Вінниця посіла перше місце в Україні за індексом якості обслуговування та послуг у місті, отримавши 3,4 бала з 5 максимальних. Крім цього, наше місто посіло третє місце в оцінці відчуття безпеки та перше – за оцінкою зручності пересування всіма основними видами транспорту.
Такі результати продемонструвало опитування Соціологічної групи «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту. Запитання ставились 19200 респондентам з 24 обласних центрів України, що не перебувають під контролем російських чи проросійських сил. Нижче – найцікавіші аспекти дослідження.
Оцінка якості обслуговування та послуг у Вінниці
Вінничани високо оцінили рівень транспортної інфраструктури в порівнянні з представниками інших міст. Так, 50% опитаних мешканців поставили цій сфері оцінку “добре”, а 21% – “відмінно”. Загальна оцінка транспортної інфраструктури Вінниці склала 3,9 бала з 5 максимальних. До прикладу, в Кропивницькому “добре” чи “відмінно” цю сферу оцінили лише 46% респондентів.
Водночас, оцінка транспортної інфраструктури у вересні 2019 року дещо впала в порівнянні з лютим 2018 року. Аналогічний спад, попри утримання першості, є й в оцінці університетів, технікумів та коледжів, шкіл, дитячих садків; закладів культури; прибудинкових територій; якості збору сміття; опалення; вуличного освітлення та доступі для людей з інвалідністю.
Натомість, опитані вінничани підвищили оцінку якості доріг у місті в порівнянні з минулими періодами. Так, 16% вважає їх відмінними, 48% поставили оцінку “добре”, 25% – “середньо” і 9% поставили оцінки “погано або жахливо”.
Загалом в більшості питань щодо якості обслуговування та послуг у місті Вінниця опинилась на першому чи другому місці. Тож наше місто отримало найвищий зведений індекс якості обслуговування та послуг, отримавши 3,4 бала від вінничан.
Питання почуття безпеки
На питання “Чи відчуваєте Ви себе в безпеці, ідучи сам(а) додому після настання темряви у Вашому районі?” 65% вінничан відповіли ствердно. Зокрема, 40% опитаних почувається цілком безпечно, 25% – швидше безпечно, а 30% – в небезпеці. Загалом, за цим параметром Вінниця опинилась на третій сходинці, після Хмельницького та Луцька.
Варто зазначити, що мешканці вказаних міст почувають себе безпечніше в порівнянні з двома попередніми роками опитування.
Де більш різноманітне дозвілля?
Вінниця опинилась третьою й у зведеному індексі можливостей та свобод міста. Так, зокрема, ми посіли третю сходинку за оцінкою можливості вільно висловлювати власну думку, отримавши 4 бали з 5 максимальних (на першому місці опинився Івано-Франківськ (4,1), на другому – Тернопіль (4 бали) (суми балів заокруглені – авт.)
Також Вінниця опинилася на третій сходинці за оцінкою можливості вільно пересуватись усіма частинами і районами міста (перші місця тут посіли Івано-Франківськ та Житомир).
Цікаво, що Вінниця посіла перше місце за оцінкою можливостей різноманітно проводити дозвілля, обігнавши, зокрема, Київ (9 місце), Одесу (10 місце) та Львів (15 місце). Примітно, що в трійку лідерів увійшли також Тернопіль та Хмельницький. Також ми отримали найвищу оцінку можливості самореалізуватися й робити те, що любиш.
Загалом, у зведеному індексі можливостей та свобод міста ми посіли третю сходинку, після Житомира та Івано-Франківська. Хоча всі три міста отримали близько 3,7 бала.
Зручність пересування Вінницею
Місто також посіло перше місце за оцінкою зручності пересування. Так, ми зайняли першу сходинку за оцінкою зручності для пішоходів загалом (3,9/5), велосипедистів (3,7/5), водіїв приватних автомобілів (3,7/5), людей з дитячими візками (3,2/5), людей з інвалідністю та водіїв мотоциклів/мопедів.
Проте найбільш помітна різниця в оцінці зручності міста для пасажирів громадського транспорту. Так, оцінку “відмінно” Вінниці поставили 17% опитаних, “добре” – 50%, “середньо” – 23%, “погано” чи “жахливо” – 7%. До порівняння: в інших містах сума перших двох оцінок не перевищує 51% (у Вінниці – 67%).
Загалом, для встановлення всіх оцінок було опитано 800 людей в кожному місті, незалежно від чисельності його населення. Організатори опитування попереджають, що статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%. Однак варто розуміти, що наведені цифри – це суб’єктивна оцінка жителями власних міст.
Графіка – Соціологічна група “Рейтинг”
Дякуємо!
Тепер редактори знають.