Шмигаль: перший етап вакцинації охопить 367 тисяч українців

14:02
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На першому етапі вакцинації вакцини мають отримати 367 тисяч людей з критичним ризиком інфікування. Йдеться про медпрацівників та персонал, який надає допомогу хворим на COVID-19, людей в будинках для людей похилого віку та військовослужбовців на передовій.

Про це повідомляє Уніан з посиланням на виступ Дениса Шмигаля у парламенті.

Загалом згідно з Дорожньою картою вакцинації планується охоплення щонайменше 50% населення до кінця 2022 року. Як повідомляють журналісти, зі слів Шмигаля, карта вакцинації передбачає п’ять етапів (раніше йшлося про чотири).

Етапи вакцинації

– Перший етап – це вакцинація людей з критичним ризиком інфікування. Це медпрацівники та персонал, які надають допомогу хворим на COVID-19, це люди в будинках для людей похилого віку, військовослужбовці операції Об’єднаних сил, які знаходяться на передовій”, – зазначив Шмигаль, передає Уніан.

В рамках першого етапу планують вакцинувати 367 тисяч осіб.

Другий етап – це вакцинування людей з надзвичайно високим ризиком інфікування: соцпрацівників, людей старше 80 років та інших медпрацівників. На цьому етапі планують охопити 2 мільйони 540 тисяч осіб.

Третій етап – вакцинування людей з високим ризиком інфікування, а також тих, хто виконує функції з підтримки та безпеки життєдіяльності держави. Зокрема, це Державна служба України з надзвичайних ситуацій, поліція, СБУ та вчителі. Охоплення – 7,2 мільйона осіб.

Такі деталі були відомі про план вакцинації у грудні:

Четвертий етап передбачає вакцинацію людей з підвищеним рівнем інфікування. Це, зокрема, люди віком від 60 до 64 років та дорослі з супутніми захворюваннями.

П’ятий етап – вакцинація інших громадян, які “не входять до пріоритетних груп”.

Шмигаль запевнив, що уряд має чіткий план з проведення вакцинації, законтрактував необхідну кількість вакцин і підготував необхідну логістичну інфраструктуру, аби розпочати кампанію з вакцинації вже в лютому.

Чиї вакцини використовуватимуть?

Зі слів Шмигаля, що джерела отримання вакцини для України – Глобальна ініціатива COVAX, в рамках якої очікується поставка вакцин у розмірі від 8 до 16 млн доз протягом цього року.

– Україна вже подала всі необхідні документи для отримання вакцин так званої першої хвилі. До 1 лютого очікуємо рішення COVAX щодо включення до розподілу в рамках першої хвилі. І в разі позитивного рішення отримаємо в лютому від 100 до 200 тисяч вакцин Pfizer/BioNTech – зазначив очільник уряду, передає Уніан.

Крім цього, він розповів, що найвірогіднішими кандидатами серед інших вакцин COVAX є ті, з якими у COVAX є попередньо підписані угоди про поставки та виробництво – Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Novavax та Sanofi.

Крім цього, Шмигаль нагадав, що 30 грудня 2020 року Україна уклала договір на закупівлю вакцин від компанії Sinovac Biotech. Сума контракту – 964 млн грн, кількість вакцин – 1 млн 913 тис. доз.

– Минулого тижня дана вакцина отримала погодження на використання в Бразилії, де проводилися її клінічні випробування. Відповідно, орієнтовно, через 3, максимум 4 тижні, очікуємо першу партію в 700 тис. доз вакцин даного виробника, – сказав прем’єр.

Також Шмигаль підкреслив, що Україна використовуватиме лише вакцини з ефективністю не менш як 70%.

Нагадаємо, вчора Володимир Зеленський анонсував отримання Україною першого мільйону доз вакцини від “провідної міжнародної компанії”.

Фото – cbc.ca, korupciya.com