Tesla, Марс і штучний інтелект: у Вінниці говоритимуть про винаходи Ілона Маска

12:30
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Ілон Маск — це людина-легенда, видатний інженер, винахідник, американський підприємець та інвестор. Журналісти називають його «Нікола Тесла 21 століття», а особистість цього чоловіка оточена таємницями та здогадками.

Що робить постать Ілона Маска культовою, чи стане він «диктатором» нової ери людства, чи зуміє політ на Марс досягнути реального втілення та не зазнати краху, що варто брати з собою на Марс і чи зможе людство вберегти екосистему Землі? Про це та багато іншого розповість редактор 5BKS Олександр Мельник на черговій лекції з циклу «Від бізнесу до книжки», яка відбудеться 7 квітня о 18.00 в книгарні «Є».

У 2011 році відійшла епоха Стіва Джобса, але місце «натхненника Нової доби» залишалося вакантним ненадовго. Інженер і підприємець Ілон Маск розширив грані технологій, внісши в неї сміливі, революційні ідеї, які частіше асоціювали з областю фантастики. Його компанії SpaceX, Tesla й SolarCity, ідеї штучного інтелекту та гіперлупу за менш ніж два десятиліття визначили головні тренди майбутнього.

Звичайно, таку культову особистість не могли оминути увагою журналісти. Автор книги «Ілон Маск. Tesla SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє» журналіст Ешлі Венс провів у бесідах з Маском близько 50 годин і опитав безліч його колег та партнерів. Ця книга відстежує його шлях від непростого дитинства у Південній Африці й аж до сходження на вершини світового бізнесу.

Ілон Маск пообіцяв запустити туризм навколо Місяця до 2020 року, а до 2030-го — забезпечити місію до Марсу. Крім того, цього тижня стало відомо про запуск його нової компанії Neurolink, яка поєднає людський мозок та комп’ютерні інтерфейси.

  • Ця людина робить щось надзвичайне — і при цьому не каже, що це є неможливим. Рік тому ніхто не вірив, що він створить нарешті ракету-носій, яка злетить та повернеться на Землю, заощадивши мільйони доларів (зазвичай такі ракети використовуються лише 1 раз, а далі падають в океан — і все треба починати спочатку). А сьогодні, 30 березня, ми побачимо, як його Falcon 9 підніметься в атмосферу вдруге. Книга про Маска витримала вже 4 перевидання українською — тож запит на історію чоловіка, який втілює мрію людства про космос, безперечно є. Україна десятиліттями мала статус космічної держави, тому для нас такі історії — окреме джерело для натхнення, вважаю, нам слід повчитися того, як досягати неможливого, особливо на даному етапі нашої історії, – розповідає організатор зустрічі Олександр Мельник.


Олександр розповідає, що для нього Ілон Маск – блискучий зразок self-made man: хлопця-мігранта із Південної Африки, який розпочав свій шлях із роботи вантажника та лісоруба, а став мільярдером, власником кількох компаній, розробником, інженером і втілювачем мрій про екологічну безпеку, космос, швидкісний транспорт та загальнодоступні технології, про які ще років 10 тому навіть мови не могло бути.

Це як Стів Джобс — тільки який вміє проектувати, конструювати та креслити.

  • Книга дуже цікава, і це зразок того, що біограф Ешлі Венс зумів «розкрутити» на розповідь не лише знайомих та колег і родину Маска, але й його самого — що робить її ще більш цінною для читача, адже тут немає вигадок та домислів, бо Маск цю книжку особисто схвалив та перечитав перед виходом англомовного оригіналу в друк.

Українцям ця книга допоможе зрозуміти, що мрія — це не лише найбільший у світі літак.

  • Насправді я не вірю в те, що чогось можна навчитися від чужої історії, яка відбулася в умовах, далеких від сучасних українських реалій. Але можна навчитися одному: праця, наполеглива та цілеспрямована, дає свої плоди. Кремнієва Долина вже довгий час сприймається в Україні як райське місце, куди лише варто потрапити — і на тебе посипляться гроші інвесторів, але це не так. Багато роботи, помилок, невдач та викликів довелося здолати Маскові та його колегам у трьох різних компаніях, перш ніж з’явилися Tesla та SpaceX. Ніхто ще не знає, скільки провалів та невдач треба буде здолати, поки його швидкісний наземний транспорт чи багаторазові космічні ракети стануть повсякденністю. Але ця історія вчить не зупинятися і ризикувати. Ми відучилися ризикувати, лише події минулих 3 років трохи повернули до нас це вміння (на жаль, за вельми трагічних обставин та подій, які зараз відбуваються в Україні. Про цю книгу ми говоритимемо саме в ключі тверезого ризику, раціональних мрій та наполегливої роботи над собою та над своїми цілями, – розповідає Олександр.
Фото: Wccftech, yakaboo, ProdPad