У Вінниці сьогодні, 25 лютого, мало відбутися підготовче судове засідання у справі “голкового маніяка”, який минулоріч у квітні колов вінничанок голкою “задля розваги”.
Від дій хлопця визнано вісьмох постраждалими жінок різного віку, в тому числі – двох неповнолітніх. Сьогоднішній суд перенесли у зв’язку з неявкою потерпілих.
На сьогоднішнє засідання з’явилася тільки одна потерпіла, а також прокурор, підозрюваний Іван Буркот, його захисники (Володимир Таксер та Руслан Рябокінь). Суддею був Іванченко.
Перед початком сьогоднішнього засідання потерпіла 23-річна Тетяна (ім’я змінене на прохання дівчини) розповіла Vежі про обставини інциденту, під час якого вона постраждала. Тетяна їхала вдень у неділю 14 квітня з тренування додому. Вона вийшла з маршрутки, помітила, що за нею хтось іде. Дівчина звернула за ріг і почула, як хлопець за нею побіг.
Проте він таки наздогнав Тетяну і, як їй здалося, побив кулаками їй спину. Як згодом виявилось – злочинець завдавав удари й голкою. В поліції заяву прийняли. Проте лікарі спершу не помітили проколів від голки, сказавши, що “переламів немає, йди додому пити чай”.
Наступного дня дівчині перетелефонував лікар і сказав, що помітив на знімку “щось не те”. В той день Тетяна побачила інформацію про “штрикача” в соцмережах і тоді вже виявила проколи в спині. Далі дівчину забрали в лікарню та робили дренажування, оскільки в легенях почала накопичуватись рідина – голкою було проколото легеню. Дівчина також обстежувалась в лікарів, місяць приймала ліки. Проте наслідки дівчина відчуває й досі.
Тетяна розповіла, що спілкувалась з іншими потерпілими, яких загалом є 12, одна з них – ще школярка. Тому Тетяна вважає, що покарання має бути максимальним, зокрема тому, що людина робила це свідомо (експертиза не виявила в нього психічних відхилень) та неодноразово. До того ж, є докази його вини, в тому числі – відео з камер спостереження.
Неявка потерпілих
Як повідомив прокурор на початку сьогоднішнього засідання, частина потерпілих надали інформацію про причину своєї неявки, але в деяких випадках така інформація була відсутня. Тож засідання неможливо провести у повній мірі.
Прокурор запропонував натомість розглянути питання продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (воно триває до 8 березня), однак захисник Таксер не погодився з такою необхідністю, оскільки ще “строки ще є до 8 березня”.
На фото – прокурор
На першому фото: праворуч – адвокат Володимир Таксер, на другому фото – адвокат Руслан Рябокінь
Окрім того, за словами захисників Буркота, клопотання про продовження строку було вручено захисту за три хвилини до засідання (має вручатись хоча б за три години до). Відтак захист зазначив, що не може об’єктивно висловити свою позицію й має підготуватись. Буркот підтримав адвокатів, потерпіла – ні.
Враховуючи переважну думку сторін, суддя Іванченко вирішив перенести підготовче засідання на 3 березня на 10:30.
Нагадаємо, йдеться про низку інцидентів, що сталися навесні 2019 року. Тоді молодий чоловік підходив на вулицях до жінок та завдавав їм тілесні ушкодження стерильною медичною голкою. Як пояснив хлопець, він захоплюється “пранками” та переглядає їх в інтернеті, а одного разу вирішив й собі зробити щось подібне.
Наприкінці листопада 2019 року прокуратура передала обвинувальний акт щодо вінничанина. В ході досудового розслідування, з’ясувалось, що молодик також наніс одній з потерпілих колоті рани, а ще зберігав вдома бойові набої.
—
Зазначимо, що в кримінальному провадженні визнано потерпілими вісім жінок, із яких двоє – неповнолітні, а одна – “зовсім дитина”. За висновками експерта, вони отримали “легкі тілесні ушкодження”.
Проте згодом з’ясувалось, що одній із жінок молодик “наніс множинні колоті поранення грудної клітки, які в момент заподіяння були небезпечними для життя, та відповідно до висновку експерта, належать до тяжких тілесних ушкоджень”.
За результатами обшуку за місцем проживання зловмисника було вилучено 32 бойових набої до пістолета Макарова.
Минулого разу засідання по справі відбулось 4 грудня за участю більшості потерпілих. Процесуальний керівник у справі прокурор Сергій Литвинюк ініціював повернення обвинувального акту до прокуратури через те, що він був “складений з порушеннями”. Зокрема, в документі не була вказана вартість експертизи, яку здійснювали під час досудового розслідування та не зазначений точний час ознайомлення підозрюваного юнака з окремими процесуальними документами.
Вінничанина обвинувачували за кількома статтями:
– частина 1 статті 121 Кримінального Кодексу України – умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння;
– частина 1 статті 263 КК України – придбання, зберігання вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської) та боєприпасів, без передбаченого законом дозволу;
– частина 4 статті 296 КК України – хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю, якщо воно вчинене із застосуванням іншого предмета, заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень.
Фото автора
Дякуємо!
Тепер редактори знають.