-
16 Січня/ 13:30Новини
Публікація16.01.2013:30
Старовинний млин у Сокільці хочуть віддати під готель або електростанцію. ВІДЕО
У Вінницькій області шукають орендаря старовинного млину графа Потоцького, що розташований у селі Сокілець Немирівського району. Очікується, що там влаштують готельно-туристичний комплекс, або налагодять виробництво електричної енергії.
Про те, що регіональне відділення Фонду держмайна по Вінницькій та Хмельницькій областях вирішило передати в оренду старовинний млин, стало відомо вчора, 15 січня. Того ж дня розпочався прийом заявок від охочих орендаторів.
Як повідомили на офіційній сторінці Фонду державного майна України у Фейсбук, орендаря для цього об’єкта шукають на щонайменше на 10 років. Очікується, що він розмістить там готельно-туристичний комплекс, кемпінг, базу відпочинку, або запустить нешкідливе виробництво, у тому числі – виробництво електричної енергії.
- Віримо, що скоро тут появляться нові робочі місця, а локація стане популярною серед туристів! – йдеться у повідомленні.
Заяви про оренду цього об’єкта можна подавати протягом 10 робочих днів після опублікування оголошення за адресою: 21018, місто Вінниця, вул. Гоголя (Регіональне відділення Фонду по Вінницькій та Хмельницькій областях). Телефон для довідок: (0432) 67-52-17.
Заяви подаються в окремому конверті з написом “Заява про оренду” із зазначенням найменування та місцезнаходження об’єкта оренди.
Старовинний млин графа Потоцького (Сокілецький млин) розташований на березі Південного Бугу (у селі Сокілець Немирівського району). Його будівля зведена у 1899 році за проектом архітектора Яна Гойріха і наразі є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення.
_
У радянські часи млин перебудували та переобладнали – до старого корпусу приєднали одноповерховий будинок. Це дало можливість використовувати всі споруди як електростанцію. У 1992 році пожежа знищила всі дерев’яні перекриття та елементи. Відтоді старовинний млин двічі планували відродити, але безуспішно (джерело – ФДМУ).
Нагадаємо, що у жовтні 2018 року вінницькі степістки із колективу “Flame Tap” Яна Лісова та Євгенія Дудник-Танасюк вразили усю країну танцем біля старовинного млину, що у Сокільці. На аварійному мосту вони станцювати в автентичному вбранні під композицію гурту “ДахаБраха”. Як це було – читайте і дивіться за ЦИМ посиланням.
Зазначимо також, що у Сокільці відбувається фестиваль “з домашньою атмосферою” Млиноманія.
Фото – з архіву Vежі
Відеоматеріал – YouTube-канал Birdie
Дякуємо!
Тепер редактори знають.