-
26 Червня/ 11:10
Vinnytsia
Публікація26.06.1811:10
Третина ліфтів Вінниччини вичерпали свій ресурс
На Вінниччині постійно зростає кількість позапланових зупинок ліфтів. Причина – технічні відмови. Так, у 2017 році зафіксовано більше 12 тисяч вимушених зупинок «дротоходів», що майже на 1,5 тисячі більше ніж у 2016 році. 60% таких зупинок ліфтів – з технічних причин.
Сьогодні у Вінницькій області експлуатується 2714 ліфтів. З них у місті Вінниця – 1647. Понад 800 ліфтів відпрацювали нормативний термін експлуатації, що становить 25 років. Кількість таких «пенсіонерів» щорічно збільшується у середньому на 60 одиниць
– За рахунок вжитих організаційних заходів, підвищення рівня та частоти обслуговування вдалося за останні роки втримати технічний стан ліфтового парку на рівні допустимої безпеки для громадян, – повідомив заступник начальника відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку Олександр Морквишен. – Проте, в умовах постійного старіння парку ліфтів, низьких темпів заміни, модернізації, невідповідного фінансування ремонту та обслуговування, спеціалізовані організації по обслуговуванню ліфтів на сьогодні вичерпують свої резерви з обслуговування та ремонту ліфтів міста. Повільно вирішується питання забезпечення ліфтів двостороннім диспетчерським зв’язком. Диспетчеризовано тільки чверть ліфтів житлового фонду міста. Відсутність двох стороннього зв’язку збільшує ризик виникнення аварійних ситуацій та несанкціонованого втручання в електричну та механічну схеми ліфтів.
Про те як вирішити цю гостру для Вінниччини проблему радилися на засіданні колегії Управління Держпраці у Вінницькій області керівники організацій, причетних до обслуговування ліфтового господарства нашого регіону. Фахівці поділились власним досвідом вирішення проблем в обслуговуванні ліфтів, їх модернізації та капітального ремонту, забезпечення двостороннім бездротовим зв’язком тощо.
З метою запобігання аваріям на ліфтах області, їх безпечній експлуатації та створенню належних умов праці обслуговуючому персоналу члени колегії напрацювали певний алгоритм дій. Наскільки дієвим він буде і чи вдасться забезпечити нормальну роботу ліфтового господарства залежить, головним чином, від фінансування галузі, оновлення ліфтового парку. Якщо необхідного фінансування не буде – Вінниччина незабаром може залишитися без ліфтів. Бо латані-перелатані старі “дротоходи” довго працювати не зможуть.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.