Публікації за датами

  • 28 Грудня/ 22:16

    Vinnytsia

    Публікація28.12.1922:16

    Автор:admin

    Суд випустив на волю “беркутівця”, якого звинувачують у вбивстві вінничанина Максима Шимка. ФОТО, ВІДЕО

Київський апеляційний суд звільнив з-під варти Сергія Зінченка – екс-беркутівця, який звинувачується у вбивстві учасника Революції Гідності, вінничанина Максима Шимка. 

Також суддя Васильєва ухвалила рішення випустити на волю решту підозрюваних у вбивстві Небесної сотні, які до цього перебували за гратами: Аброськіна, Янішевського, Маринченка і Тамтуру. Вони обвинувачуються у вбивстві 48 і пораненні 80 людей.

На пряме включення з судом обвинувачений Аброськін прийшов в одязі з російським триколором.

Перед цим генеральний прокурор Руслан Рябошапка виключив із судового процесу прокурорів, які впродовж кількох років розслідували справи Майдану та замінив їх новими. Відсторонені прокурори вибачилися перед потерпілими та заявили, що їм “дуже соромно за те, що зараз відбувається”.

На початку судового засідання представники потерпілої сторони – родичі вбитих героїв Небесної сотні – вимагали відводу нових прокурорів, мотивуючи це тим, що вони не ознайомлені з матеріалами справи. Проте суддя не задовольнила це клопотання.

Потерпілі, які перебували в залі, а також на скайп-зв’язку із судів з інших міст України, зустріли це рішення судді вигуками “Ганьба!”. На відео-зв’язку з Київським апеляційним судом перебувала і матір вбитого вінничанина Максима Шимка Зоя Кузьменко.

Обвинувачений у вбивстві Максима Шимка Сергій Зінченко

 

Під час виступу один з представників прокуратури повідомив про лист Генерального прокурора Рябошапки зі вказівкою, аби обвинуваченим були змінені запобіжні заходи на особисте зобов’язання, що означає звільнення з-під варти.

В листі зазначено, що дана вимога Рябошапки продиктована домовленостями, досягнутих між Україною та Російською Федерацією.

Під час судового розгляду відбулися включення з інших судів, де перебувала частина потерпілих у справі, зокрема і з Вінницького апеляційного суду, де перебувала матір вбитого вінничанина Максима Шимка Зоя Кузьменко. Їй дали можливість звернутися до суду:

Зоя Кузьменко 

 

– Я проти зміни запобіжного заходу. Хочу зазначити, що мене турбує найбільше. Нам важко від того, що немає справедливості, немає справедливого вироку. Коли в 2014 нас вперше допитували, нас з чоловіком питали, що ви хочете для них? Я сказала – хай сидять, щоб вони залишилися живі. Але ж вони сидять, мовчать і нічого не говорять, тільки кажуть що вони не винні. Я хочу, щоб вони жили і щоб для них був справедливий вирок. І тільки після того можна говорити про щось інше.

Коли я забирала свого сина з Майдану, до мене підійшли священики і попросили, “скажіть що ви їх пробачаєте”. Я сказала – “люди простіть їх, вони не знали, що творили”. Але коли почалися суди, я побачила, як вони цинічно і нахабно ставляться до потерпілих. У них це написано на обличчі. Тому що якщо зло не покаране, воно повертається. Подумайте над цим. Слава Україні!

 

Зрештою, після кількох перерв і клопотань, суддя Сторожук виносить ухвалу: змінити запобіжний захід обвинуваченим “беркутівцям” на особисте зобов’язання та звільнити їх з-під варти. Таким чином усі обвинувачені у вбивствах учасників Революції Гідності, яких підозрюють в масових розстрілах, опиняються на волі.

Водночас продовжують перебувати під слідством самі учасники Революції Гідності, яких обвинувачують в нанесенні ушкоджень “беркутівцям”.

Наразі під судом також перебуває кілька сотень активістів, переважно учасників Майдану та російсько-української війни. Вони мають намі блокувати вивезення “беркутівців” з зали суду.

