Реклама
Тестування програмного забезпечення як перший крок в IT: як не наробити помилок
Після розробки певної програми її необхідно протестувати, щоб переконатися, що вона не містить помилок і готова до передачі до рук споживачів. Тестування є необхідним елементом індустрії розробки програмного забезпечення. Життєвий цикл розробки програмного забезпечення (SDLC) складається з шести етапів (планування, аналіз, проєктування, впровадження, тестування та обслуговування), і одним з найважливіших є п’ятий етап: тестування програмного забезпечення. Це певний комплекс дій, спрямованих на перевірку комп’ютерної системи або програми, для визначення, чи відповідає вона висунутим вимогам і чи дає бажані результати, та чи не містить помилок та дефектів. Проведення автоматичних та ручних тестів дає змогу переконатися, що програмне забезпечення працює так, як задумано, і що будь-які помилки або проблеми виправлені. У сучасному цифровому світі кожна галузь покладається на тестувальників програмного забезпечення, які допомагають створювати гідні продукти.
Тестувальник програмного забезпечення вважається одним із прибуткових та привабливих варіантів кар’єри в технологічній галузі. Цей фах має велике майбутнє, оскільки все більше компаній інвестують у розробку цифрових продуктів, а всі ці продукти повинні бути ретельно протестовані, перш ніж їх буде випущено на ринок. Щоб стати успішним фахівцем, вам не обов’язково мати відповідний диплом, важливо мати спеціальні знання, а ще важливіше – досвід (хоча вища освіта в галузі комп’ютерних наук, математики чи інженерії не завадить). У наші дні є багато можливостей освіти та самоосвіти, зокрема різноманітні курси тестувальника онлайн та офлайн, і якщо ви готові докласти відповідних зусиль, ви, безперечно, зможете досягти початкового рівня навичок та знань, і отримати свою першу роботу тестувальника.
Що робить тестувальник
Тестувальник програмного забезпечення відіграє важливу роль у забезпеченні якості програмного продукту. Це добре навчений професіонал, який використовує свої навички та досвід, щоб переконатися, що програма працює так, як їй належить. Він працює разом з іншими членами команди над усуненням всіх помилок та недоліків, допомагаючи компаніям надавати споживачам належний продукт та захищати програмне забезпечення від будь-яких потенційних кібератак. Якщо ви сподіваєтеся продовжити кар’єру тестувальника програмного забезпечення, вам потрібно розвивати аналітичні навички та знання комп’ютерних систем, можливо закінчити курси тестувальника чи якісь інші форми навчання QA engineer online, щоб гарантувати якість власної роботи.
Як стати фахівцем з тестування програмного забезпечення
Все починається з правильної освіти та підготовки. Проте роботодавці не обов’язково шукають кандидатів зі ступенем бакалавра в галузі комп’ютерних наук чи інформаційних технологій. Насправді набагато важливішим є практичний досвід, технічні навички та сертифікати про те, що кандидат пройшов відповідні QA курси. На ринку освіти теж існує репутація, тому краще обирайте офлайн чи онлайн курси тестування програмного забезпечення, чий сертифікат цінується на ринку праці дорожче.
Вивчіть основи тестування програмного забезпечення. Типи тестування, для чого їх використовують тестувальники, як запускають тести та визначають результат, як створюють звіти. Почитайте книги, подивіться ознайомлюючі лекції, відвідайте вебінари.
Навчіться програмувати. Це часто є першим кроком у професію тестувальника, ви будете набагато ефективнішими, якщо зможете сказати, що означає код. Тестувальник має знати базові концепції та начала програмування, такі як основи архітектури, алгоритми, об’єктноорієнтоване програмування тощо. Оскільки мови програмування то набирають, то втрачають популярність, важливо знати основи — вони працюють у різних мовах.
Вивчіть тестування продуктивності. Це ключова область, в якій вам необхідно вивчити концепції та інструменти.
Дізнайтесь про концепції автоматизованого тестування. Автоматизоване тестування ґрунтується на ручних тестах, які були запущені спочатку і поміщені в інструмент, який запускає їх автоматично. Це дуже ефективний підхід, якщо вам потрібно запустити багато однотипних тестів.
Отримайте свій перший досвід тестування, ставши фрилансером чи стажистом. Нарешті створіть потужне резюме, та подайте заявку на роботу у випереджувальному режимі.
Кар’єра та перспективи
Зберіть більше інформації, в мережі можна знайти багато порад і рекомендацій стосовно цієї професії, наприклад вам може сподобатись ця стаття. Розуміння специфіки і перспектив роботи тестувальника допоможе вам прийняти аргументоване та вмотивоване рішення щодо вибору цього фаху.
Як і у разі різних типів програмного забезпечення, в роботі тестувальника програмного забезпечення існує багато варіантів. Ви можете вибрати спеціалізацію в області, що вас цікавить. Чим ви компетентніші, тим вищою буде ваша зарплата і тим вищим буде ваш шанс просунутися кар’єрними сходами. Крім того, сфера застосування тестувальників програмного забезпечення розширюється до тестувальників автоматизації, інженерів з контролю якості, тестувальників продуктивності, розробників або бізнес-аналітиків.
Ось як в середньому розвивається кар’єра тестувальника:
QA Analyst/QA tester (першокурсник)
Старший аналітик із забезпечення якості або аналітик із тестування (від 1 до 3 років)
Координатор команди QA/керівник тестування (від 5 до 6 років)
Керівник тестування/архітектор тестування (від 7 до 10 років)
Старший менеджер з тестування / керівник відділу якості або доставки (понад десять років)
Цифрова сфера постійно розвивається, та пропонує фахівцям з тестування програмного забезпечення безліч можливостей для кар’єрного росту. Дослідники кажуть, що попит на аналітиків комп’ютерних систем, включаючи тестувальників та інженерів з контролю якості збільшиться приблизно на 9% у порівнянні з середнім показником до 2026 року.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.