Три панцирника і гармати: у центрі Вінниці розпочалася виставка військової техніки доби УНР. ФОТОРЕПОРТАЖ

11:35
Автор: admin
Become a Patron!

На Майдані Незалежності у Вінниці розпочалася виставка бронеавтомобілів та іншого озброєння доби Української Народної Республіки.

Виставка раритетної техніки та озброєння відбувається в рамках фестивалю “Вінниця – столиця УНР”, який розпочався у Вінниці днями, а сьогодні відбудуться його головні події.

Так, на головній площі міста вже зараз можна роздивитися унікальну військову техніку часів Першої світової війни та визвольних змагань часів Української Народної Республіки. Зокрема, на Майдані зараз представлені аж три панцерника.

Передусім вже добре відомий вінничанам бронеавтомобіль “Отаман Петлюра”, створений місцевими істориками та реконструкторами. Цей  зроблений на базі англійського автомобіля “Остін” четвертої серії.

Його виробляли в 1914-1918 роках, а експлуатували до 1931 року. Він має потужність у 50 кінських сил, а максимальну швидкість може розвивати до 60 км/год. Панцерник може поміщати від 4 до 6 членів екіпажу, має 3-4 міліметри броні та два кулемети “Максим” або “Гочкіс” на озброєнні.

Інший панцерник носить назву “Черник” та має майже аналогічні характеристики з “Отаманом Петлюрою”. Проте зроблений на базі “Остіна” другої серії та має дещо товщу броню – до 8 міліметрів.

Ще один бронеавтомобіль, представлений на площі – “Фіат Іжора”, виготовлений на базі італійського автомобіля “Фіат” за ліцензією США. Цей панцерник виробляли до 1918 року, а експлуатували до 1930 року. Він потужніший за “Петлюру” та “Черника” – має 72 кінські сили “під капотом”, а також може розвивати швидкість “аж” до 70 км/год. Екіпаж панцерника – 5 осіб, він має броню 4,5 та два кулемети “Максим” на озброєнні.

Також тут можна побачити раритетну військову вантажівку “Фіат”/FIATTer – Militare, яку виробляли лише до 1922 року.

 

З озброєння найцікавішим зразком напевно є гірська 70-ти міліметрова гармата “Шкода” виробництва Австро-Угорщини. Вона здатна стріляти осколково-фугасними та шрапнельними снарядами на відстань до 4,8 кілометри.

Ще тут можна побачити вже знайому нам гірську гармату Дангліза, яку виробляли до 1915 року. Вона стріляє на 7 кілометрів фугасними, шрапнельними, запалювальними та димовими снарядами.

Крім того тут також можна побачити кулемети та різноманітну стрілкову зброю, а також поспілкуватися з реконструкторами, які вже на Майдані Незалежності та охоче розповідають вінничанам про особливості того чи іншого озброєння, а також фотографуються з вінничанами.

 

 

 

Нагадаємо, що виставка сучасної військової техніки сьогодні також відбувається на площі Стуса. А о 14:00 з Майдану Незалежності, разом з бронетехнікою, стартує велика хода реконструкторів. Вони пройдуть Соборною до Центрального парку: там, біля “Райдуги”, о 15:00 відбудеться масштабна реконструкція бою. Цьогоріч реконструктори відтворять події,коли війська окупантів підійшли впритул до Вінниці, коли утворився так званий “Чотирикутник смерті”.

 

 

 

 

 

 

 

Фестиваль “Вінниця – столиця УНР” відбувається за підтримки Вінницької міської ради та міського голови Сергія Моргунова. 

Фото Ольги Мірошниченко

Читайте також: “Реконструкція – це про мир”: у Вінниці влаштують найбільший в Україні фестиваль військово-історичної реконструкції про добу УНР. ПРОГРАМА

Читайте також: У Вінниці презентували батальну картину, де зображено звільнення міста від більшовиків. ФОТО

Читайте також: Вінниця як герой фільму: в “Родині” відбулася прем’єра стрічки “Таємна операція”. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.