-
13 Червня/ 16:23
Vinnytsia
Публікація13.06.1816:23
Smile-сервіс та школа для “комунальних” журналістів: ДонНУ реалізує проекти за майже чверть мільйона бюджетних коштів
У Вінниці збираються реалізувати 25 проектів від громади за кошти обласного бюджету. Сьогодні, 13 червня, презентували п’ять тих, які об’єднує Донецький національний університет ім. В. Стуса.
Цього року обласна держадміністрація та обласна рада виділили один мільйон гривень на конкурс проектів громадських організацій. До речі, таку суму виділили вперше за всі роки. 35 громадських організацій взяли участь у цьому конкурсі проектів та пропонували абсолютно різні ідеї, однак перемогти та отримати фінансування змогли 25 ініціатив. З них п’ять різні громадські організації будуть реалізовувати спільно з ДонНУ ім. В. Стуса.
– Це не просто п’ять проектів, які громадські організації будуть впроваджувати за рахунок коштів обласного бюджету. До речі, раніше ми вже презентували інші проекти, які перемогли. Серед усіх областей України ми є лідерами по підтримці громадського сектору за рахунок коштів обласного бюджету, – розповів Андрій Гижко.
– Я пригадую добре 1993 рік, то му саме тоді я теж починав з громадських організацій. Добре пам’ятаю початок Незалежної України, багато різних рухів і проявів громадянського суспільства, які намагались змінити нашу державу. Однак ми стикалися з недостатнім фінансуванням, треба було шукати кошти у небайдужих громадян, меценатів та спонсорів і завжди діяльність була на межі між тим, отримаємо ми підтримку чи ні. Сьогодні ми бачимо унікальну річ: поєднання ініціативи громадських організацій, фінансової підтримки обласної державної адміністрації, і науковий супровід від Донецького національного університету.
Тому сьогодні, 13 червня, представники університету, обласної адміністрації та ГО “Філософія Серця”, “Вісь”, а також “Центр “Діалог” презентували громадські ідеї, які вже незабаром будуть реалізовувати на Вінниччині. Усі ці проекти об’єднує спільна мета – зробити максимально ефективною, впізнавано та конкурентноспроможною Вінницьку область.
Медіа-школа “VIN-Media”
Цей проект презентувала керівниця програми та завідувачка кафедри журналістики ДонНУ Олена Тараненко.
Учасниками медіа-школи стануть редактори, журналісти та інші медійники колишніх комунальних газет.
– Мабуть, згідно із Законом про роздержавлення, найбільше нашої допомоги потребують саме локальні районні редакції. Ми теж будемо набиратися досвіду, адже будемо навчатися протягом півроку.
Перші тренінгові заняття розпочнуться вже цієї п’ятниці, 15 червня, та триватимуть до 14 грудня на базі Донецького національного університету.
На тренінгові сесії запросили 11 фахівців, серед яких є медіа-юристи, економісти, політологи та деякі інші.
– Ми маємо такий дуже амбітний проект, тому що на завершення наші учасники будуть робити свої власні видання, це буде газета за 4 години, зроблена одразу на останній сесії. Навіть серед цих газет влаштуємо конкурс, але всі учасники отримають сертифікати про участь.
Основне завдання проекту Олена Тараненко вбачає у гаслі “Від комунальної газети до успішного медіа”.
Детальніше про проект читайте ТУТ.
“Смайл-Сервіс Вінниччини: ідея, інструменти, бізнес-результати”
Керівником цього проекту є декан економічного факультету ДонНУ Лариса Шаульська. Вона розповіла, що це буде лише дводенна програма, яка має на меті впровадження нової якості сфери послуг Вінниччини. Це має відбутися через усвідомлення та подальше використання учасниками програми принципу клієнтоорієнтованості.
– Ідея цієї програми в тому, щоб посилити впізнаваність Вінниччини. Сьогодні Вінниччина сприймається багатьма як гостинний край, в якому комфортно жити. Наш проект має вивести на новий рівень комфортність проживання для тих, хто ту мешкає постійно. Сьогодні дійсно через керівників, адміністраторів і працівників ЦНАПів сприймають владу: наскільки вони готові дослухатися, допомогти, надати коректну консулдьтацію – це все дуже важливо. Ідея проекту в тому, щоб цей образ “смайл-сервісу” означав для кожного певний позитив і бажання повертатися.