Кількома годинами раніше суд в Харкові випустив на волю організаторів терористичного акту, який відбувся в Харкові у 2015-му році. Тоді на шляху “Ходи єдності” була закладена вибухівка: внаслідок вибуху загинуло кілька людей, зокрема 15-річний хлопець. Терористів визнали винними в скоєнні злочину, присудили до довічного ув’язнення і випустили з-під варти прямо в залі суду.

Також, як повідомляє “Суспільне” з посиланням на одеське видання “Думская”, сьогодні вранці Приморський районний суд Одеси звільнив із-під варти підозрюваних у скоєнні півтора десятка вибухів (переважно у волонтерських центрах) Олександра Шевцова, Ігоря Удовенка, Євгена Подмазка та Катерину Фотеву; організатора вибуху біля стін обласного управління СБУ Володимира Грубника, а також декількох інших осіб із подібними обвинуваченнями. Загалом із одеського СІЗО вийшли 11 осіб.

За інформацією ЗМІ, харківських та одеських терористів, а також “беркутівців” готують до обміну з утримуваними Росією та ОРДЛО полоненими українцями.

Нагадаємо, що в червні минулого року Святошинський райсуд Києва дослідив два епізоди у справі проти 5 колишніх військовослужбовців спецпідрозділу МВС “Беркут” стосовно вбивств активістів Майдану Максима Шимка та Георгія Арутюняна, які загинули 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській.

Суд встановив факт убивства 20 лютого 2014 року екс-«беркутівцем» Сергієм Зінченком Героя Небесної сотні Максима Шимка.

Святошинський райсуд Києва дослідив два епізоди у справі проти п’ятьох колишніх військовослужбовців спецпідрозділу МВС «Беркут» стосовно вбивств активістів Майдану Шимка та Георгія Арутюняна, які загинули 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській. Арутюнян отримав смертельне вогнепальне поранення із гладкоствольної помпової рушниці, такої, що була на озброєнні у «беркутівців», які стояли вище «майданівців» по вулиці Інститутській та вели по них вогонь.

Читайте також: Шимко, Брезденюк, Полянський: у Києві на Майдані вшановують вінницьких героїв Небесної Сотні. ФОТО

Суд встановив, що Арутюнян загинув о 8.59. Картеч завдала йому смертельного поранення. Цю картеч було вилучено з тіла активіста, її ідентифікували як таку, що випущена з гладкоствольної помпової рушниці. Другий епізод – вбивство Шимка. Він загинув навпроти готелю «Україна» по вул. Інститутській з правого боку. Куля потрапила Шимку у шию. З його тіла було вилучено фрагменти цієї кулі, оскільки ще до того вона пройшла через якусь тверду перешкоду і частково зруйнувалася. Однак, незважаючи на це, експерти ідентифікували кулю: вона була випущена з вогнепальної зброї калібром 7,62 мм. Автомат, з якої була випущена куля, належав одному з обвинувачених «беркутівців» – Зінченку. Крім того, експертиза встановила, що Шимко отримав поранення з правого боку, тобто звідти, де перебувала так звана «чорна рота» спецпідрозділу МВС «Беркут». Як зазначив у коментарі журналістам прокурор у справі Яніс Сімонов, особливістю сьогоднішнього судового слідства є те, що вперше встановлено безпосередньо причетність Зінченка до вбивства учасника Революції гідності.

Читайте також: Вінниця. Революція

Також прокурор додав, що в Арутюняна стріляв інший підрозділ «Беркуту», бійці якого були одягнуті у синю форму та бронежилети. За словами Сімонова, слідству відомо, що це за підрозділ, однак сьогодні його назва не розголошуватиметься.

Фото УНІАН, Українська правда, 5 канал

Читайте також: «Мені було 15, коли я приїхав на Майдан. Піду знову, як стане потреба»: спогади вінничан про Революцію Гідності

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
admin
Технічний адміністратор сайту

Дякуємо!

Тепер редактори знають.