Восьмий апеляційний адміністративний суд за позовом Міністерства юстиції заборонив діяльність партії “Опозиційна платформа – за життя”. Майно, кошти та інші активи цієї партії постановлено передати у власність держави.
Як йдеться на Facebook-сторінці Мін’юсту, рішення суду стосується також обласних, міських і районних організацій “ОПЗЖ”, а також первинних осередків та інших структурних утворень.
Загалом, наразі судом першої інстанції ухвалено рішення про заборону 11 проросійських політичних партій та тих, чия діяльність направлена на підрив суверенітету України:
“Опоблок”;
“Соціалісти”;
“Наші”;
“Держава”;
“Блок Володимира Сальдо”;
партія “Справедливості та розвитку”;
“Соціалістична партія України”;
“Ліва опозиція”;
“Союз лівих сил”;
“Партія Шарія”;
“ОПЗЖ”.
Як повідомляє “Радіо Свобода”, судове засідання щодо “Опозиційного блоку – за життя” відбувалося в закритому режимі. Представник “ОПЗЖ” брав участь в ньому в онлайн-режимі.
У представників ОПЗЖ є 20 днів для оскарження цього рішення у Верховному Суді.
Як нагадують в “Радіо Свобода”, 21 квітня частина депутатів, які раніше входили до фракції “ОПЗЖ”, створили нову депутатську групу “Платформа за життя та мир”. Її очолив Юрій Бойко. Ще частина парламентарів, які раніше входили до фракції ОПЗЖ, долучилися до депутатської групи “Відновлення України” 24 травня.
1 червня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, у якому пропонують законодавчо ухвалити механізм, що дозволить усунути ексдепутатів “ОПЗЖ” від роботи в парламенті.
За інформацією руху “ЧЕСНО”, це перша партія, яка захищається й бере участь у розгляді справи. Розгляд справи по “ОПЗЖ” сукупно тривав 5-6 годин. Відтак, це була найдовший розгляд з-поміж усіх інших справ по забороні партій. За словами представників руху, перша частина засідання почалася ще у минулий четвер, але тоді розглянути справу та прийняти рішення не встигли. Як наслідок – оголосили перерву до понеділка.
Окрім того, через те, що суд не допустив журналістів до зали засідань, аргументи сторін процесу не відомі й стануть доступними лише після оприлюднення повного рішення суду.
– Формально всі засідання по забороні партій є відкритим, втім на більшість з них журналістів не допускають без пояснення причин або ж посилаються на карантинні обмеження, – зазначається в статті “ЧЕСНО”.
Нагадаємо, в березні Президент України Володимир Зеленський заявив про те, що в Україні на час воєнного стану призупиняють діяльність низки політичних партій проросійського та лівого спрямування, зокрема, через зв’язки окремих політсил з російською федерацією. В переліку заборонених партій були, зокрема, “Опозиційна платформа – за життя”, “Партія Шарія”, “Наші” тощо. Усього в переліку – 11 політичних сил.
Головне ілюстративне фото – “Чесно” https://www.facebook.com/chesno.movement
Дякуємо!
Тепер редактори знають.