У Вінницькій міській раді відповіли на петицію з проханням «Усунути недоліки в реконструкції вулиці Замостянської і провести перевірку по факту можливого відмивання коштів, через жахливу якість проведених робіт».
Володимир Рожков, який зареєстрував цю петицію 26 лютого, скаржився на те, що перший етап реконструкції вулиці Замостянської, у порівнянні з реконструкцією проспекту Космонавтів, «просто розчарування».
Серед недоліків він назвав такі:
1) асфальтне покриття правої проїжджої частини нижче рівня лівої, до того ж після першої зими на ньому з’явилися вибоїни біля люків,
2) бордюри по всій площі залишено старі, і вигляд їхній жахливий,
3) плитка біля зупинок, особливо біля Будинку побуту, вся розколота навпіл і гуляє ходом,
4) широко пропіарені лавки з usb-зарядками розміщені тільки на початку та в кінці алеї, а посередині стоять звичайні двомісні;
5) вздовж тротуарів дерева висаджені як-небудь, а замість красивих металевих решіток для накриття землі навколо дерев, як роблять в європейських містах, звичайні бордюрчики, які просто жахливо виглядають,
6) обіцяна реконструкція площі біля РАГСу обмежилась лише асфальтною доріжкою.
У своєму зверненні вінничанин просив «розібратися та усунути недоліки, а також роз’яснити жителям міста причину такого недбальства». Його петиція набрала достатню кількість підписів, і сьогодні, 15 березня, в міській раді на неї відповіли.
Так, нижчий рівень асфальтного покриття правої проїжджої частини пояснили тим, що по непарному боці проїжджої частини проходять інженерні мережі побутової каналізації. Їх переклали, тож у зв’язку з цим потрібно було врахувати можливість просадки основи дорожнього покриття. Водночас у відповіді йдеться, що на цій ділянці уклали лише нижній шар асфальтобетонного покриття: верхній укладуть з настанням сприятливих погодних умов, що й дозволить уникнути можливих просадок.
У відповіді також йдеться, що заміна плитки біля будинку побуту та реконструкція площі біля РАЦСу, не входили у межі проекту реконструкції вулиці Замостянської. А влаштування решіток для накриття місць посадки дерев не передбачалися проектно-кошторисною документацією, оскільки така технологія не була доцільною.
Читайте також: На Замостянській розпочали висадку 210 дерев. ФОТО
Так само не передбачалося й встановлення нових бетонних бортових каменів на заміну старим гранітним. Як пояснили у міськраді, «це пов’язано з тим, що природні бортові камені мають досить міцну структуру та є довговічними, а також на 54% економлять кошти на виконання роботи по влаштуванню бортових каменів в порівнянні з новими бетонними».
Що ж до розміщення лав з USB-портами для зарядки електронних пристроїв «виконувалося відповідно проектно-кошторисної документації, в якій було враховано доцільність влаштування лав з USB-портами в тих чи інших місцях». Водночас у відповіді не пояснили, чому usb-порти не було захищено від вологи, через що всі вони вже сьогодні заіржавіли.
Читайте також: На Замостянській з’явилися usb-порти в лавках. ФОТО
“Реконструкції вулиці Замостянської та проспекту Космонавтів – різні за складністю робіт проекти, так як на вулиці Замостянській виконувалися роботи з прокладання зливової каналізації, побутової каналізації, мереж водопостачання, тепломережі, низькоструменевих мереж та перевлаштування трамвайних колій. Тому порівнювати такі об’єкти не є доцільним, – зазначили у відповіді на петицію. – Всі зауваження будуть усунуті при настанні сприятливих погодних умов та враховані в подальшій реконструкції ІІ черги. Вдячні Вам за активну громадську позицію”, – йдеться у відповіді.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.