22 травня у вінницькому ресторані “Johnny Raw” (Джоні Роу) відбулася незвична благодійна еко-барахолка, де окрім звичайного розпродажу вживаних речей, збирали кошти на лікування дівчинки, що потребує допомоги, а також організували навчальні лекції про те, як екологічно, “стильно та не за всі гроші світу” одягатися у секонд-хенді.
Камасутра та диски гурту “Запаска”, турецька лампа, окуляри та біжутерія, а також телевізор можна було придбати вчора на еко-барахолці, яка зайняла частину коридору біля ресторану Johnny Raw. Як пояснили організатори, очікувань на рахунок суми, яку вони збирають, немає. Хочуть зібрати якнайбільше і віддати всі гроші на лікування Ірини Чіпак.
Нагадаємо, що Ірина Чіпак восени минулого року потрапила у серйозне ДТП, у результаті чого перебувала у важкому стані з черепно-мозковою травмою, забоєм головного мозку та численними переломами була доставлена у лікарню. Наразі вона має ускладнення, переведена на заочну форму навчання, може сидіти 20-30 хвилин, адже далі затерпає і болить спина.
Це пілотний проект, щоб побачити чи людям це “зайде”, — каже Марина Однорог, одна з співорганізаторок. — Ми зібрали багато речей, і все що залишиться, ми передамо знайомій багатодітній сім’ї. А якісь брудні чи дуже старі речі ми віддамо в притулок для собак.
Соломія та Богдан дізналися про подію через соціальні мережі. Кажуть, що вони чудово ставляться до вживаних речей, які купують на секонд-хендах, стоках або отримують від друзів. За словами Богдана, це економить гроші, береже екологію, а також дає змогу знайти ексклюзивний, цікавий та якісний одяг.
— Половина мого гардеробу — це вживані до мене речі, я чудово до цього ставлюсь. Я думаю, що так і має бути: комусь речі не потрібні, а комусь — пригодяться. Ось такі заходи — це дуже класна штука. У мене також є нові речі зі звичайних магазинів, я це все разом комбіную.
— Було би класно, аби у Вінниці був простір де це відбувалося б постійно, де можна принести свої речі і обмінюватися ними з іншими, — додає Соломія.
Дехто дізнався про подію через організаторів, інші — просто проходили поруч і цікавились, що тут відбувається. Люди міряли одяг прямо на коридорі, мінімальна ціна за річ — 10 гривень, хоча на деякі товари організатори поставили фіксовану ціну.
— Особисто я не купую одягу в секонд-хенді але не засуджую людей, які це роблять, — каже Оля, яка придбала на еко-барахолці турецьку лампу. — Ця лампа приїхала з Стамбулу, і я б за таку ціну її ніде не купила. Вона реально класна.
Професійна стилістка Анна Слободянюк відкрила лекційну частину заходу, під час якої розповіла відвідувачам еко-барахолки про екологічне споживання і свідомий шопінг.
— Часто, під час шопінгу, ми купуємо емоції, а не речі, — каже стилістка. — Таким чином ми підмінюємо щастя якоюсь новою річчю. Такі покупки називаються «емоційні» та «спонтанні» і це не те, що нам дійсно потрібно, нам навіть не буде з чим його комбінувати. Покупки дають нам відчути себе більш значущими та потрібними. Насправді, ми одягаємо лише 20 відсотків від усього нашого гардеробу, а інша частина лише створює ілюзію того, що нам є що одягнути.
Анна займається тим, що допомагає людям розчистити свій гардероб, доповнити його аби правильно підібрати гармонійні образи. Вона також зазначила, що інколи люди потребують допомогу не стиліста, а психолога.
— Шопоголізм — це залежність, і вона потребує роботи не з стилістом. Я можу допомогти з гардеробом, але зупинити вас купляти речі я не можу, це робота психолога.
Окрім цього, Анна Слободянюк розповіла про те, у яких жахливих умовах працюють робітники на швейних фабриках бюджетного одягу H&M у Індонезії, скільки літрів води потрібно витратити на виготовлення лише однієї пари джинсів (45 літрів) і як ми “ведемось” на рекламу одягу у мас-маркеті. У своїй розмові стилістка порадила надавати перевагу якості, а не кількості, купувати речі тільки тоді, коли ви впевнені в їх необхідності та знаєте, з чим ви можете їх поєднувати, а також позбуватися речей, які ви не носите. (не викидати — а віддавати, продавати, перешивати чи долучитися до різних соціальних проектів). Після своєї лекції, Анна розіграла сертифікат на знижку по своєму курсу і безкоштовний розбір гардеробу.
Лекційну частину продовжила еко-активіста Надія Лінчук, а на завершення Владислав Кремінський провів майстер-клас з розфарбовування скляних пляшок. На заході також співала Анастасія Коберська, студентка донецького університету імені Василя Стуса.
Організатори еко-барахолки: тур-клуб “Бідняжка” та ресторан “Johnny Raw”. Участь у організації також взяли активісти вінницької екологічної ініціативи “Ecohope”. Як повідомили організатори, їм вдалося зібрати 8 550 тисяч гривень, які вони передадуть на лікування Ірини Чіпак.
Нагадаємо, що також сьогодні відбудеться благодійна виставка-аукціон «Те, що не бачить дорослий», на якій можна буде придбати картини в стилі абстракціонізму, намальовані дітками із вадами розвитку. Частину коштів спрямують на придбання необхідних речей кожній дитині, яка брала участь у майстер-класі, а іншу частину витратять на організацію щомісячних заходів для дітей із дитячих будинків. Як і де можна допомогти дітям — читайте у нашому матеріалі.
Фото Марини Сербінович
Дякуємо!
Тепер редактори знають.