Публікації за датами

  • 22 Травня/ 17:34

    Vinnytsia

    Публікація22.05.1817:34

    Автор:Юлія Плахтій

    Тисяча присідань та 115 відтискань: вінницькі студенти влаштували турнір біля Бугу. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 22 травня, у Вінниці на набережній відбувся турнір: хлопці – відтискалися, дівчата – присідали. Такі змагання відбулись у рамках загальностудентського проекту «Студентська ліга 2018».

До турніру (який до речі відбувався під палючим сонцем, але це мало кого зупинило) зареєструвалося по 63 хлопця та дівчини. Від кожного закладу – по три дівчини та хлопця. Загалом учасниками стали представники сімох університетів, п’ятьох училищ та 10 коледжів.

   

Як розповів Дмитро Мира (директор КЗ «Центр підліткових клубів за місцем проживання, голова Вінницької молодіжної ради), такі змагання влаштовуються у Вінниці вже вчетверте, проте минулого року була перерва. Що стосується рекордів, то за весь час таких турнірів фіксувалося максимум 130 відтискань та 1 500 присідань.

Втім, правила турніру не регламентують мінімальної кількості присідань чи відтискань: учасники спочатку виконують певну кількість разів та вибувають з турніру по мірі втоми.

Та перш ніж змагання розпочалися, на набережній запрацювала автоматична система поливу газону. Врешті учасники, трава та усе навколо – було политим. Втім, дехто навіть зрадів: кілька хлопців познімали футболки та наклеїли свої порядкові номери на груди.

 

Врешті, коли система поливу завершила свою справу, учасники повернулись до своєї. Хлопці вишикувались у кілька рядів, суддя – Майстер спорту та Чемпіон Кубку світу з повноконтактного карате Ярослав Юргілевич – розповів про правила, й врешті – хлопці розпочали відтискатися.

   

Почали, до речі, практично ідеально, втім вже на 27 разі – в багатьох з них стала помітною втома. Врешті, перемагаючи інших та себе, спочатку залишилась десятеро чоловік, а ось коли рахунок був після сотні – всього двоє спортсменів.

Як результат, таблиця переможців виглядає так:

1 місце (115 відтискань) – #4 Влад Савостьяненко (ВДТУ)
2 місце (113 відтискань) – #37 – Денис Іткулов (Друге училище)
3 місце (110 відтискань) – #10 Максим Древинський (Вінницький Технічний Коледж)

Влад Савостьяненко

   

Втомлені й щасливі перемозі – студенти повсідалися в затінку, щоб підготуватися до наступного етапу змагань – турніру з присідань серед дівчат.

Зауважимо, що після розминки дівчата теж не одразу змогли розпочати: їх збила з пантелику фаза судді – тренера-реабілітолога Олександри Пасічник – «Ставайте у шаховому порядку» – й перші хвилин 5 пішло суто на налаштування рядів.

Врешті, коли присідання все ж розпочались – одразу стало зрозуміло, що боротьба буде запеклою. З-поміж 63 учасниць, тільки кілька почали здаватися, коли рахунок був близький до двох сотень. Врешті позначку у 400 спочатку подолали п’ятеро дівчат, а у 700 – четверо.

Організатори попередили, що робитимуть перерви: перша після рахунку 100. У цей час дівчата зупинялися, щоб попити води та розім’яти м’язи. В цьому їм допомагали як подруги, так і хлопці, яким це звісно – дуже подобалося.

 

Після невеликої перерви присідання було продовжено – позначку у понад 800 долали вже дві дівчини. Коли рахунок переважив за дев’ять сотень, дівчата врешті й зійшлися у фіналі. Присівши 951 раз, з «дистанції» зійшла Дар’я Татар, а ось фактична переможниця все одно продовжила присідати. Врешті, таблиця переможців виглядає так:

1 місце (1 000 присідань) – Вероніка Мосійчук (Вінницький технічний коледж; економіст)
2 місце (952 присідання) – Даша Татар (ВТЕІ КНТУ, бухгалтер)
3 місце (750 присідань) – Яна Шеверножус (ВТЕІ КНТУ)

Вероніка Мосійчук

Усі дівчата зізналися, що для них ці показники є особистими рекордами, а досягти їх допомогла жага бути переможцями та принести «бали» для свого навчального закладу, адже усі отримані результати потім будуть сумуватися у рамках проекту «Студентська ліга 2018».

   

Врешті, після завершення усіх змагань, переможцям – трьом хлопцями та трьом дівчатам -у якості винагороди за перемогу вручали «чемпіонські» футболки, медалі та почесні дипломи (почесні дипломи отримали також й усі учасники).

  

Більшість студентів зазначила, що настільки серйозні змагання для них – перші. До речі, взагалі жоден з учасників не зізнався, що не займається спортом вдома.

Водночас більшість зауважила, що для повноцінних занять спортом у місті все ж не вистачає спортивних майданчиків або ж вони недостатньо обладнані для усіх груп м’язів.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Юлія Плахтій
Журналіст

Дякуємо!

Тепер редактори знають.