Справа «метанівських рекетирів» майже розкрита: 11 затриманих бойовиків пішли на угоду зі слідством

14:09
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Фактично завершується слідство по скандальному випадку, який трапився на Вінниччині, коли група озброєних чоловіків намагалися захопити фермерське підприємство у селі Метанівка Теплицького району.

Про це сьогодні, 8 вересня, прозвітував прокурор Вінницької області В’ячеслав Соколовий під час брифінгу, темою якого був «Стан досудового розслідування кримінальних проваджень, пов’язаних із порушенням прав землевласників та землекористувачів».

  • Всім відомо про ситуацію у Метанівці Теплицького району, коли ми були вимушені реагувати на неправомірні дії групи осіб у кількості 45 чоловік, які зайшли на територію зернотоку, заблокувавши роботу сільсько-господарського підприємства. В цьому конфлікті із 45 осіб були задіяні жителі різних областей, в тому числі і Вінницької. На місці скоєння злочину всі 45 осіб були затримані. В ході слідства 11 з них пішли на співпрацю зі слідством, – говорить В’ячеслав Соколовий.

42 рекетира – “пикою у землю”: під Вінницею спецпризначенці знешкодили озброєну банду. ФОТО, ВІДЕО 

Відтак угоди про визнання винуватості згаданих 11 осіб вже скеровані до суду, а саме слідство перебуває на завершальній стадії. Протягом вересня прокурор планує також спрямувати обвинувальний акт щодо інших осіб, винних у скоєнні злочину.

Та окрім силових, Соколовий розповів і про інші «свіжі» злочини.

  • В кінці серпня організована група осіб здійснювала закупівлю сільсько-господарської продукції (зерна гороху, ріпаку та ячменю) на території Вінницької області. Сума збитків – 8 мільйонів гривень, на які було закуплено зерна.

Як пояснив Соколовий, розрахунку за «купівлю» не було, адже юридична особа, яка здійснювала її за договорами купівлі-продажу, зареєстрована на особу з підробленими анкетними даними – у чужий паспорт було вклеєно фото зловмисника.

  • Нам вдалося встановити одну з осіб – її заарештовано та оголошено підозру за ч.4 статті 190, тобто заволодіння чужим майном шляхом обману в особливо великих розмірах. Зараз ведуться слідчо-оперативні заходи, також встановлюємо місцезнаходження зерна. Наразі знайшли 400 тон в Одеському порту – зерно арештоване і в подальшому буде задіяне для зменшення завданих збитків. З’ясовано також, що ця група здійснювала «закупівлі» і в інших областях, а загальна сума збитків сягає 18 мільйонів гривень, – прозвітував В’ячеслав Соколовий.

Також прокурор зазначив, що затримана наразі особа виявилась у розшуку, оголошеному в одному з райвідділів Києва – також за шахрайство.

В’ячеслав Соколовий також наголосив, що цього року із 54 заявлених прокуратурою позовів було розглянуто 47. Загальна вартість завданої шкоди – 54 мільйона гривень.

  • Втім у власність держави та територіальних громад вдалося повернути значний обсяг земель. Наприклад, за останні два місяці площа повернених земель зросла з 340 гектарів до 840. Також наразі тривають перевірки і готуються матеріали до суду по низці інших проваджень, – запевнив В’ячеслав Соколовий.