Струнний транспорт та клітинне харчування: у Вінниці відбувся фестиваль “Еко-відродження”. ФОТО

20:53
Автор: Тетяна Панкратьєва
Become a Patron!

Сьогодні, 22 вересня, у Вінницькому національному технічному університеті відбувся фестиваль-форум “Еко-відродження”. В програмі заходу були лекторії, майстер-класи, квести для дітей, еко-ярмарок, подарунки за принесену макулатуру та багато іншого. Ініціювали проведення фестивалю самі студенти ВНТУ, зокрема з організації Enactus.

Сергій, Янна та Дмитро, організатори фестивалю, члени команди Enuctus

Захід стартував з проведення еко-ярмарку в холі одного з корпусів ВНТУ. Тут розташувалися як майстри у приготуванні еко-чіпсів та виготовленні медових свічок, так і представники компаній, що виробляють сонячні колектори чи електротехнічну продукцію. Тут навіть рекламували струнний транспорт майбутнього Sky Way.

Дмитро розповідає, що підготовка до фестивалю почалася ще навесні цього року, коли в березні їхня команда виграла грант на аукціоні від ГО “Подільська громада”.

  • Цей фестиваль є продовженням нашого проекту з переробки паперу. З б/у паперу ми отримуємо чисті аркуші та робимо з них еко-блокноти та еко-листівки.

Еко-чіпси, які робляться на основі льону, який замочують, а потім сушать в сушках за низьких температур. За словами дівчат, що їх виготовляють, Олександри та Юлії, в таких чіпсах збережені всі корисні речовини і немає жирів та консервантів, все натуральне. Існує декілька сортів з різними смаками: томат, цибуля, петрушка, спеції, буряк, соняшник, суміш перців. Гречка, базилік та цибуля.

  • Ми цим займаємося постійно: їздимо по фестивалях, працюємо з еко-лавками та еко-фермами. Також ми проводимо майстер-класи по виготовленню “живого хліба”. Називаємося “Екодар”.

Клітинне харчування від американської фірми Rain. Як розповідає представниця фірми Ольга, воно розчиняється прямо в роті: отримана таким чином їжа майже на 100% всмоктується в кров і підживлює організм.

  • Продукція фірми зроблена на основі насіння. В одному пакетику – 60 кг корисної їжі. Його вистачає на тиждень. Є варіанти “детокс” і “відновлення організму”. Їх можна вживати хоч кожного дня: перший зранку, другий ввечері. Підійде також як перекус, проте цей додаток не їжі не заміняє повноцінного харчування. Вживають по чайній ложечці. Також протягом дня потрібно пити багато води.

Надія (ZhzhaBdzho) займається виготовленням свічок з медової вощини (35-50 грн). Також на її розкладці представлений мед з різними добавками (45-100 грн).

  • Звичайні свічки все-таки містять продукти нафтової переробки, а наші свічки повністю натуральні. Віск збираємо з нашої власної пасіки, топимо, а потім виливаємо свічки. Ми маємо ще свічки ароматизовані натуральними травами – полином, ромашкою, лавандою, які ми самі збираємо. Це навіть корисно, коли людина має захворювання дихальних шляхів.

Компанія “Вольтаж груп” займається в тому числі альтернативною енергетикою. Останні три роки компанія монтує сонячні батареї (виробництво – Китай): як для промислових цілей, так і для домогосподарств. Люди почали встановлювати станції, аби економити та ще й заробляти кошти – держава відшкодовує за зеленим тарифом отриману енергію. Обладнати приватний будинок батареями (потужність 10 кВт) коштує 10-12 тисяч доларів, розповідає представниця компанії. Гарантійний термін від виробника – 25 років.

Новий вид транспорту Sky Way, каже Богдан, вже існує в Білорусі, а також і в Індії та Австралії. В Україні такого дива ще немає, але в Одесі можливо буде реалізований перший проект. Струнний транспорт є як навісний, так і підвісний, вантажний та пасажирський. Міжміський транспорт переміщається зі швидкістю 500 км -міжміський, міський – до 150 км/год, прогулянковий – 40 км/год.

Відповідай правильно на питання еко-вікторини – отримуй призи

За принесену макулатуру тут також дають призи. До обіду вже назбиралося 3 контейнери паперу.

О 14-й годині почався лекторій, на який зібралися вчителі вінницьких шкіл. З ними поспілкувалися 4 лекторів, зокрема Ольга Філь з ГО “Україна без сміття” (Київ), волонтери з Корпусу миру, які вчили еко-свідомості дорослих, аби ті вчили еко-свідомості дітей.

  • Сьогодні я презентую шкільну програму про те, як сортувати сміття, яку ми вже запровадили в Києві. По Україні в нас вже 200 шкіл, які сортують та заробляють на цьому кошти, – розповіла Ольга Філь.

Янна Чайковська

Волонтери з Корпусу миру розкажуть як сортують сміття в Америці

Ольга Філь

А в іншій аудиторії о цій порі почали збиратися школярі. Починати навчати еко-свідомості потрібно змалку, вважають організатори. Усього очікувалося прибуття 120 дітей.

Як розповіла одна з організаторок, студентка ВНТУ, Катя, тут зібрали школярів середньої ланки – 7-9 класів. Діти гратимуть, проходитимуть квест, зможуть взяти участь у майстер-класі з переробки паперу, подивитися на вироби з макулатури, які дають зрозуміти, що друге життя у паперових відходів є. Обіцяють навіть йогу та теніс для дітей.

Кожна школа отримає гру Еко-батл

Фестиваль тривав цілий день до 7-ї години вечора.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.