Шини, “популізм” та намальовані гроші: у Вінниці студенти із закритими обличчями вимагали у мерії “повернути квартири”. ФОТО, ВІДЕО

15:42
Автор: admin
Become a Patron!

Мітингом з димами, гучними вигуками “ганьба!” та невдалими спробами підпалити шини розпочався ранок біля будівлі вінницької міськради.

Кілька десятків студентів, переважно із закритим обличчям, 13 лютого вимагали у Вінниці “зупинити корупцію”, “повернути гроші”, та “повернути квартири”.

 

 

Спроби поспілкуватися з протестувальниками та з’ясувати, проти чого вони протестують конкретно, на жаль не увінчалися успіхом. Адже присутні на мітингу навіть в перших рядах не орієнтувалися, про які квартири чи гроші йдеться.

Інші ж намагалися гучними звуками з футбольних дудок перешкодити спілкуванню з журналістами чи просто вигукували в камеру гасла і кидалися папірцями, які символізували гроші.

Вже в холі міської ради з’ясувалося, що привело цих людей на мітинг. Тут очікували зустрічі з міським головою інвестори скандальних будівництв “Рів’єра”, “Європейський квартал” та ще кількох ЖК, а також народний депутат від “Слуги народу” Максим Пашковський.

Прикметно, що сам Пашковський в коментарях журналістам намагався всіляким чином відмежуватися від мітингу, пояснивши, що йому невідомо, що це за люди і як вони з’явилися під стінами міськради. Хоча вже за кілька хвилин, під час зустрічі з мером, учасники ініціативної групи інвесторів заявили, що організатори мітингу спілкувалися і координувалися саме з Пашковським.

 

Інвестори: “Ми домовлялися не займатися популізмом!”

Зрештою ініціативну групу разом з народним депутатом і присутніми журналістами запросили на зустріч з міським головою Сергієм Моргуновим до “Білої зали” міської ради. Виконувати роль “першої скрипки” під час розмови відразу спробував пан Пашковський, проте мер зазначив, що модеруватиме зустріч в стінах міськради саме він. Тож спершу вислухали інвесторів проблемних житлових комплексів.

Як зазначили представники ініціативної групи, у них наразі немає претензій до міської влади, адже питання зараз лежить у судовій площині. Триває слідство та судовий розгляд, предметом якого є повернення коштів на добудову незавершених об’єктів, які не дають можливості ввести житлові комплекси або окремі будинки в експлуатацію.

Те ж саме стосується і питання підключення будинків до мереж, зокрема газопостачання та електропостачання. Ще одна проблема – складнощі з продажем квадратних метрів зокрема в ЖК “Рів’єра”: як пояснила одна з інвесторок, через негативний імідж цих будівництв, люди дуже неохоче купують там нерухомість.

Проте така позиція інвесторів не задовольнила нардепа Пашковського, який, виступаючи нібито від їхнього імені, зауважив, що “суди не мають значення” і наполегливо звертався саме до міського голови:

– Ми пропонуємо Вам взяти ситуацію під свій контроль, тому що у Вас найбільший авторитет у Вінниці й за Вас проголосувала більшість. Я пропоную, аби Ви по кожному проблемному ЖК організували зустріч широкого формату, – запропонував народний депутат.

На це інші представники міської ради, а також інвестори зазначили, що таких зустрічей відбулося вже понад 15 і сторони рухаються в конструктивному напрямку, метою якого є або залучити кошти для добудови об’єктів, або ж накласти арешт на кошти та майно забудовників, аби зрештою їх стягнути для того ж таки продовження будівництва.

– Це не питання мера притягати когось до відповідальності, а завдання слідства,  – зауважив один із інвесторів.

– Я не просив мера когось притягати до відповідальності, а взяти ситуацію під свій контроль, – парирував Пашковський. На це зреагував вже інший інвестор:

– Пане народний депутат, ми з вами домовлялися, щоб це була конструктивна зустріч: без політики та популізму. А ви зараз саме цим і займаєтеся, – сказав представник ініціативної групи інвесторів. Окрім того лідерка ініціативної групи наголосила, що мітинг, який відбувається під стінами міськради, дискредитує їх як представників інвесторів.

– Що це за люди стоять під вікнами, хто їх привів, що вони вимагають? Ми до них не маємо жодного стосунку. Ви казали, що також не маєте до них стосунку, пане народний депутат, однак ми бачили, як ви спілкувалися з організатором цього мітингу прямо під час цієї акції.

На це вже міський голова відповів, що йому відомо, як ці люди опинилися біля міськради та скільки їм заплатили за “послуги”.

Міська рада – також потерпіла сторона

Зрештою свою позицію пояснив і міський голова Сергій Моргунов. З його слів, у цій ситуації міська рада також є потерпілою стороною, позаяк забудовник серед іншого не виконав і соціальні зобов’язання перед містом. Зокрема що стосується побудови дитячого садочку.

 – Бути арбітром  в цій ситуації для міськради не є справедливим з юридичної точки зору, тому що ми також потрепілі. Якщо Ви як народний депутат маєте бажання долучитися до процесу, то ми будемо лише раді, адже робота народного депутата не обмежується лише округом. Я звернуся до Вас, аби Ви підготували відповідний законопроект, який захищав би інвесторів від подібних ситуацій. Зокрема можна застосувати польський досвід, коли забудовник гарантує виконання зобов’язань через відповідні фонди гарантування.

Якщо ми хочемо вивести це питання в конструктив, то наразі нам потрібно дочекатися двох речей: до яких висновків прийде слідство, а також що вирішить господарський суд. А тоді ми вже зможемо вирішувати, яким чином ми будемо добудовувати садочок, добудовувати підстанцію. Я і так все це тримаю на контролі, тому що йдеться про соціальну інфраструктуру, – зазначив міський голова.

Таку ж позицію підтримали профільні заступники міського голови, присутні на зустрічі, і самі інвестори.

 – Ми провели понад 15 зустрічей і на кожну запрошували облгаз, обленерго. У 18-19 році пробували напрацювати нормальну робочу схему. Але головним питанням було дофінансування тих чи інших проектів. Наприкінці 2018-го ми зрозуміли з інвесторами, що консультації наші дійшли до того рівня, що їх подальший розгляд і з’ясування потрібно переносити в судову площину. Питання тільки в тому, що в кожному з цих проектів є певна група проблем: це стосується “Рів’єри”, “Резиденції”, “Європейського кварталу”, клубних будинків. По кожному ми знаємо проблематику. Змішувати це в одну робочу групу не потрібно, бо це буде деструктив. Потрібно продовжувати роботу в цьому напрямку, – підсумував заступник мера Сергій Матусяк.

Крім цього інший заступник міського голови Сергій Тимощук додав, що цим об’єктам навпаки потрібно створювати позитивний імідж, аби була можливість продати площі, які досі лишаються без власників.

Хто зібрав мітинг? 

За інформацією слідчого поліції Вінницької області, серед учасників сьогоднішнього мітингу помічені протестувальники, які кількома днями раніше пікетували обласну поліцію з вимогою звільнити з-під варти чоловіка, якого затримали під час замаху на заволодіння низки квартир зі згаданих ЖК. У зв’язку з цим було відкрите відповідне кримінальне провадження. Окрім того, згідно з інформації поліцейських, серед учасників мітингу є представники спортивних клубів, повязаних з одним із забудовників. Поліція заявила, що розглядає подібні вуличні акції як тиск на слідство.

Читайте також: Прокуратура відкрила провадження щодо ЖК «Європейський квартал»

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.