Публікації за датами

  • 11 Листопада/ 11:48

    Vinnytsia

    Публікація11.11.1611:48

    Автор:Марина Однорог

    Суцільним перформансом у Вінниці відкрили виставку «Космічні мальви»

Велика зала Вінницького обласного краєзнавчого музею учора була переповнена дітьми та поціновувачами наївного мистецтва. Всі вони прийшли на відкриття виставки місцевої художниці Юлії Гушул.

О 16.00 у великій залі музею відбулось дійство у форматі, подібного якому у Вінниці досі не було: вперше відкриття виставки супроводжувалось перфомансом, співом та дитячим майстер-класом. Офіційного відкриття виставки у класичному розумінні не було, натомість у певний момент посеред зали з’явились п’ять перфомерів, які лише з допомогою пластики тіла презентували дійство під назвою «Дерево».

img_5951

  •  Мене запросив Олександр Вешелені і сказав, що хотів би перфоманс на відкриття виставки Юлії. Ми з учасниками не зустрічались буквально до вчора. До цього я не знала про Юлію та її роботи, просто «загуглила» і передивилась малюнки. Це була чиста імпровізація, яку відчували ми, тілесна взаємодія, а вже кожен відвідувач сам побачив свій сенс у ньому- розповідає постановниця Антоніна Єгорова.

img_5993

Перформери супроводжували всю виставку, взаємодіяли з її експонатами, один з одним та з відвідувачами. Здавалося, що їх дерево проростало у кожному кутку зали.

Мистецтвознавець Тетяна Журунова охарактеризувала Юлію Гушул як одну як одну із найяскравіших представниць сучасного наївного мистецтва.

img_5983

  • У нас сьогодні не просто виставка, а спеціальний проект дуже цікавої та відомої більше за межами Вінниці художниці, тому ця подія дуже доречна. Юля дуже цікава людина та самобутня художниця. У неї глибоке філософське мислення та яскраве художнє бачення.

img_5936

Мистецтвознавець розповіла, що коли готувалась виставка, то йшлося не лише про експозицію, але й про цілу програму з майстер-класами, дискусіями, лекціями та показами фільмів, які розкриватимуть особливості такого напрямку як наївне мистецтво.

img_5942

  • Потрібно сказати, що в останнє століття є два популярні напрямки світового мистецтва – це мистецтво авангарду та наївне мистецтво. Про них найбільше говорять в світі, бо це ті напрямки, які не просто відзеркалюють реальність, але й створюють її. Це та реальність, яка більше відповідає реальності, ніж та, яку ми бачимо на власні очі. Це те, що художники бачать своїм внутрішнім зором і можливо сама натура митця, яка породжує найпотаємніші знання – додала Тетяна Журунова.

img_6010

Всього в експозиції близько сорока картин, виконаних акрилом і гаушшю, графіка, а також величезна кількість глиняних тарілок, розсписаних агнобами. Це поки єдина виставка Юлії, на якій представлено близько десяти керамічних скульптур.

img_5934

Образи на цих малюнках та посуді настільки органічні, що складається враження потрапляння в інший світ.
Тетяна Жирунова також подарувала Юлії Гушул спеціальний подарунок від працівників музею. Вона також додала, що археологи знаходять у роботах художниці певні символи і саме тому обрали такий подарунок.

img_6000

Сама художниця розповіла, що ідею зробити власну виставку їй “підкинули” журналісти під час її роботи над оформленням фасаду і бічної стіни бібліотеки №1 у Вінниці в рамках проекту :::стежка::: агенції «АртПоле”

img_6006

  • В мене вже 4 роки не було виставки і я вирішила, що потрібно показати людям, що в мене є свої картини. Тоді я згадала, що Тетяна Жирунова під час моєї першої виставки пропонувала організувати виставку у будь-який момент в краєзнавчому музеї. Коли ми домовлялись про виставку, то я думала , що тут будуть лише картини, але цього року потрапила в керамічну майстерню Михайла Діденка, взяла в руки глину і відчула бажання працювати з нею, потім почала розмальовувати посуд.
  • Одного дня у лютому я прокинулась вранці і зрозуміла, що не хочу просто виставку і чому мені сидіти вдома, коли картини висять в залі. Мені захотілось повністю заповнити цей простір, щоб тут відбувались цікаві події, майстер-класи, лекції, щоб творили діти. Спочатку думала, що музей не піде на такий експеримент, але вони погодились. Звичайно, я хотіла організувати все найкращим чином, але боялась, що сама не зможу, тому звернулась до арт-менеджера книгарні “Є” Олександра Вешелені і він залюбки погодився – ділиться історією виставки художниця

img_5979

Юлія говорить, що виставка «Космічні мальви» про Україну, але з космічними образами. Художниця не вкладає у свої роботи певне сакральне значення, а вважає, що кожна людина сама їх розшифровує.

img_5969
Загалом, виставка Юлії Гушул “Космічні мальви” це яскравий приклад того, як музейний простір може перетворитись на жвавий майданчик, що живе творчим життям, в якому існує хаос, що породжує космос.
Виставка триватиме до 11 грудня з 10 до 17.00, окрім понеділка. Детальний розклад подій тут.

 Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Марина Однорог

Дякуємо!

Тепер редактори знають.