У міській раді відповіли, чи зменшать ставку земельного податку

10:03
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 8 Серпня 2019, в 13:40

У міській раді Вінниці пояснили, чому зросла ставка земельного податку та чи будуть її зменшувати піся вимог мешканців.  

Нагадаємо, що нові платіжки з новими ставками земельного податку викликали жваве обговорення ситуації у соцмережах, а вінничанка Наталія Макарова зареєструвала петицію до міської влади з проханням переглянути рішення міської ради та знизити ставку земельного податку.

З першого січня 2019 року ставка земельного податку для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) для фізичних осіб та для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку у Вінниці становить 0,3 % від нормативно грошової оцінки землі. Для порівняння, раніше ставка земельного податку становила 0,03 % від нормативно грошової оцінки землі. Таким чином ставка земельного податку в 2019 році в порівнянні з попередніми роками зросла в 10 разів.

Збільшення ставки земельного податку явно не відповідає рівню збільшення доходів населення за останні роки. На фоні невисоких заробітних плат та високих цін на житлово-комунальні послуги (що до того ж систематично продовжують іще зростати), таке значне збільшення ставки земельного податку може призвести до вагомого зменшення купівельної спроможності більшості мешканців міста – власників земельних ділянок. Ще один ймовірний негативний наслідок – збільшення заборгованості зі сплати земельного податку мешканцями міста – у зв’язку з відсутністю коштів для сплати такого податку через невідповідність його розміру економічній ситуації, – вказує Наталія Макарова у своїй петиції.

Досить швидко петиція зібрала необхідну для розгляду кількість голосів. Заступник міського голови Владислав Скальський надав відповідь, що ставка податку, встановлена у розмірі 0,3 відсотки від нормативної грошової оцінки землі, все ще є значно нижчою за граничний розмір ставки, передбачений Податковим кодексом України: “Відповідно до статті 274 та пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, органи місцевого самоврядування встановлюють ставки по сплаті земельного податку у розмірі не більше 3,0 відсотків від нормативної грошової оцінки землі”.

До того ж, повністю звільняються від сплати земельного податку власники ділянок з цільовим призначенням «Для будівництва і обслуговування житлового будинку , господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)», які є інвалідами І та ІІ групи; багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей до 18 років; пенсіонери за віком; ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:
а) для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари (01.03 «Для ведення особистого селянського господарства»);
б) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) не більш як 0,10 гектара (02.01«Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка));
в) для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара (07.03 «Для індивідуального дачного будівництва»);
г) для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара (02.05 «Для будівництва індивідуальних гаражів»);
д) для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара (01.05 «Для індивідуального садівництва»).

Враховуючи вищевикладене, наразі відсутні підстави для вирішення питання, зазначеного у петиції, оскільки ставка податку, встановлена у розмірі 0,3 відсотки від нормативної грошової оцінки землі, є значно нижчою за граничний розмір ставки, передбачений Податковим кодексом України, – вказано у відповіді.

У міській раді також відповіли на незадоволення повільним зростанням мінімальної заробітної плати та середньомісячної заробітної плати, що, на думку авторки петиції, може зашкодити вінничанам сплачувати земельний податок вчасно та в повному обсязі.

На це Владислав Скальський зазначив, що ставка земельного податку для власників присадибних ділянок у розмірі 0,03 відсотки від нормативної грошової оцінки землі існувала протягом 22 років (з 1996 до початку 2019). Зміни відбулися за рішенням міської ради від 27.06.2018 року №1231 лише у 2019 році. За ці роки мінімальна заробітна плата зросла в 278 рази (з 15 гривень до 4173).  Також, зросла середньомісячна зарплата у Вінниці та у період з 2003 року по 2019 рік вона збільшилась в 21 раз.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.