Якщо десь на Вінниччині загубиться дитина, дані про неї та обставини зникнення отримають у sms абоненти “Київстару”, які знаходяться неподалік. Таке залучення громадськості має допомогти у швидшому розшуку. Спільний проект Національної поліції та мобільного оператора презентували у Вінниці сьогодні, 14 вересня.
Протягм восьми місяців поточного року у Вінницькій області було 179 фактів зникнення дітей, 157 з яких вдалося розшукати. За озвученою статистикою, 89% дітей знаходять протягом доби.
– Чужих дітей не буває, кожен переживає та вболіває, як за рідну. Щонайменше я та весь колектив нацполіції, – розповів начальник ГУ НП у Вінницькій області Юрій Педос, розповідаючи про співпрацю із “Київстаром”. – Тому цей проект дуже важливий. Дитина, по-перше, може стати об’єктом злочинних посягань. По-друге, дитина може пересуватися вздовж проїжджої частини, що дуже небезпечно, аби вона не стала ДТП. Вже не кажу про те, що якщо дитина заблукала у лісі, то там можуть бути й інші ризики, пов’язані з тваринним світом. Кожен виклик щодо зниклої дитини – це резонанс і тривога для поліції.
ПрАТ “Київстар” вирішили допомогти залучити громаду до пошуку зниклих дітей та минулого року підписали Меморандум про співпрацю із Національною поліцією України. Проект sms-інформування населення вже успішно реалізовується у 12 областях, а сьогодні був презентований у Вінниці.
Як це працює?
Отримавши від поліції інформацію про зниклу дитину, оператор зв’язку формує перелік абонентів “Київстар” у зоні пошуку (1-3 км) та протягом 15-20 хвилин надсилає їм текстові повідомлення, у яких зазначено короткий опис дитини з посиланням на веб-сторінку у Facebook, де також розміщено фотографію, додаткову інформацію та обставини зникнення.
Як розповів представник мобільного оператора Павло Даніман, протягом року було надіслано 76 таких повідомлень по всій країні і усі діти були знайдені. Наразі до цієї мережі підключено близько 16 мільйонів абонентів. До речі, були й ті, які вирішували відмовитися від такої розсилки, однак їх було досить небагато – лише 0,11% від усіх користувачів.
– Мені особисто це є дуже близьким, тому що я сам батько 4-річної дитини і у мене є страх, що я можу загубити її і не знайду,- розповів Павло Даніман. – Ми розуміємо, що діти – це наше майбутнє і вирішили запровадити таку послугу. Дивилися, як це працює в інших країнах і запропонували шлях, яким можемо це робити. Майже рік тому ми розпочали це у Києві і щомісяця “запускаємо” нові міста.
“Київстар” автоматично надіслав своїм абонентам повідомлення про підключення до такої послуги і у тому випадку, коли людина буде недалеко від місця зникнення дитини – їй надійде повідомлення з прикметами.
– Дуже важливо те, як батьки спілкуються з дітьми. Не потрібно дитину лякати чи погрожувати покаранням, треба все ж спілкуватися. Якщо хтось з батьків намагається щось доводити через насилля, то є великий ризик, що дитина може тікати з дому та шукати собі десь притулок. Були такі побутові випадки, де батьки зловживали спиртними напоями і дітям це набридало, вони тікали і шукали просто спокійного сну, – додав Юрій Педос.
Найчастіше причинами того, що дитина тікає з дому, є прагнення самостійного способу життя, насильство в сім’ї, конфлікти з батьками чи опікунами, залишення дітей без нагляду, цивільно-правові спори між батьками. Окрім того, у поліції зазначають, що є “діти-мандрівники”, яким просто подобається їздити країною та бачити нові місця.
– Ми працюємо не лише з пошуком дитини, а й працюємо далі та з’ясовуємо, чому дитина пішла. Завдяки проекту ми будемо ефективніше працювати. Це такий спільний гарний проект, коли всі зрозуміють, що діти – це наше майбутнє та фундамент нашої нації, ми повинні їх берегти і до цього треба підійти усім суспільством.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.