Три континенти за три дні: у Вінниці стартував дитячий міжкультурний табір “Kids Culture Camp”. ФОТОРЕПОРТАЖ

19:28
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Близько сімдесяти дітей “непосидючого” віку, намальовані американські прапорці на щоках та іноземні волонтери, які розповідають про свою культуру не так, як в телевізорі. Так сьогодні, 8 серпня у Вінниці розпочався дитячий освітньо-культурний табір “Kids Culture Camp”, на якому діти протягом трьох днів зможуть і повеселитися, і дізнатися більше про далекі іноземні країни “з перших вуст”.

Хаб “Місто змістів” навряд чи бачив таку кількість дітей, які відсьогодні стали учасниками та учасницями літнього міжкультурного кемпу “Kids Culture Camp”. Організатори кажуть, що такий вік – від 7 до 14 років – чи не найкращий “аби відкривати світ і бути до нього відкритішим”. Волонтери та студенти з Америки, Індії та африканських Нігерії та Того протягом трьох днів навчатимуть дітей традиційних танців, створюватимуть браслети, проведуть вікторини, а на останній день влаштують великий інтеркультурний гала-концерт.

 

 

 

 

 

Перший “привал” міжкультурного табору – Америка, відтак сьогодні для малечі приготували різні майстер-класи, квести та вікторини на американську тематику. Енерджайзер від американки Блейк, квіз про Америку та американські танці — таким був початок табірних занять для юної галасливої публіки. 

Олександр Юзвенко, що прийшов на інтеркультурний табір з дочкою, каже, що такі табори — “дуже оригінальне і потрібне діло”: 

— Мені дуже подобається, я не очікував, що все так організовано і гарно. Такі табори потрібні, аби діти саморозвивалися і дізнавалися про мистецтво інших країн. 

Перед початком усім дітям роздали “закордонні паспорти” та бейджики з іменем та назвою команди, до якої буде належати учасник під час табору. Відтак вже об 11 ранку “Леви”, “Слони” та “Кобри” розійшлися на тематичні майстер-класи, які відбувалися на площі біля фонтану “Мушля”, неподалік міської ради. Там на столах діти ліпили орлів з пластиліну, плели індійські “ловці снів” та продовжували знайомитись один з одним через “енерджайзери”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зовсім юна учасниця Даша, яка готується робити індійський амулет, дає свою оцінку національним відмінностям американців та українців та, дещо задумуючись, каже:

— Вони  — веселі, а українці — не дуже. І взагалі, я не українка, а єврейка, — додає дівчинка.

 

Одна з організаторок табору, американка індійського походження Суґанті Ґоматінаяґам каже, що основна мета цього табору — покращити  культурну обізнаність дітей, за її словами, у багатонаціональній Вінниці:

— Цей табір крутий через те, що тут беруть участь люди з різних частин світу, які можуть навчити дітей бути частиною спільноти свого міста. — каже Суґі. — Діти не часто мають можливість зустрітися з іноземцями, тому на цьому таборі вони можуть побачити, що й у Вінниці є волонтери та студенти з різних країн, і зокрема дізнатись щось про їхні культури. Вінниця насправді багатонаціональна! 

Марія Єгоркіна з “Української сімейної фундації” (організація, яка ініціювала табір) каже, що такий міжкультурний обмін допоможе дітям бути більш відкритим до світу, та не бути “жабеням в колодязі, яке думає що окрім голих стіні більше нічого не існує”:

— Якщо з малого віку діти будуть зустрічатися з представниками різних культур, тоді вони зможуть з легкістю, без страху та стереотипів їздити по світу і бути до нього відкритішим. Я думаю, що Вінниця інтеркультурна: тут дуже багато студентів з Африки та Індії, саме тому ми обрали для нашого табору культури саме цих країн.

Хлопці із Нігерії та Того (Західна Африка) — Чарльз та Джастін на цьому таборі вчитимуть дітей африканських танців, проводитимуть вікторину та майстер-класи з виготовлення традиційних браслетів. Кажуть, що найдивніше, що запитували їх люди в Україні — чи є в їхніх країнах “автомобілі чи будинки”.

— Дехто думає, що ми там живемо на деревах, — каже Джастін. — Під час цього табору ми хочемо розповісти дітям про Африку, аби наступного разу вони не запитували такі речі. Ми знаємо Україну, тому й вони (діти) теж мають знати про наші країни. 

Діти розповідали, що прийшли сюди аби дізнатися більше про Америку, а дехто зізнавався, що сюди їх “запихнула мама”. Одна з юних учасниць жартувала, що не знає, що таке Америка, а інша додає, що вчить англійську мову вже п’ять років, зауваживши “що американська мова дуже схожа на англійську”.

Інша учасниця розповіла, що “хотіла б поїхати в Америку і побачити, як живуть американці та чим відрізняються від українців або “російських” людей”. На питання, чим все таки відрізняють американці від українців діти відповідали дещо заплутано, кажучи, що ми всі різні, але “не через різний колір шкіри”. Дехто все ж таки додав, що “вони такі самі люди, як ми”.

— Ми всі різні, але маємо право на те, щоб разом проводити час. Мені здається, цей табір саме для цього, —  каже одна з учасниць табору.

Загалом, можна було помітити, що найцікавіша для дітей частина табору — це присутність самих іноземних волонтерів, які завжди з усмішкою відповідали на всі питання, з якими до них підходила малеча.

Дитячий освітньо-культурний табір “Kids Culture Camp” триватиме до 10 серпня і завершиться гала-концертом “Union Concert”, під час якого діти разом з волонтерами з Америки та Африки покажуть приготовлені за три дні танці та пісні. Завтра за розкладом культура Індії, а повну програму табору можете переглянути за ЦИМ посиланням. 

Організатори табору – ГО “Українська сімейна фундація” за підтримки ГО “Global Youth Community”. До заходу також залучають волонтерів організації “Peace Corps” та студентів з Індії та з Африки.

Фото Марини Сербінович

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.