До участі у дводенній програмі запросять 27 керівників ЦНАПів області (планують залучити всі райони), а також ще п’ять керівників центрів адміністративних послуг Вінниці. Лариса Шаульська наголосила на тому, що надати якісну послугу зможе лише той адміністратор, який має внутрішній позитивний емоційний стан.
– Генеральна мета – підвищення якості проживання на території ВІнницької області, а ось така конкретна і поточна мета, яку ми будемо реалізовувати в нашій навчальні програмі – це підвищення якості обслуговування клієнтів і підвищення управлінської компетентності керівників. Ми будемо говорити про менеджерську компетентність керівника, про таке поняття, як емоційний інтелект, про те, що для керівника ЦНАПу клієнтами є не лише мешканці області, а й ті адміністратори, які безпосередньо надають послуги.
Перший треніговий день відбудеться вже 15 червня у Вінницькій обласній бібліотеці ім. Тімірязєва.
Детальніше про проект читайте ТУТ.
“ІІ Всеукраїнська школа публічної політики та адміністрування”
Керівниця проекту та проректор з науково-педагогічної роботи ДонНУ Тетяна Нагорняк розповіла, що в результаті навчання учасники школи – голови районних держадміністрацій Вінницької області – оволодіють професійними компетентностями з побудови та управління власним публічним іміджем, стратегічних комунікацій, правового захисту публічної діяльності, управління персоналом і реалізації команд.
– Хто є основними спікерами, які мають презентувати регіон? Це влада, бізнес і громада. На нашій першій школі ми зібрали управлінців різного рівня, керівників в сферах медіа, юриспруденції, влади. На нашій другій школі ви побачите фахівців з Ужгорода, Львова, Києва, Одеси, Донеччини і Вінниці.
– Ми спробуємо поговорити з нашими керівниками районів про те, як позиціонувати себе і управляти своїм публічним іміджем, як працювати з журналістами і презентувати свій район, як визнавати провину і брати відповідальність, як триматись, коли до тебе прийшли з обшуками, як зробити так, щоб зацікавити громаду на спільне управління територією.
Проект діятиме у період з 14 вересня по 14 грудня. Тренінги будуть відбуватися щочетверга.
Детальніше про проект читайте ТУТ.
“Медіа-аудит Вінницької облдержадміністрації: стан та перспективи удосконалення інформаційної політики”
Дослідницько-аналітичний проект представив кандидат політичних наук і доцент кафедри політології і державного управління Сергій Бондаренко. Він розповів, що ще у Донецьку вони займалися схожою роботою та проводили експертизу інформаційної політики Донецької області.
– Це буде перше комплексне дослідження представленості Вінницької облдержадміністрації, як потужного центру, що формує інформаційні приводи в області. Ми плануємо дослідити регіональний інформаційний простір протягом року, подивитися, як була представлена область та облдержадміністрації.
У результаті сподіваються отримати певну “мапу” результатів у Вінницькій області.
“Підвищення рівня експертно-аналітичної спроможності Вінницької області”
Цей проект спрямований на аналіз залучення представнків громади, експертно-аналітичного середовища до вироблення і прийняття політичних рішень на регіональному рівні.
– Ми всі знаємо про реформу децентралації і що багато можливостей зверху надходить до місцевих громад. Було б цікаво подивитися, що пропонують у експертно-аналітичному середовищі для орагнів влади і дізнатися, що з цього приймають органи влади. З власного досвіду часто бачив, як громадські організації та органи влади встпають у конфронтацію, а це вносить деструктивні елементи і негативно впливає на розвиток громад, – пояснив Сергій Бондаренко.
Після аналізу експерти планують зробити мапу того, що пропонується владі, мапу запитів і знайти спільні точки, щоб сформувати певні пропозиції, як підвищити рівень прийняття рішень в області.
До речі, на реалізацію проекти загалом отримають 243 800 гривень.
Читайте також:
Ремонтні роботи комунальних служб: де у Вінниці 5 травня тимчасово не буде водопостачання
Дякуємо!
Тепер редактори знають.