Сьогодні, 22 березня, у Вінниці відбулася акція на підтримку Влада Сорда, засновника видавництва “Дім Химер” і ветерана АТО, якого 20 березня затримали після акції на підтримку Сергія Стерненка в Києві.
Близько 18-ї вечора на Майдані Небесної Сотні зібралося менше десятка активістів, які принесли із собою лише прапор України та єдиний плакат. На ньому було зображено Влада Сорда (справжнє ім’я Владислав Гранецький-Стафійчук) та заклик “Свободу Сорду”. Згодом до події долучилася ще одна мітингувальниця, яка тримала в руках плакат із написом: “7 років за розбите скло = за вбивство”.
Зауважимо, що дещо більшою була кількість правоохоронців на площі – щонайменше одинадцятеро. Частина з них були з “поліції діалогу”, які підходили до активістів та цікавились планом подальших дій.
Один із представників “поліції діалогу” зазначив Vежі, що така кількість правоохоронців зумовлена тим, що організатори повідомляли, що планують дещо масштабнішу акцію.
Один з активістів, Ярослав, нагадав розповіді очевидців, що затримання Сорда правоохоронцями було більше схоже на викрадення. До затриманого не пускали його адвоката без пояснень. Небайдужі люди приїхали до Печерського райвідділку поліції, де утримувався вінничанин, але там правоохоронці намагалися їх відтіснити й для цього застосовували силу.
– Наразі мені відомо зі сторінки “Дому Химер” і це частково мені прокоментувала дружина Влада Вікторія, що адвокати намагаються допомогти Владу. Сьогодні мало відбутися судове засідання по цій ситуації, але за годину його початку перенесли на завтра (23 березня) на другу половину дня, часу не вказали, – каже Ярослав.
– Це вже ж не перша така ситуація із судами щодо активістів, волонтерів і так далі. (…) Сьогодні ми вийшли на акцію підтримки Влада Сорда, щоб показати, що є люди, яким небайдужа ця ситуація, які підтримують Влада, і що це не тільки в Києві збираються, а й в його (Сорда – авт.) рідній Вінниці. Ми хочемо донести до людей, що ситуація, яка відбувається, не є нормальною. Україна – не Білорусь, і тим більше не Росія. В нас такі силові витівки “не пройдуть”, допоки в нас є активні небайдужі громадяни.
Ярослав додав, що за побиття шибок може бути відповідальність – адміністративна. Він зазначив, що те, що наразі Владу загрожує до 7 років тюрми за розбиті шибки, “є повним абсурдом”. Мітингувальник підкреслив, що на подібні ситуації громадянам потрібно обов’язково реагувати, не залишати поза увагою й інформувати інших людей.
Активісти пробули на Майдані Героїв Небесної Сотні трохи більше ніж годину, після чого вирушили до будівлі Головного управління Нацполіції Вінниччини.
На стіну споруди вони прикріпили плакат із зображенням Влада, а також плакат з написом: “7 років за розбите скло = за вбивство”.
Нагадаємо, що Влада Сорда затримали після акції у Києві під назвою “Не чуєш? Побачиш”. Її організували як відповідь на те, що Президент довгий час не реагує на мирний протест. На одному з опублікованих відео видно, як Сорд розбив скло на одних із дверей будівлі Офісу Президента. Однак затримали його пізніше, коли акція закінчилася.
В офіційному повідомленні поліції йшлося про те, що за вчинення протиправних дій під час мітингу правоохоронці затримали “одного із найбільш агресивних учасників” – уродженця Вінниччини, 1995 року народження, який раніше притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення злочину передбаченого ч. 2 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.
На сторінці видавництва “Дім Химер” повідомили, що Владу вручили підозру без присутності адвоката (зі слів останнього це є порушенням закону) і намагаються інкримінувати “хуліганство з використанням зброї”. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.
Детальніше про це читайте ТУТ.
Влад Сорд — поет, прозаїк та ветеран бойових дій, який з перших днів війни чотири роки поспіль захищав Україну на східному кордоні під позивним “Змій”. Побував у найгарячіших точках Донбасу – від Слов’янська до Пісків та шахти Бутівка. Автор поетичних книг “Трансгрес(і)я”, “+++” (Три плюси) та збірки військово-містичних оповідань “Безодня”, фіналіст Міжнародної літературної премії ім. О. Ульяненка, Книги року ВВС-2019 (довгий список), співзасновник і художній редактор видавництва “Дім Химер”. Джерела – chimeraspublisher.com.ua, prosvit.in.ua
Фото авторки
Дякуємо!
Тепер редактори знають.