Наступного тижня у вінницькій “Книгарні “Є” відбудеться одразу три презентації. Вінничанам привезуть роман-трилер, горор та фентезі, а також познайомлять з їхніми авторами.
Розпочнуться презентації у п’ятницю, 17 травня, о 18:00 з психологічного трилера Поліни Кулакової «Дівчина, яку ми вбили». Зазначають, що ця історія створена на основі реальних подій.
– Їх було п’ятеро хлопців-підлітків — безтурботних, зухвалих, сповнених надій на нове життя. І була вона — красуня Ліда у блакитній літній сукенці, котру жоден з них уже ніколи не забуде. Тому що провина не згорить у вогнищі, як блакитний нейлон… За сімнадцять років після Ліди вони знову зберуться разом, аби поновити шкільну дружбу й пробачити давні кривди. Знову розкладуть багаття. І та мертва дівчина, можливо, теж нічого не забуде. Адже тепер їхня черга стрибати крізь вогонь, – йдеться в описі до книги.
Поліна Кулакова — це молода прикарпатська письменниця, яка працює в жанрі детективного трилера та горору. Її дебютний роман «Я пам’ятатиму твоє обличчя» надрукували у 2014 році, а наступна книга «Корсо» була номінована на премію «ЛітАкцент-2017».
Наступного дня, у суботу 18 травня, у книгарні відбудеться одразу дві презентації. О 15:00 вінничан запрошують на презентацію нової книги Ксенії Циганчук «По той бік пам’яті», що відбудеться у форматі тематичної лекції від авторки.
Роман-горор «По той бік пам’яті» піднімає питання що ми знаємо про себе і людей, які поряд, наскільки тісно ми пов’язані з нашими предками, чи пам’ятаємо своє коріння, звідки походить наш рід та ким ми насправді є. Авторка пропонує новий погляд на взаємозв’язок людей на планеті та, зокрема, в Україні.
Відтак у форматі лекції Ксенія Циганчук відкриє світ свого твору та пояснить взаємозв’язок поколінь й теорію генетичної пам’яті, за допомогою якої ми отримуємо інформацію про себе від наших предків. Під час лекційного блоку планується показ відеоматеріалів, а також частування гостей ягідним чаєм за стародавнім рецептом з роману.
Одразу після цієї презентації, о 17:00, розпочнеться знайомство із українським письменником та дослідником побутування міфів про козаків-характерників Павлом Дерев’янко. До Вінниці автор привезе свій дебютний роман «Аркан вовків», а жанр книги описано як «темне фентезі з елементами альтернативної історії та стімпанку».
– У форматі науково-популярної лекції письменник Павло Дерев’янко розповість про те, як творилися міфи про козаків-характерників в українській культурі, та про те, наскільки важливо зараз поглянути на це явище критичним поглядом й відійти від узвичаєних стереотипів. Під час лекції будуть означені витоки уявлень про характерників як лицарів, що володіють містичними силами, з індоєвропейського культу воїна-звіра та пов’язаних із ним міфів. Також Павло Дерев’янко проведе аналіз джерел — літописів, переказів, легенд та досліджень, у яких розглядається дане питання, та пояснить, чому ці уявлення сьогодні сприймаються як «шароварщина», – вказано в анонсі події.
Вхід на всі презентації – вільний.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.