Тролі, тварини і традиційні забави – як у зоопарку Купала святкують

19:56
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Обливання з водяних пістолетів, плетіння віночків, дитячі ігри, багато розваг та цікавих конкурсів — саме так розпочалося святкування Івана Купала у Вінницькому зоопарку.

Масові гуляння на Івана Купала у Вінниці сьогодні не лише біля водойм. У зоопарку також вирішили влаштувати свято для дітей та родини. Незважаючи на те, що великої водойми поруч нема, води на території було достатньо, щоб малеча могла позабавлятися та облити один одного.

Звичайно, свято було більше дитячим. І це можна зрозуміти, лише підійшовши ближче до імпровізованої сцени. Тут разом із аніматорами-тролями дітвора вже грається у різні ігри, не очікуючи офіційного відкриття свята.

Батьки не забороняють дітям обливати один одного і щаслива малеча носить воду із величезного відра, де стоїть купальне деревце та обливається.

  • Я дізналася про подію з фейсбуку. Прийшла з двома дітками, після шостої ще має приєднатися чоловік. Ми вирішили піти саме на цей захід, бо нам подобається вінницький зоопарк. Наприклад, два тижні тому ми були в одеському зоопарку, то наш набагато кращий, є дуже велика різниця і програма мені подобається – розповідає Наталя.

Дочка Ангеліна додає, що це перше Івана Купала, на яке вона прийшла.

  • Мені тут все дуже подобається, і тваринки, і розваги, – говорить дівчинка та біжить далі гратися з тролями.

Якщо спочатку діти розважалися під сучасні купальські пісні, то згодом репертуар став абсолютно сучасним і без натяку на народні мотиви.

  • Взагалі в нас тут сьогодні буде багато чого. Буде майстер-клас із плетіння віночків, театралізоване дійство з Солохою, концертна програма, конкурси для дітей і дорослих, будемо скакати через вогнище, куштувати вареники, а ще в нас буде дуже цікавий конкурс, в якому переможець виграє страусяче яйце. Ну і, звичайно, незаміжні дівчата зможуть пустити свої віночки на воду. Взагалі дуже багато всього буде, як традиційного, так і розважального, – розповідає ведуча свята Інна.

 

Поки менша дітлашня продовжувала забавлятися з тролями, деякі дівчатка вирішили сплести віночки. Трави та квіти розклали на лавці та через декілька хвилин десятки рук почали жваво плести. Комусь допомагали батьки, а от пані Таня захотіла просто сплести декілька віночків і подарувати маленьким дівчаткам.

  • Я вже заміжня, тому собі віночка плести не буду— не можна. А раніше кожного року плела віночки та пускала у воду, – розповідає жінка.

Плести вінночки дівчат вчили дещо дивним способом — склеюючи скотчем. Хоча деякі продовжували плести традиційним методом, без додавання штучних матеріалів.

Якщо діти більше бігали, або їли морозиво, попкорн чи солодку вату, то бабусі відпочивали. Наприклад, пані Ліда вже не вперше приводить своїх внуків в зоопарк. Серед всіх купальських локацій, жінка обрала для малечі саме зоопарк, бо діткам тут дуже подобається.

  • Тут гарно. Для діток і спеціальна програма є, і тваринок можна подивитися, а ще не хвилюєшся, що вони до великої води підуть, – розповідає пані Ліда.

Загалом, що діти, що дорослі не трималися одного місця біля сцени, кожен знаходив собі цікаве заняття та  очікував на купальські забави, які відбуватимуться пізно ввечері.

Фото Ольги Мірошниченко