Школярі з гранатометами і костюм Робокопа: у Вінниці дітей знайомили з реактивною зброєю і спецзасобами. ФОТОРЕПОРТАЖ

19:40
Автор: Дарія Марущак
Become a Patron!

На Європейській площі, у рамках заходу “Безпечне місто”, патрульні, вибухотехніки та кінологи показали школярам спецзасоби для роботи їхніх підрозділів.

Про роботу установ дітлахам розповідали представники служб: патрульна поліція, відділ ювенальної превенції, територіальне управління юстиції, кінологічна служба та вибухотехнічний відділ.

Першою, для вінницької малечі, виступила вівчарка Лінда, покірно продемонструвавши команди експерта-кінолога. Собака миттєво викликала посмішку у всіх присутніх.

«Мені найбільше сподобалась собака, вона дуже мила і смішно «помирала» коли їй командували» – розповідає учасниця події, школярка Іванна.

На локації вибухотехнічного відділу серед представленої зброї був малогабаритний реактивний вогнемет МРО-А, тротилова шашка, ручний протитанковий гранатомет РПГ-7, сигнальні ракети, ракетниці, міни та гранати.

Найбільшим експонатом став вибухозахисний костюм, вагою в 42 кілограми. Керувати костюмом можна за допомогою пульту управління, який прикріплений до правої руки. Шолом, вагою в 11 кілограм, містить у собі всю необхідну апаратуру для спецоперацій.

– Я вже не перший раз тримаю у руках зброю. Найбільше сподобався реактивний вогнемет та бронежилет, – ділиться враженнями десятирічний вінничанин Андрій.

Представники патрульної служби надали можливість всім охочим одягнути костюм «Робокопа», які, у свою чергу, активно приміряли на себе обладунки та фотографувались. Костюм використовується для спеціального підрозділу з охорони громадського порядку «ТОР», який орієнтований на протидію масових заворушень, акцій та мітингів. За словами дітей, костюм доволі легкий, але, враховуючи їхній зріст, незручний для руху. Попри це, біля патрульних була нескінченна черга охочих приміряти екіпірування.

Також, поліцейські надали можливість посидіти за кермом службового автомобіля, відчути себе справжнім “копом” та заговорити у рацію. Найчастіше, за допомогою рації, вінничани “передавали привіт” один одному.

Крім того, поліцейські розповідали про дорожні знаки і роздали бажаючим кольорову крейду, щоб відтворити знаки на асфальті.

Останньою локацією стала ятка управління юстиції, у якій співробітники установи розповідали дітлахам про їх права в ігровій формі. Кожному роздали буклети з інформацією про права дітей в сучасних реаліях та булінг.

– Діти бачать все навкруги, спілкуються між собою, усвідомлюють правила поведінки, спостерігагають за тими, на кого є рівнятися. Можливо, в когось з’явилось бажання стати поліцейським, або ж кінологом. Такі заходи корисні не тільки для дітей, а й для людей які приводять своїх дітей. Вони отримують певну інформацію і роблять з них висновки, – розповідає старший інспектор-вибухотехнік ГУ Національної поліції Олександр Марченко.

Фото Миколи Геркалюка

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.