У Вінниці та Вінницькій області досі офіційно не коментують деталі про першу офіційно зареєстровану інфіковану пацієнтку з Cоvid-19 на Вінниччині.
Нагадаємо, що вчора, 25 березня на сайті Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України з’явилося офіційне повідомлення про перший зафіксований випадок захворювання на коронавірусну хворобу на території Вінницької області.
Водночас жодних подробиць про стан пацієнта, його вік, стать, місцеперебування, можливі обставини інфікування, коло контактних осіб та їхню вірогідну кількість оприлюднено не було. Лише під час спільного брифінгу голови Вінницької ОДА Владислава Скальського та мера Вінниці Сергія Моргунова стало відомо, що йдеться про інфіковану жінку.
Як повідомив сьогодні, 26 березня під час традиційного онлайн-брифінгу голова Вінницької ОДА Владислав Скальский, наразі надходить багато запитань від журналістів щодо першої інфікованої пацієнтки. Відповідаючи на це запитання, голова ОДА заявив, що “поширення конфіденційної інформації заборонено, поширення такої інформації можливе лише за згодою її власників”.
Водночас Скальський повідомив, що коронавірусна інфекція справді була діагностована у мешканки Вінниці, яка була госпіталізована до вінницької інфекційної лікарні ще 24 березня з попереднім діагнозом “ГРВІ підозра на Covid-19”.
– Стан пацієнтки наразі є стабільним, проводиться симптоматичне лікування. З метою недопущення та поширення даного захворювання та локалізації осередку інфекції проводиться широкий комплекс протиепідемічних заходів за місцем роботи та проживання пацієнтки, – сказав голова ОДА, не уточнивши зокрема, про яке місце роботи йдеться.
Мережа повниться чутками
З перших хвилин оприлюднення інформації про інфіковану пацієнтку у Вінниці та в умовах відсутності детальної офіційної інформації, в мережі почала з’являтися маса чуток про те, ким працює інфікована жінка, скільки їй років, який її стан, де вона могла заразитися та де проживає.
Так, найбільше ЗМІ та користувачів соціальних мереж тиражують інформацію про те, що інфікована працює медсестрою у Вінницькому пологовому будинку №2.
Відтак – за чутками – заклад наразі на карантині, його дезінфікують, перевіряються на коронавірус десятки співробітників установи. Крім того різна інформація з’являється про місце проживання інфікованої: з’являлась інформацію про Гнівань (“там вже переполох”), Жмеринку (“звідти вже не випускають, тільки по спецперепусткам”), а також про те, що пацієнтка проживає у Вінниці.
Аналогічно в місті “гадають”, де саме могла заразитися жінка: одні вказують на спілкування зі знайомими з Польщі, інші – повідомляють про випадкову зустріч на вулиці зі ще однією інфікованою, прибулою з-за кордону. Також є чутки про зараження від доньки знайомої. Ще більше чуток про те, скількох людей пацієнтка могла заразити до госпіталізації: називаються цифри від декількох “повністю підтверджених випадків” до десятків в межах пологового будинку.
“Службова інформація – без коментарів”
Протягом тривалого часу ми намагалися підтвердити або спростувати ці чутки та дізнатися офіційну інформацію від уповноважених осіб. Так, директор Департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш заявив, що не має можливості прокоментувати детальніше про першу інфіковану пацієнтку у Вінниці:
– Деталі мені відомі, але коментували телефоном я їх не буду. Це буде зроблено на прес-конференції чи в якийсь інший спосіб. Все, що стосується надання медичної допомоги є службовою інформацією і тому коментувати цей випадок на широкий загал я не можу з професійної точки зору.
– У нас буде прес-реліз для журналістів, в тому числі для вашого шанованого видання, наша прес-служба, я думаю, розішле. Ми працюємо в плановому режимі, – сказав Олександр Шиш.
Водночас, як повідомляє Vinbazar, в коментарі їхньому виданню Шиш непрямо підтвердив, що інфікована щонайменше має стосунок до пологового будинку, позаяк там здійснили дезінфекцію. “у закладі провели заключну дезінфекцію. Його закрили на карантин. Породіллі залишилися у пологовому будинку. В інші медустанови їх не перевели. Олександр Шиш запевнив, що вони знаходяться під наглядом лікарів, загрози їхньому здоров’ю немає”, – пише Vinbazar.
Пологовий будинок: “Без коментарів”
Вранці 26 березня нам вдалося поспілкуватися з приймальнею головного лікаря вінницького пологового будинку №2. Співробітниця, яка взяла слухавку, відмовилася представитися, а також відмовилася надавати будь-яку інформацію, спростувати або підтвердити факт виявлення інфікованої в їхній установі, вкотре перенаправивши нас до Департаменту охорони здоров’я.
Слід зазначити що вчора, 25 березня, вже після оприлюднення інформації про можливе місце роботи інфікованої пацієнтки в пологовому будинку №2, ми не помітили біля пологового якоїсь активності поліції або бригад, які займаються дезінфекцією в подібних випадках.
Водночас сьогодні, 26 березня, депутатка обласної ради Тетяна Редько також оприлюднила інформацію про те, що інфікована пацієнтка працювала у пологовому будинку №2:
“Там дійсно виявили перший випадок коронавірусу у медсестри. Вона із родиною проживала на Старому місті у Вінниці. Їздила на роботу громадським транспортом. Зараз вона на лікуванні. Другий пологовий будинок закритий на обсервацію, проводяться всі дезінфікуючі дії.
Перевіряється весь медперсонал та породіллі, рідні та оточуючі медсестри з якими та контактувала. Всього 50 чоловік. Серед них не лише відомі у місті гінекологи, а й інший медперсонал, родичі цілих медродин і династій, люди жили і в селах Вінницького раойну. Всі чекають результатів тестів. Є підозра на коронавірус у племінника медсестри. Просимо всіх хто був у контакті чи ймовірно був самоізолюватись”, – пише пані Редько.
Два нові випадки на Вінниччині
Водночас сьогодні, 26 березня на території Вінницької області було діагностовано два нових випадки захворювання на Covid-19.
Як повідомив голова ОДА Владислав Скальський, нові випадки зареєстровані у Вінниці та Ладижині. Відтак загалом на Вінниччині наразі зафіксовано три випадки захворювання на коронавірусну хворобу.
Детальніше про ці випадки голова ОДА пообіцяв проінформувати згодом.
Водночас зазначимо, що разом із Вінниччиною, 25 березня перший випадок зараження було діагностовано у пацієнта на Сумщині.
Так, уже в перші години посадовці області проінформували, що йдеться про жінку 78 років з села Козацького Конотопського району. Її помістили в реанімацію ЦРЛ. Пацієнтка була при свідомості і під’єднана до апарату штучної вентиляції легень, проте невдовзі померла.
Ілюстративне фото – “Радіо “Свобода”
Дякуємо!
Тепер редактори знають.