Справа легалізації бойовиків “ДНР” на Вінниччині: суд взяв під варту ще одного підозрюваного. ФОТО

21:31
Автор: Людмила Кліщук
Become a Patron!

Сьогодні, 11 квітня, слідчий суддя Вінницького міського суду Сергій Клапоущак розглянув клопотання прокуратури Вінницької області та Управління СБУ щодо застосування міри запобіжного заходу до ще одного підозрюваного, який, за версією слідства, налагодив схему отримання бойовиками «ДНР» українських паспортів.

Попри «тяжку» статтю Кримінального кодексу та безальтернативні два місяці у СІЗО, адвокат намагався довести суду, що його підзахисний буде чемним на свободі, а сам пенсіонер із Донецька заявляв про непричетність до «паспортної схеми» та навіть натякав на політичне переслідування. Як все відбувалося – бачила кореспондентка Vежі.

Обвинувачений С. народився у Донецьку – там і проживає. Пенсію отримує українську, виїжджаючи періодично на тимчасово підконтрольну українській владі територію.

Доля необачно його звела зі ще одним фігурантом справи, якого вчора вінницький суд відправив на два місяці в СІЗО. Він, до речі, був екс-співробітником паспортного столу – відтак, знав усі тонкощі щодо роботи із документом. Тоді два мешканці Донецька, за версією слідства, почали «штампувати» паспорти громадян України для тих, хто де-факто проживає в окупації.

Послуга така коштувала чотири тисячі гривень. Перекази здійснювали через банківські картки. А для «доставки» паспортів та фінального акорду легалізації бойовиків вже або фізично доводилося перетинати контактну лінію на Донеччині, або є користатися послугами «Нової пошти». Один зі співучасників, до слова, мешкав у Києві.

У паспорт підозрювані вклеювали фотокартки, підробляли підписи посадових осіб, вносили неправдиву інформацію про орган реєстрації тощо.

 

«Підозрюваний може втекти до Російської Федерації, є ризик знищення доказів, впливу на свідків тощо, тому прошу застосувати до підозрюваного міру запобіжного заходу у виді тримання під вартою», – аргументував перед судом своє клопотання прокурор Володимир Сопрун.

 

– Якій особі сприяв у отриманні паспорта підозрюваній? – уточнив суддя.

– Яка є учасником «ДНР», – відповів прокурор.

Потім слово взяв захисник Анатолій Варчук, який просив не арештовувати його підзахисного, а відпустити назад в окупований Донецьк та застосувати до нього особисте зобов’язання.

«Ваша честь, у підозрі вказано, що мій підзахисний допомагав Сергію Сороці, який є нібито учасником «ДНР», але це придумана співробітниками СБУ особа, такої насправді не існує, мого підзахисного просто провокували на злочин. Так, вони вклеювали фото, ну, допомогли людині. У нас на Вінниччині теж черги стоять під паспортними столами – то хіба вони терористи? Якщо тут і говоримо про склад злочину – то лише про статтю 358 ККУ – підроблення документів. Так склалося в країні – немає де працювати, але, маючи певні зв’язки, які не заборонені законом, мій підзахисний допомагав громадянам України», – заявляв адвокат.

Сам підозрюваний пенсіонер намагався довести свою любов до України та те, що він не «терорист» та казав, що у нього донька – майстер спорту у Львові, він з нею часто говорив по телефону.

«То тепер кожен мешканець Донбасу – терорист і зрадник? Ви всіх затримаєте? Я того Сороку навіть в очі ніколи не бачив – а ви пишете, що ми співучасники», – на дещо підвищених тонах говорив підозрюваний та натякав, що скоро другий тур виборів і «ніхто не знає, як все зміниться».

Зрештою, суд ухвалив: два місяці слідчого ізолятора, до 7 червня 2019 року.

До слова: попри заяви адвоката про «неіснуючого» терориста Сергія Сороку, у відкритих джерелах є інформація аж про двох таких осіб на тимчасово окупованій територій. Один із них – директор спортивної школи в окупованій Горлівці, другий – заступник начальника «Міністерства державної безпеки» «ДНР».

Читайте також: Вінницький суд арештував мешканця Донецька, підозрюваного у легалізації бойовиків «ДНР». ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.