький трамвай».
- Вінницька міська рада надіслала клопотання до командування Військово-морських Сил про те, щоб корабель назвати «Вінниця». Командування підтримало таку ідею. Найперша асоціація із назвою «Володмир Великий» – це ім’я президента країни-агресора. А якщо буде «Вінниця», то ми зможемо надавати особовому складу корабля всебічну шефську підтримку, – сказав уповноважений вінницького міського голови Володимир Савельєв.
На даний момент корпус корабля готовий на 80%, технічна готовність всього судна – менше 20%. До 2018 року корабель має бути готовий. Проект створений миколаївським КП «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (Миколаїв).
Водотоннажність – 2500 т, довжина – 112 м, максимальне занурення – 5,6 м, швидкість повного ходу – 32 вузли, автономність – 30 діб, дальність плавання – 4000 миль, екіпаж – 110 осіб. При будівництві корвета буде застосовано стелс-технологія, необхідна для зменшення помітності радарними системами. Планується, що це буде бойовий корабель, який виконуватиме функції протиповітряної, протиракетної, протикорабельної та протичовнової оборони. Так, корабель нестиме 8 протикорабельних ракет, зенітно-ракетну установку, 6 торпед і три артилерійських установки різного калібру. Озброєння буде європейського виробництва, решта – вітчизняного.
Корвет «Вінниця», фото – Вікіпедія
Додамо, що у Вінниці вже є однойменний корвет. Збудований у 1976 році найшвидший у Чорному морі протичовновий корабель під шифром «Альбатрос» в 1996 році було перекласифіковано на корвет та передано під шефство Вінниці. Отримав корвет і відповідну назву, а служив обороні країни в Криму – у Севастополі. У листопаді 2007 року під час шторму у Севастопольській бухті корабель отримав значні пошкодження підводної частини корпусу – дві тріщини в двох приміщеннях. Під час останнього виходу в море тріщина почала збільшуватися. Тоді й припинили плавання. Грошей на ремонт корабля у бюджеті ВМС ЗС України тоді не було. Особовий склад у 2010 році провів ремонт власними силами. 2 березня 2014 року корабель захопили росіяни, тоді він стояв біля причалу на озері Донузлав. 19 квітня 2014 року на буксирі корабель доставили в Одесу. В даний час базується в Одесі. Тепер корвет – навчальний корабель на ньому здобувають професійні навички майбутні матроси.
Читайте також:
На Вінниччині директор гуртової компанії відшкодував до бюджету 4,5 мільйона гривень збитків
Дякуємо!
Тепер редактори знають.